0:1, 0:1, 2:0 - 1:0
1/3
2/3

Orli nezvládli třetí třetinu a domů vezou jen bod

<em>Olomouc</em> - Už tu vypadalo, že hráči odejdou po první dvacetiminutovce do kabin na olomouckém zimním stadionu za bezbrankového stavu, ovšem v poslední sekundě udeřil Radek Haman a poslal tak hosty do vedení. I na začátku druhého dějství se Orlům dařilo a jejich náskok navýšil Aleš Staněk. Kohouti však zbraně nesložili a během dvou minut ve třetí třetině vyrovnali. Další branka již nepadala, a tak se prodlužovalo. V samotném konci nastaveného času se dostal do brejku Martin Vyrůbalík, který se postaral o definitivní šťastnou tečku Hanáků za zápasem. Znojmo si tak do tabulky připisuje pouhý bod.

Úvodní třetina nabídla spíše opatrný hokej. Šancí přesto bylo k vidění hned několik, a to především v přesilových hrách. V polovině první části zahrozili nejprve hosté, Vyrůbalíkovu hrubku na modré však nedokázal Říha přetavit v první branku.

Na druhé straně potom selhal u levé Horčičkovy tyče Koma, který usměrnil Pekrovu vyraženou ránu jen do boční konstrukce. Přitom před ním zívalo půl branky prázdné. Pět minut na to uháněl sám na znojemskou svatyni Pekr, ale poskakující kotouč nezkrotil, jeho zakončení tak už nebylo dostatečně důrazné.

Branka padla až v samotném závěru úvodního dějství. Pohlednou kombinaci Hanáků zakončil Pekr mimo branku a ve vlastním oslabení se do rychlého brejku dostal Radek Haman, který se nemýlil. Kotouč zasunul přesně mezi Žigárdyho betony.

Jak skončila třetina první, tak začala ta druhá. Hned po minutě a půl dopravil zblízka puk za Žigárdyho záda Aleš Staněk a Orli vedli o dvě branky. Mora poté přidala na tempu, byla i lepším týmem, vytvářela si jednu šanci za druhou, ale její jalová koncovka ji srážela do kolen. Vrchol domácího zmaru přišel v devětadvacáté minutě, kdy dvě vyražené střely do poloprázdné branky korunoval Ministr pokusem z otočky do břevna.

Až na začátku poslední periody zlomili Olomoučtí své střelecké prokletí. Po dlouhých 146 minutách bez vstřelené branky namazal Polodna do jízdy Radimu Kucharczykovi, a ten se z pravého kruhu nemýlil. A nastartoval domácí obrat.

Hned po dvou minutách totiž v přesilovce vypálil od modré Bořuta a Tomáš Zbořil tečoval kotouč do Horčičkovy sítě. Vyrovnání pochopitelně domácím nalilo krev do žil. Vytvořili si i další šance, ale branky se až do závěrečné sirény nedočkali. Naopak Znojmo hrálo v poslední desetiminutovce hned dvě přesilové hry, ovšem domácí se ubránili.

Na řadu tak přišlo prodloužení. Znojemská trojice nejprve ubránila půlminutu oslabení, poté se hrálo nahoru dolů. Až v čase 64:44 ujel hostující obraně Martin Vyrůbalík. Jeho první pumelici ještě Horčička vyrazil, na dorážku však byl krátký.

Hanáci tak poprvé v historii porazili v první lize Znojmo a ukončili svou neúspěšnou sérii. Naopak Jihomoravané po čtyřech výhrách poprvé zaváhali.

Jan Tomajko (Olomouc): Ubojovali jsme to. Jsme za ty dva body rádi, mají pro nás cenu tří. Za stavu 0:2 jsme se z toho ve třetí části zvedli a za to bych chtěl hráčům poděkovat. Šli jsme tomu naproti, hodně jsme stříleli. Bohužel snažili jsme se přihrávat si až moc a někdy to chce řešit situace jednodušeji.

Karel Soudek (Znojmo): Utkání se mi nehodnotí dobře. Až na pár minut jsme podali bezkrevný a nezodpovědný výkon. Po druhé třetině to mohlo být o čtyři branky pro domácí a mohlo být po zápase. Nezahráli jsme dobře a můžeme být rádi alespoň za ten bod.