0:1, 0:0, 0:2
1/3
2/3

Znojmo loupilo u Jizery

<em>Benátky n. Jizerou</em> - Další tři body si znojemští hokejisté odváží z Benátek nad Jizerou. Skóre otevřel již sedm minut od úvodního buly mladičký útočník Jakub Orsava. Domácí měli v dalších minutách několik příležitostí k vyrovnání, ovšem vynikající Horčička nepustil za svá záda jediný kotouč a připsal si tak první letošní nulu. Ve třetí třetině zvýšil náskok svého týmu Adam Havlík. Benátky se v poslední minutě ještě chtěly pokusit zvrátit výsledek a odvolaly brankáře, avšak střelou do prázdné klece pojistil vítězství Orlů Vladimír Říha.
Benátky začaly zápas s chutí s již po čtyřiadvaceti vteřinách štěstí zkoušel Nevyhoštěný. Jeho pokus vyrazil zkušený brankář Horčička. O minutu později se mezi dvěma protihráči snažil projít novic v domácím dresu Bulíř, jenže znojemská obrana ho zpacifikovala. A do třetice benátecká příležitost. Tentokrát se jednalo o stoprocentní šanci. Kica se totiž zjevil zcela sám před Lubošem Horčičkou, ale trefil prostředek brány. V 5. minutě se sám až před Stejskala dostal Podešva. Benátecký brankář ale jeho výpad zastavil. Poté v útočném pásmu fauloval Pabiška a putoval na trestnou lavici. Orli se v početní převaze prosadili. Brance však předcházela chyba obránce Hobzy.

Benátecký zadák zcela sám vyhodil puk od zadního mantinelu středem hrací plochy, na modré čáře zachytil touš Štach, vystřelil na Stejskala, který vyrazil. V chumlu hráčů se nejlépe orientoval Jakub Orsava a lehkým pokusem usměrnil kotouč do branky - 0:1. Benátky v první části hrozily v přesilovkách. Dokonce ve dvojnásobné spálily velkou příležitost. Kica vyšperkoval akci přihrávkou na Bulíře, který byl příliš blízko Horčičkovi a nadvakrát ho překonat nedokázal. Ve 13. minutě přišla další velká příležitost domácích. Tomáš Mrvička našel volného Ctibora Jecha, jenž střelou z první přemisťujícího se Horčičku překonat nedokázal.

Druhá část hry přinesla velice nudný hokej s minimem šancí. Promrzlí diváci na tribunách benáteckého zimního stadionu tak sledovali sotva průměrný hokej. Aktivnější byli přece jenom hosté a ránu veterána Hamana po přejetí modré čáry zpacifikoval Stejskal. Domácí kontrovali akcí Hudíčka, který ještě hledal před brankou osamoceného spoluhráče Nevyhoštěného, jenž máchl hokejkou do prázdna. Ošemetná situace před domácí klecí nastala ve 27. minutě. Podešvova sražená střela zůstala ležet netečně v brankovišti, odkud ji ovšem domácí uklidili do bezpečí. V závěru druhé části ještě Horčičkovu pozornost prověřil Kolmann. Do druhé sirény branka nepadla, a tak se do třetí části vstupovalo za jednobrankového vedení Orlů.

Po necelých pěti minutách hry ve třetí periodě našel Skořepa lépe postaveného spoluhráče Kicu, který ovšem branku vůbec netrefil. Poté necelé čtyři stovky diváků na zimním stadionu v Benátkách sledovali nepříliš záživnou pasáž hry a až 54. minuta přinesla vzruch. Padla totiž druhá branka Orlů a stejně jako ta první, v přesilové hře. Na trestné lavici pykal Kolmann, když Říhovu nabídku zužitkoval na brankovišti mladík Adam Havlík a střelou po ledě překonal Stejskala - 0:2. Domácí se snažili o závěrečnou zteč, jenže bylo to spíše sisyfovská práce. Poslední možnost se Benáteckým naskytla v čase 56:44, kdy byl vyloučen Staněk. V šesti bruslařích ale Benátky neuspěly a navíc ještě inkasovaly do prázdné klece jednu branku. Nejprve ještě Beroun nastřelil tyč opuštěné branky, pak se ale přesně trefil Vladimír Říha a třetí brankou uzavřel skóre utkání - 0:3.

Milan Černý, trenér HC Benátky nad Jizerou
"Je to úplně jednoduché. Přes velké množství vypracovaných šancí nedáváme góly. Na nás momentálně stačí jen dobrý gólman. Cloumá to s psychikou mužstva. Pak dostaneme lacinou branku v přesilovce, kdy nedokážeme vyhodit puk, který máme na holi. Druhý gól jsme zase před brankou nepokryli hráče. Není to o tom, že by měl soupeř sehrané peřsilovky, ale je to po našich chybách. Ale jak jsem říkal na vině je zejména málo produktivní koncovka."

Karel Soudek, trenér Orli Znojmo
" První třetinu jsme nehráli vůbec dobře. V kabině byla trošku bouřka. Potom se naše hra zlepšila, měli jsme nějaké šance a ve třetí třetině dali také druhou branku. Vyhráli jsme proto, protože jsme se od druhé třetiny rapidně zlepšili."