0:0, 0:1, 2:1 - 0:0
1/3
2/3

Orli pokračují v dobrých výkonech

<em>Praha</em> - Dva body za výhru po samostatných nájezdech si odváží znojemské mužstvo z ledu mistrovské Slavie. V utkání to byli domácí, kteří museli vždy dotahovat náskok hostujících Orlů. Po bezbrankové první dvacetiminutovce se téměř v polovině zápasu trefil jako první Plášek. Slavia vyrovnávala až na počátku třetí třetiny z přesilové hry. Orly znovu do vedení poslal Demel, ale Slavia dokázala opět vyrovnat v početní výhodě a skóre se již nezměnilo ani po prodloužení. V samostatných nájezdech uspěl jako jediný Dopita, který přesně za týden oslaví 40. narozeniny.

V úvodní desetiminutovce si mohli diváci klidně odskočit na klobásu a pivo, protože na ledě se nedělo vůbec nic zajímavého. Slávisté, zřejmě pod vlivem neúspěšné šňůry venkovních zápasů, začali nečekaně bázlivě a první šanci si vypracovali až po dvanácti minutách hry. A to víceméně náhodně – Kadlecova rána skončila na tyčce jen díky dvojité teči clonících obránců. O chvíli později přišel nejzdařilejší moment první třetiny. Micka předložil ideální puk volnému Beránkovi, jenž zblízka rozezvonil konstrukci Trvajovy brány. Více zajímavých momentů už první třetina nenabídla, takže do kabin se šlo za stavu 0:0.

Přestávka prospěla lépe hostům. Navíc slávisté jim hru usnadnili tím, že se ani tentokrát nevyvarovali zbytečných faulů. Po jednom takovém odkráčel k trestoměřičům Petr Kadlec, kterého brzy za zdržování hry navštívil Jan Novák. Před Orly se tak otevřela více než minutu trvající přesilovka pět na tři. Využít ji mohl veterán Jiří Dopita, jenž se hned dvakrát ocitl v nebezpečné pozici před Adamem Svobodou. Poprvé těsně minul pravou tyč, podruhé ho skvěle vychytal brankář červenobílých.

Růžičkovi svěřenci pokračovali v malátném výkonu a byli po zásluze ztrestáni. V čase 28:42 vložil Karel Plášek hůl do nahrávky Romana Erata a puk zapadl přesně k pravé tyči. Svobodovy brány – 0:1.

O pár minut později mohl vyrovnat Žižka, kterého do úniku vyslal obětavým zákrokem u mantinelu Marek Tomica. Domácí bek ovšem zazmatkoval a místo toho, aby ještě přihrál najíždějícímu Mickovi, vysoko přestřelil.

O přestávce se v červenobílé kabině snesla pořádná bouřka. A vyplatila se. Hned po 34 vteřinách ujel podél pravého mantinelu Roman Červenka a naservíroval kotouč neobsazenému Davidu Hruškovi, jenž bekhendem překonal hostujícího gólmana – 1:1. Neuplynula ani minuta a Slavia mohla dokonce vést! Petr Jelínek vypálil štiplavou ránu z pravého kruhu, ta se otřela o Trvajovo rameno a narazila do tyče…

Znojemským se poté podařilo rozmělnit tlak soupeře a v čase 48:03 dokonale zaskočili domácí příznivce, když se po ukázkové kombinaci trefil Tomáš Demel - 1:2. V tuto chvíli na tom psychicky byli lépe jednoznačně hosté, jenže domácí odpověděli bleskově. Jiří Drtina dostal puk před modrou, zastavil se a prudce vypálil. Trvaj se jen ohlédl a vylovil puk ze sítě – 2:2. Ovšem Znojmo nepřestávalo myslet na tři body, což nejlépe demonstroval velezkušený Jiří Dopita. Ten se prodral až před Svobodu, ani nadvakrát však touš do brány nepropasíroval.

Zápas tak došel do prodloužení. V něm hráli Orli dvě minuty bez vyloučeného Martina Rýgla, ale přesilovce 4 na 3 se s vypětím všech sil ubránili. Následovaly samostatné nájezdy, v nichž se domácí museli obejít bez svého “penaltového kata“ Jaroslava Bednáře. Naopak Znojmo se mohlo spolehnout na šikovnost Jiřího Dopity, který se stal jediným úspěšným exekutorem. Bod navíc tak vydolovalo Znojmo.

Jiří Kalous (Slavia): Dvě třetiny jsme se hodně trápili. Co se týká třetí třetiny, tam to vypadalo, že se nadechujeme, povedlo se nám v přesilové hře vstřelit branku, zkorigovali jsme výsledek, ale bohužel jsme znova inkasovali. Je škoda, že se nám nepovedlo proměnit v prodloužení přesilovou hru čtyři na tři. V podstatě dneska můžeme být rádi za bod.

Václav Baďouček (Znojmo): Po dvě třetiny jsme byli lepší a bylo to i na tři body. Ve třetí třetině Slavia přidala a začala nás přehrávat v přesilovkách, kde se zrodily i její góly. Mužstvo odvedlo dobrý výkon a u nás je maximální spokojenost se dvěma body ze Slavie.