Pardubice
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. PCE (2:6)

Utkání začalo vyrovnaně, ani jedno mužstvo se nedostávalo do žádných větších šancí a puk se pohyboval převážně ve středním pásmu. V šesté minutě však dostal Filip Stoklasa přesnou přihrávku od Drtila a poslal tak hosty do jednobrankového vedení. Poté se k několika šancím dostali domácí, ale všechny pokusy o vyrovnání Landsman vykryl. Velkou gólovou příležitost měl pardubický Veselý, který unikl domácí obraně, ale vystřelený puk trefil jen tyčku brány. Až v devatenácté minutě začal hlavní sudí vylučovat. Trest si šel odpykat hostující Hemský a Orli tak měli možnost vyrovnat. To mohl Havlík, který stál sám před bránou, ale přestřelil.

Druhá třetina nabídla branek více. Již po třech minutách nahrál Jarůšek Matěji Síkelovi, který zavěsil puk přímo do pravého rohu brány. O pár minut později vyloučil sudí dalšího pardubického hráče a Znojmo této příležitosti využilo. Uzamklo hosty v obraném pásmu a posílalo na pardubického gólmana jednu střelu za druhou. Na pokus Richarda Jarůška byl Landsman již krátký a Znojmo šlo poprvé v zápase do vedení. Tento stav na ukazateli ale nesvítil dlouho, neboť o deset minut později vyrovnal Filip Stoklasa a sedmnáct sekund na to poslal svůj tým do vedení Jan Buchtele, kterého nechala znojemská obrana samotného před Kacetlem.

V závěrečné dvacetiminutovce hráli domácí úvodní čtyři minuty přesilové hry. Znojmo sice dokázalo vytvořit tlak, ale žádná střela hostujícího gólmana vážněji neohrozila. Ve čtyřicáté sedmé minutě si šel na trestnou lavici sednou poprvé v tomto zápase znojemský hráč a to Pardubice také tvrdě potrestaly. Nejprve poslal na bránu střelu Pilař, puk se odrazil a dorážel Stoklasa. I tento kotouč Kacetl vyrazil, ale proti dorážce Roberta Kousala byl již bezmocný. Znojemští nesložili zbraně a snažili se zvrátit nepříznivý stav. Jejich naději však šest minut před koncem potopil Lukáš Kapec, který trefil puk po nahrávce Půhoného do pravého rohu brány a stav již byl 2:5. Ani s tímto výsledkem se nechtěli Pardubice spokojit. V závěru totiž pardubický Robert Kousal využil přesilové hry a pojistil tak vítězství svého týmu.

Milan Kastner (Znojmo): Myslím si, že výsledek neodpovídá předvedené hře. Dostali jsme ale dva slepené góly ke konci druhé části, kdy jsme celou třetinu otáčeli výsledek, a to bylo rozhodující. Kdybychom jednobrankové vedení udrželi, Pardubice by musely otevřít hru. Hosté hráli trpělivě, zodpovědně a dnes se jim to vyplatilo.