Orly čeká dvojboj s Grazem

SO 17. 11. 2012
<em>Znojmo</em> - Čtyři výhry v řadě mají na kontě znojemští hokejisté a jako jediný tým EBEL zůstávají v měsíci listopadu neporaženi. Nyní si na ně ale brousí zuby neoblíbený soupeř. Moser Medical Graz 99ers z dosavadních sedmi vzájemných zápasů se Znojmem vyhráli hned šest. Nyní se oba celky utkají dvakrát během pouhých 48 hodin, první souboj je na programu v neděli v 17:30 na jihovýchodě Rakouska.

Představení soupeře

Dění kolem hokejového Grazu je v poslední době plné paradoxů. S největší rakouskou hokejovou hvězdou Thomasem Vankem, který přišel během výluky z Buffala, se týmu nedařilo, prohrával zápas za zápasem, navíc inkasoval spoustu trestů. Vrcholem nepovedeného období byl disciplinární trest pro hlavního kouče Mario Richera, který za nesportovní chování nesměl v pěti utkáních na střídačku.

⇒  Po disciplinárním trestu se na střídačku vrací kouč Mario Richer

Vanek se během reprezentační přestávky vrátil do zámoří. Nevyloučil návrat, zatím si ale klub ze Štýrska musí poradit bez něj. A začal ve velkém stylu, když následující dva duely vyhrál: ve Villachu 7:5 a v Salzburgu 4:1. Richerův trest v neděli vypršel a od svého asistenta Herberta Hohenbergera přebírá celek ve formě, který se ve vyrovnané tabulce touží vyhoupnout z osmého místa výš.

Hlavními tahouny týmu jsou Kanaďané. Nejproduktivnější hráč Olivier Latendresse (12 + 12) se může spolehnout na podporu Grega Daye (9 + 14), Roberta Wrena (5 + 13) nebo produktivního obránce Colea Jarretta (4 + 14). Vyrovnané výkony s úspěšností zásahů kolem 90 procent podávají v brance Sebastian Stefaniszin i Frédéric Cloutier.

Z kabiny Orlů

Znojemští hokejisté čtyřikrát v řadě zvítězili a prožívají zatím nejúspěšnější úsek ligové sezóny, po skalpech Fehérváru, Linze a Klagenfurtu si podmanili i nováčka soutěže z Dornbirnu. Před domácími diváky si Orli se svým rivalem hravě poradili a zásluhou skvělého týmového výkonu vyhráli 6:2, přesné trefy zaznamenali Burke Henry, Richard Jarůšek, Kim Strömberg, Marek Uram, Adam Havlík a Jan Šeda.

Svěřenci trenérského tandemu Martin Stloukal a Petr Kučírek nemají na Graz právě ty nejlepší vzpomínky. V předchozím ročníku dokázali Orli rakouský Moser Medical porazit pouze jednou ze šesti pokusů, v tom letošním Jihomoravané na svém ledě podlehli neoblíbenému soupeři až po nájezdech (2:3sn). Znojmo se přesto netají tím, že v nadcházejících dvou duelech s Grazem chce uspět. „Naším cílem jsou čtyři body,“ prohlásil hlavní kouč Stloukal.

Lubomír Štach je nejproduktivnějším obráncem Orlů

Co očekávat od houževnatého mužstva? „Oproti loňsku je Graz mnohem lepší tým, prezentuje se jiným stylem hokeje. Jsou mnohem techničtější,“ přemítá trenér Stloukal. Mimo hru bude s největší pravděpodobností nadále finský zadák Vesa Kulmala, jenž v utkání v Klagenfurtu inkasoval nepříjemný zásah pukem do boku. Do zápasu s Dornbirnem kvůli přetlaku hráčů v sestavě nenaskočili útočníci Juraj Rožník a Tomáš Komínek.

Statistikám znojemských hokejistů nadále kraluje útočník Richard Jarůšek (15 + 11), jenž je rovněž nejlepším střelcem celé EBEL. Nejproduktivnějším obráncem Orlů je Lubomír Štach (1 + 10), o pouhý bodík zpět je Kyle Wharton (4 + 6). Gólman Ondřej Kacetl je s úspěšností zásahů 92,3% na osmém místě mezi ligovými gólmany.

8. kolo: Znojmo - Graz 2:3sn

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Igor Dremelj #2 , Aleš Fajdiga #5 (oba SLO)
Čároví: Ettlmayr Timo #69, Roman Trattnig #79 (oba AUT)

Sestavy z posledního utkání

Moser Medical Graz99ers: Cloutier – Jarrett, VanBallegooie, Reinthaler, Lannon, Oraze, Scalzo, Lembacher, Unterweger – Labelle, Day, Latendresse – Iberer, Wren, Daoust – Lefebvre, Frischmon, Ganahl – Holst, Moderer, Zusevics.

ORLI ZNOJMO: Kacetl – Pláněk, Wharton, Henry, Sova, Stehlík, Štach, Bořuta, Škadra – Jarůšek, Fiala, Strömberg – Bickell, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Uram – Lattner, Bartoš, Beránek.

Další zápasy 22. kola

UPC Vienna Capitals - AC-KAC
Dornbirner EC - HC TWK Innsbruck “Die Haie“
KHL Medveščak Zagreb - EC Red Bull Salzburg