1:0, 1:0, 2:0
1/3
2/3

Přestávka sílu Orlům nedodala

<em>Vítkovice</em> - Znojemským hokejistům se utkání proti Vítkovicím vůbec nepovedlo. Brankových šancí si vypracovali poskrovnu a nepodařilo se jim vstřelit jediný gól. Obrana vítkovického mužstva si jejich hru pečlivě hlídala a Orli nenašli způsob, jak se proti jejich defenzívě prosadit. Tím se připravili o zisk bodů a nyní již mají jen malou šanci neskončit mezi posledními čtyřmi celky základní části extraligy.

S mírnou aktivitou vstoupili znojemští hokejisté do zápasu proti Vítkovicím. Už po necelé půl minutě hry se marně snažil Dopita protlačit puk za záda vítkovického gólmana Štěpánka. Orli se nastěhovali do útočného pásma a jejich tlak musely Vítkovice ztlumit nedovoleným bráněním. Domácí si přesilovku dobře pohlídali a zhruba minutu po jejím skončením otevřeli skóre zápasu. Kvapilovu střelu Trvaj přes hradbu těl nemohl vidět a puk zamířil za brankovou čáru.

Od té doby měly puk na holi více Vítkovice. Ze strany hostů se o vzrušení postaral v oslabení hostující Svoboda, který ujížděl do brejku, ale brankář Štěpánek vyjel až do půlky kruhu a zmařil jeho průnik. Znojmu se nabídla ještě jedna přesilovka trvající půldruhé minuty, ve které se blýskl pouze Erat tvrdou střelou. Semafor vítkovického brankáře ji ale zastavil.

Už po sedmi odehraných vteřinách druhé části musel zasahovat Trvaj proti Krenželokovi. Střelecká chuť domácích pokračovala, Hubáček sám před znojemským gólmanem trefil jen jeho výstroj. Aktivitu domácích narušil dvakrát Růžička, který se ale v útočném pásmu k žádné kloudné střele nedostal. Vítkovice velmi pozorně bránily, Orli se téměř nedostali za modrou. Naopak Trvaj musel zasahovat proti střele Hrušky a Hubáčka. V polovině utkání projel jako nůž máslem Erat do útočné třetiny, ale jeho přihrávka přeskočila Dopitovi přes hůl a bylo po šanci.

Velkou příležitost na zvýšení jednobrankového vedení měli domácí v dvojnásobné přesilové hře trvající jednu minutu a čtyřicet osm vteřin. Znojemští se ale ve třech ubránili. Nedlouho po jejím skončením vystihl špatnou rozehrávku Orlů Kuboš a poslal do úniku Klimka, jenž forhendovou střelou zvýšil na dva nula. Zbytek třetiny už se dohrával v defenzivním pojetím na obou stranách.

Poslední třetina se odehrávala už plně v režii vítkovického mužstva. O zvýšení na tři nula se postaral Hubáček, který naznačil přihrávku na Štefanku, čímž Trvaje zmátl a pohodlně zavěsil. Čtvrtý gól vstřelil domácí při vyloučení Kucharczyka na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Střelou „z první“ mezi kruhy dal konečnou podobu výsledku Krenželok. Vítkovice si zaslouženou výhrou ponechaly všechny tři body doma.

Zdeněk Moták (Vítkovice): Bylo to těžké utkání. Po pauze jsme všichni byli v očekávání, co se může stát. Klíčový byl podle mě gól na 2:0, který jsme dali po dlouhé nevyužité přesilovce pět na tři. Ve třetí třetině jsme dominovali, výborně zachytal Kuba Štěpánek a vyhráli jsme zaslouženě.

Radim Rulík (Znojmo): Byl to nešťastný zápas. V první třetině jsme byli lepším týmem a hlavně v první desetiminutovce jsme měli více střel a šancí. Bohužel jsme neskórovali a Vítkovice nám daly ze druhé střely branku. Bohužel všechny tři první góly padly po taktických chybách hráčů, co byli na hřišti. Ve druhé třetině se hra srovnala, ale Vítkovice byly šťastnější. Až do stavu 3:0 to ale byl vyrovnaný zápas.