Orli Znojmo Orli Znojmo

Podruhé ve dvou dnech stejný soupeř, do Znojma míří Fehérvár

Podruhé ve dvou dnech stejný soupeř, do Znojma míří Fehérvár

První polovina nadstavbové části soutěže je nenávratně za námi, Orli i nadále drží druhou příčku zaručující účast ve vyřazovacích bojích. To přijíždí zvrátit Fehérvár, kterému se v předchozím zápase povedlo Jihomoravany na domácím ledě porazit. Uspějí i na Moravě? Přijďte Znojmo podpořit v honbě za play-off! Zápas začíná v sobotu v 17:30.
» Hvězda soupeře
Maďarský reprezentační gólman Zoltán Hetényi sbíral zkušenosti ve Finsku, v Kanadě, v národním dresu se podíval do olympijské kvalifikace i do elitní divize mistrovství světa

Jediný maďarský účastník EBEL si v posledním zápase smlsnul na znojemském týmu. To jej katapultovalo na čtvrté místo v tabulce, ve které se najednou Čerti ocitají v přímém boji o účast v play-off. K tomu jim chybí právě na Orly tři body, které mohou získat už v sobotu na znojemském ledě.

V posledním vzájemném zápase sice Znojmo v první třetině vedlo, když se dvakrát prosadilo zásluhou Seana McMonagla a Davida Bartoše, následně ale ve zbytku zápasu nedokázalo najít odpověď na pět maďarských branek. Po čtvrté dokonce střídal znojemský brankář Marek Schwarz.

Svěřenci trenéra Romana Šimíčka vyslali v maďarském pekle na Hetényiho 38 střel, ze kterých se ujaly dvě. Na dobře chytajícího brankáře nedokázali najít recept, to zřejmě bude klíčovým prvkem k porážce soupeře v odvetě na domácím ledě.

I nadále se zlepšuje stav na znojemské marodce. Antonín Bořuta již v minulém utkání nastoupil, trojice útočníků Patrik Novák, Marek Györi a Tomáš Plíhal by však ani přes zlepšení neměla nastoupit ani v odvetném zápase proti Fehérváru.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
29 13 13 3 0 113:106

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 2. 4.
body 11 8
aktuální forma Fehérvár - Znojmo 6:2
Znojmo - Villach 4:2
Graz - Znojmo 3:1
Fehérvár - Znojmo 6:2
Dornbirn - Fehérvár 1:0p
Fehérvár - Lublaň 3:4sn
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 38 bodů (16 + 22) Andrew Sarauer, 41 bodů (16 + 25)
nejproduktivnější obránce André Lakos, 29 bodů (3 + 26) Antonin Manavian, 25 bodů (11 + 14)
brankář Marek Schwarz (90,1 %) Zoltan Hetényi (91,4 %)
využití přesilovek 21,1 % 16,8 %
úspěšnost oslabení 80,9 % 79,7 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #21 Miroslav Stolc
Čároví rozhodčí:#68 Maximilian Gattol, #94 Christian Kaspar

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz (35. Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Csamango, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Lattner – Vodný, Da Costa, Podešva – Wronka, Šeda, Hughesman – Špaček.
Hetényi – Schiestel, Owens, Sagert, Manavian, Szirányi, Orbán A., Szabó – Kóger, Vas, Sofron – Erdély, Sarauer, Bodó – Sárpátki, Maylan, Orbán B. – Beauregard, Reisz, Vincze.

Související články