V pátek to zkusíme doklepnout, věří Pavel Kantor

ČT 3. 3. 2022
Důležitý vstup do předkola play-off mají Orli úspěšně za sebou. Proti Grazu padlo rozhodnutí až po necelých sedmdesáti minutách a Znojmo díky němu v sérii na dvě vítězství vede 1:0. „Když hrajete tak dlouho a prohrajete, psychicky vás to určitě srazí," konstatuje brankářská jednička Znojma Pavel Kantor, který přispěl k výhře 26 zásahy.

Máte za sebou těžký první duel v play-off, jak jej hodnotíte?
Nevstoupili jsme do něj úplně dobře. V první třetině jsme nehráli to, co jsme chtěli. V kabině k tomu proběhla nějaká debata a poté se to zlepšilo. Ve třetí třetině už jsme byli jednoznačně lepší, ale Graz hrál dobře takticky. Čekal ve středním pásmu a nepouštěl nás do větších šancí, i tak se nám podařilo nastřelit dvě tyčky. V prodloužení se nám pak naštěstí povedlo využít druhou přesilovku, ta první se vůbec nepovedla.

V první třetině jste se dostali do vedení 1:0, pět vteřin před přestávkou ale hosté vyrovnali. Co jste si poté říkali v kabině?
To od nás byla hloupost. Nestalo se to poprvé, kdy prostě přestaneme pár vteřin před koncem hrát. Řekli jsme si, že takhle hrát play-off nemůžeme, že to byl zbytečný risk. Naštěstí se nám to poté podařilo zvrátit, hlavně herní obraz toho utkání.

Prodloužení v play-off se hraje až do rozhodnutí, dá se před ním na něco zvlášť připravit?
Nic zvlášť konkrétního. Věděli jsme, že musíme hrát zodpovědně, protože Graz čeká na protiútoky nebo nějakou přesilovku. Hlavně jsme si oddechli a jsme rádi, že se to podařilo.

V pátek vás čeká druhý zápas na ledě Grazu. Pomůže vám psychicky to, že jste teď venku třikrát v řadě dokázali zvítězit?
To určitě ano, ale ještě důležitější je ten dnešní výsledek. Když hrajete 70 minut a prohrajete, psychicky vás to určitě srazí. Hůř se pak regeneruje, cítíte větší únavu. Výhoda je teď na naší straně, budeme to chtít v pátek doklepnout.