Orli Znojmo Orli Znojmo
41. kolo
Noen Extraliga juniorů - pá 22. 1. 2010
Ml. Boleslav
6:5p
1:2, 4:2, 0:1 - 1:0
Znojmo

Junioři vybojovali v Boleslavi bod

Znojemská juniorka má tento týden na programu dvě venkovní utkání u soupeřů v Čechách. V tom prvním se představila na ledě Mladé Boleslavi, které se v tomto ročníku velmi daří a okupuje přední pozice tabulky. Útočný zápas přinesl jedenáct branek, oba soupeři se přetahovali o vedení a ani jeden z týmů nevedl o více jak jednu branku. Na straně Orlů se gólově prosadili Süsser, Fára, Zika a především dvakrát Matěj Síkela. Domácím vyšla druhá třetina, v níž otočili nepříznivý vývoj a dostali se do vedení, hosté ale na začátku třetí části vyrovnali a souboj tak rozhodl až v prodloužení bývalý hráč Orlů Jakub Sajdl.

Domácí začali aktivně, hned ve třetí minutě hráli první přesilovku po vyloučení Fáry, a byť početní výhodu nesehráli příliš dobře, krátce po jejím vypršení šli do vedení. Belay zatáhl puk před branku a do tam ho dopravil Antončík. V osmé minutě lehce nahazoval kotouč na branku Soukup a znojemskému gólmanovi Kamešovi nadělal pokus domácího obránce starosti. K dorážce se však nikdo z Boleslavských nedostal.

Ve 13. minutě se hosté odhodlali k nadějnému brejku, ale Fára ho nezakončil ideálně. O dvě minuty později však Orli přeci jen vyrovnali. Na konci akce Síkely s Pláňkem byl první jmenovaný. Spolupráce této dvojice slavila úspěch i v 15. minutě a hosté šli poprvé do vedení.

Do druhé třetiny nastoupili svěřenci hlavního trenéra Pavla Arnošta s odhodláním co nejrychleji vyrovnat. Do Rysovy střely z dobré pozice se vrhl bránící hráč Znojma, Kadlčík vzápětí trefil boční síť a neujala se ani tvrdá střela Lence. “Až“ v 25. minutě vypálil při přesilovce od modré Soukup a jeho střelu tečoval šikovně Protivný. A tím odstartovala pořádná přestřelka. Jen o minutu později nařídil rozhodčí trestné střílení ve prospěch Znojma a Süsser ho proměnil elegantně přesnou střelou mezi Willovy betony. Uběhlo 36 vteřin a platil stav 3:3, když se prosadil Lenc.

Po necelé pětiminutovce klidu se znovu měnil stav a do vedení šli domácí. Při přesilovce napřáhl na pravém křídle Antončík a jeho přesná a tvrdá střela zapadla ke vzdálenější tyči. Minutu a 25 vteřin před koncem druhé třetiny zničehonic vyrovnal Fára, ale k rovnoměrnému stavu i pro přestávku to hostům nepomohlo. Ještě v poslední minutě prostřední dvacetiminutovky totiž zvrátil vedení na stranu Bruslařského klubu Belay, který se tak po třech asistencích zapsal i mezi střelce.

Ve třetí třetině mrzela domácí hlavně 46. minuta a následné chvilky, kdy nevyužili bez tří vteřin dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Po návratu z trestné lavice navíc vyrovnal na 5:5 Zika. Brankář Will sice první pokus Znojemských výborně vyrazil, ale hosté přesto nakonec dotlačili puk do sítě.

V 52. minutě mohlo být pro domácí ještě hůř, z levé strany zakončoval Süsser, podobně jako při penaltě mířil mezi betony, ale Will je tentokrát sklapnul včas. Na opačné straně před Kamešem mohl rozhodnout Sajdl, ale zblízka při dorážce minul.

Zápas tedy dospěl do prodloužení, které nejprve zpestřila bitka domácího Vrby s hostujícím Jarůškem. Následovala hra 3 na 3, po buly napřáhl Sajdl a trefil druhý bod pro Mladou Boleslav.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 2 0
Jakub Fára 1 0 1 0 6
Ondřej Horváth 0 1 1 -1 6
Richard Jarůšek 0 1 1 -1 25
Lukáš Kovalský 0 0 0 0 32
Tomáš Latner 0 0 0 3 0
Daniel Opalek 0 0 0 -2 0
Dominik Piskoř 0 0 0 -2 0
Martin Pláněk 0 2 2 4 0
František Pospíšil 0 0 0 -1 24
Matěj Síkela 2 0 2 1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 -2 0
Petr Süsser 1 1 2 1 0
Jiří Tichý 0 0 0 -2 0
Jan Trojan 0 0 0 1 0
Jakub Zika 1 0 1 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Kameš 64 0 6 38 86,36 0 0