Chomutov byl nad orlí síly

26.02.2010 | Petr Frömel

Znojmo - Ani ve čtvrtém vzájemném duelu čtvrtfinále play off 1. ligy nedokázali Orli zvítězit nad celkem Chomutova a jejich pouť letošní sezónou je tak u konce. Domácí dlouho drželi jednobrankový náskok z první části, o který se postaral obránce Kolafa, hosté však v poslední třetině třemi góly otočili stav ve svůj prospěch a rozhodli tak o svém postupu do semifinále.

ČF4, pátek 26. 2. 2010, 17:30
Chomutov
Branky a nahrávky: 12. Kolafa (Staněk, Barus) - 46. Procházka (Trochta), 58. Skořepa (Hruška, Kraft), 60. Duda. Rozhodčí: Přikryl, Vampola - Goňa, Obadal. Vyloučení: 7:7, navíc Duda (CHM) na 10 min. a Pulpán (CHM) na 5 + do konce. Využití: 0:1 V oslabení: 0:2. Diváci: 1175. Střely na branku: 23:44. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, David, Protivný, Štach, Kolafa, Štrach - Říha, Haman, Jarůšek, Sedlák, Hradecký, Beroun, Staněk, Barus, Havlík, Vyletelka
Piráti Chomutov: Hanuljak - Pulpán, Bombic, Hájek, Grof, Brňák, Tribuncovs, Trefný, Posmyk - Duda, Kraft, Hruška, Domin, Trochta, Procházka, Hašek, Mikšovic, Jíra, Polanský, Skořepa, Jeslínek

Čtvrté čtvrtfinálové utkání play off začalo slavnostně, neboť úvodní buly vhodil znojemský odchovanec, gólman české paralympijské reprezentace, Jan Matoušek. V sestavách týmů se žádné změny neudály kromě toho, že ihned od začátku se objevil v brance Severočechů Miroslav Hanuljak.

Vstup do zápasu byl nepříjemný pro domácího Přemysla Sedláka, který byl po souboji s Lukášem Pulpánem odvezen do nemocnice pravděpodobně se zlomeninou levé ruky. Chomutovský útočník za tento faul inkasoval pět minut plus do konce utkání. Orlům se tato dlouhá přesilovka příliš nepodařila a skóre se neměnilo. V desáté minutě to mohl učinit chomutovský Mikšovic, kterého vyslal do brejku Jíra, ovšem minul. O tři minuty později se to podařilo na druhé straně, když třetí útočná formace předvedla vynikající střídání. Obránce Tomáš Kolafa se dostal k odraženému kotouči a švihem propálil Hanuljaka – 1:0. Po této brance se dostali do tlaku hosté, Kraft s Dudou sice pěkně zavařili znojemské obraně, ale vyrovnání z toho nebylo. Ani tři minuty před koncem se Kraftovi, jenž se octl osamocený před brankou, nepodařilo dnes vynikajícího Horčičku překonat. Na přelomu dějství si domácí zahráli početní výhodu, v níž měl největší šanci Beroun, ovšem bekhendem na chomutovského gólmana recept nenašel.

Také druhá třetina přinesla velmi napínavý hokej, kdy Znojmo hrozilo především z brejkových situací. Po pěti minutách od zahájení se nabídla hostům první přesilovka v dnešním zápase, ovšem největší šanci spálili Skořepa s Hájkem, kteří nedokázali ani z dorážky znojemskému gólmanu procedit kotouč mezi nohama. Ani po chybě jednoho z domácích obránců, který namazal kotouč přímo na hůl Jíry, se Chomutovu vyrovnat nepodařilo. Pět minut před koncem se snažil prosadit znojemský junior Jarůšek, ovšem v brance narazil na připraveného Hanuljaka. Závěr byl okořeněný mnoha vyloučeními, chvíli hráli domácí i přesilovku čtyři na tři, ale ani nyní nezvýšili svůj jednobrankový náskok. Jedna za šancí hostů vyvrcholila vzájemnou potyčkou mezi Barusem a Kraftem, kteří si následně odseděli dvouminutový trest.

Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky mohl vyrovnat Mikšovic, jenž obdržel přihrávku do mezikruží a orazítkoval horní břevno Horčičkovy branky. Chomutovští se sice radovali ze vstřelené branky, ovšem puk za brankovou čárou neskončil. To se stalo ani ne o minutu později, když hosté hráli oslabení a puk se dostal k Milanu Procházkovi, jenž samovolně unikal na znojemského gólmana, vystřelil a kotouč propadl Horčičkovi pod rukou – 1:1. Během následujících deseti minut hráli Orli jen v oslabení a Chomutovu se podařilo využít tu tři minuty před závěrečnou sirénou, kdy byl v obranném pásmu viditelně faulován Haman, ovšem podle hlavního sudího bylo vše v pořádku a následný gól hostů byl regulérní i přes obrovský nesouhlas znojemských hráčů a diváků. Vítězným střelcem se stal Zdeněk Skořepa, před nímž se octla volná branka – 1:2. Ani závěr neprobíhal v poklidu, neboť znojemští fanoušci opakovaně zaházeli led odpadky. V závěru to zkoušeli Orli bez gólmana, stejně jako včera toho ovšem využil Radek Duda a pečetil postup Chomutova.