Č. Budějovice
1/3
2/3

Jihočeši ve Znojmě znovu zvítězili

<em>Znojmo</em> - Dosud nejtěžší porážku této sezony na domácím ledě utrpěli v zápase s Českými Budějovicemi znojemští hokejisté, když je už poněkolikáté v této sezoně zradila koncovka. Roman Turek v hostující brance pochytal všechny střely domácích hráčů a položil základ jasné výhře Mountfieldu, kterou dirigovala útočná formace vedená Ivanem Humlem, jenž se postarala o tři ze čtyř branek v síti Jiřího Trvaje.

Znojemskou branku střežil po krátké absenci znovu Jiří Trvaj a v úvodních minutách se na ledě příliš nezapotil. Jeho spoluhráči totiž vstoupili do zápasu aktivněji, blízko úspěchu byl především po střele od modré Bičánek, z dorážky se neprosadil ani Demel. V polovině osmé minuty vyrazili Orli do rychlého brejku, sražená střela Kucharczyka si našla cestu až na hokejku Pavla Selingra, ten ale skákavý kotouč místo do odkryté klece poslal nad branku.

Vzápětí se díky dvěma vyloučením domácích hráčů dostali k šancím hosté, největší možnost měl Ivan Huml, jehož střelu z mezikruží však zneškodnil pohotovým zákrokem ramenem Trvaj. První třetina patřila oběma velezkušeným brankářům. K početní výhodě se totiž před koncem první části dostalo i Znojmo a Turek předvedl pohotový zákrok proti akci Karla Pláška, který se od levého mantinelu s pukem na holi blížil až k brance, počkal se střelou do poslední možné chvíle, dobře postaveného brankáře ale přelstít nedokázal.

Druhou část orámovaly dvě trefy Mountfieldu, aktivnější vstup hostů do třetiny korunoval ve 25. minutě dorážkou své vlastní střely Michal Hudec, když 30 vteřin předtím orazítkoval příklepem tyč budějovické branky Pavel Selingr. Orli se hnali za vyrovnáním, jako v mnoha předchozích zápasech je ale zrazovala bídná koncovka, Svoboda mířil z mezikruží tvrdou střelou švihem vedle pravé tyče, Dopita zase zakončil kombinaci prvního útoku jen do pravého betonu Turka.

Znojmu nepomohla ani téměř minutová dvojnásobná přesilovka při vyloučeních Veselého a Tomana, v největší možnosti byl znovu dorážející Dopita, ale ani tentokrát puk za čáru nepropasíroval. A tak přišel trest na druhé straně, po Vyrůbalíkově ztrátě puku ve středním pásmu sice ještě Vak ze samostatného úniku trefil jen brankovou konstrukci, o chvíli později ale Ivan Huml využil nedůslednosti domácí defenzivy a dorážkou Melichárkovy střely zvýšil minutu a půl před koncem třetiny na 2:0.

Jestli domácí diváci čekali na začátku poslední třetiny nápor Orlů ve snaze o vyrovnání, pak museli být zklamáni. O to více v 45. minutě, kdy Jindřich Kotrla oslavil svůj návrat do budějovické sestavy gólem poté, co po ledě poslal k levé tyči odražený kotouč po střele Gulaše. Zmar a trápení znojemského týmu v koncovce pak definitivně podtrhla druhá dvojnásobná přesilovka v zápase, při níž ve vyložené šanci poslal Svoboda puk jen do lapačky padajícího Turka a spálil poslední šanci domácího mužstva na alespoň čestný úspěch.

Mountfield už si zbytek třetí třetiny v poklidu pohlídal a v poslední minutě dal výsledku zápasu konečnou podobu po samostatném úniku a bekhendovém blafáku Tibor Melichárek. Útočná formace Huml, Hudec, Melichárek tak stála za třemi brankami hostů a výraznou měrou se postarala o třetí vítězství Budějovic na znojemském ledě v této sezoně.

Radim Rulík (Znojmo): První třetina vyzněla pro nás, ale od druhé třetiny se Budějovice zlepšily, pomohl jim k tomu gól. Od druhého obdrženého gólu jsme byli křečovití, bylo tam mnoho improvizace, nic nám nevycházelo. Nedali jsme branku a ta frustrace nás dostává víc a víc do horšího výkonu. Budějovice vyhrály zaslouženě.

Jan Tlačil (Č. Budějovice): Vstoupili jsme do zápasu nervózně, vyrobili jsme spoustu chyb. První třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá, ale podržel nás brankář Turek. Od druhé třetiny jsme se uklidnili, hra se začala obracet a dali jsme gól. Pak mančaft začal hrát, tak jak jsme si řekli. Musím jim poděkovat, celému mančaftu a hlavně Romanu Turkovi. Výsledek je pro nás velmi příjemný.