IVAN
  • NAROZEN 6.7.1981
  • VÝŠKA 175 cm

O HRÁČI

S hokejem začínal v šesti letech společně se svým o něco známějším bratrem Karlem na zlínském zimním stadionu, kam je přivedli rodiče. Zlínu také skoro celou svou dosavadní kariéru zůstal věrný. Prošel všemi mládežnickými kategoriemi až do extraligy, své působení v klubu přerušil jen krátkou epizodou v Americe v roce 1999. „Amerika mě lákala, chtěl jsem to tam zkusit, ale v tom klubu mi to nějak moc nevyšlo, nebyly tam ani dobré podmínky, tak jsem se rád vrátil do extraligy,“ shrnuje svůj start v patnácti zápasech v dresu Windsor Spitfires (OHL). „Bohužel jsem se ale záhy zranil, a to mě odstavilo skoro na celou sezónu. Vypadl jsem taky z nominace dvacítek (v roce 2000), která pak vyhrála mistrovství světa. Titul se mi podařilo získat až v dalším roce,“ vzpomíná Rachůnek na svůj zatím největší hokejový úspěch. V juniorech se mu podařilo nastupovat v jednom mužstvu společně s bratrem, který je o dva roky starší. „Brácha je obránce, protože byl vždycky o hlavu větší,“ dodává s úsměvem. <p> Na sezónu 2003-04, kdy nastupoval v dresu Českých Budějovic, a ve které se mu přilepila smůla na paty, nerad vzpomíná: „Hned ve čtvrtém utkání jsem se zranil, ale ještě jsem ho dohrál. Nastoupil jsem i do dalšího zápasu, chtěl jsem hrát, ale protihráč mi lehl na zraněnou nohu a dál už to bohužel nešlo a sezóna tak pro mě skončila. Pro hráče to samozřejmě není nic příjemného, když skoro celou sezónu stojí." <p> Následovalo angažmá ve Znojmě, které pro něj bylo příjemným překvapením. „Byla to pro mě rána z čistého nebe, abych řekl pravdu. Můj agent byl v Americe a vůbec jsem nečekal, že by se mělo něco dít. V klidu jsem se připravoval sám. Z ničeho nic mi ale zavolal pan Dočekal a už to bylo. Byli už dříve domluveni s mým agentem a ten mi říkal, že to měl pro mě schované jako překvapení. Trochu se to ale vleklo, tak to pan Dočekal nevydržel a zavolal mi osobně,“ objasňuje svůj příchod do týmu Orlů. <p> Ivan pochází ze sportovní rodiny, oba rodiče hráli basketbal. Otec navíc působil i jako trenér, a tak si basket v mládí vyzkoušeli i oba bratři Rachůnkové. „Víc nás to ale táhlo k hokeji,“ přiznává. Má přítelkyni, bydlí s ní ve Znojmě a její blízkost mu velmi vyhovuje: „Dobře se o mě stará, umí výborně vařit a pečuje o mě, když mě něco bolí nebo jsem zraněný.“ Vyučil se elektrikářem, jako všichni chlapi v rodině. Má rád veškeré druhy sportu, kromě hokeje nejvíce tenis a basketbal, občas si s bratrem zajdou na golf a také na ryby.

ČLÁNKY

POSLEDNÍCH 5 ZÁPASŮ