Chrudim
1/3
2/3

Po velkém boji zůstal bod navíc ve Znojmě

<em>Znojmo</em> - Domácí hokejisté sice začali dobře, když se už ve 4. minutě gólem Rachůnka dostali do vedení. Chrudim dlouho nemohla najít na znojemského brankáře recept, povedlo se jí to až na začátku poslední části, kdy dvěma slepenými góly otočila vývoj zápasu. Orli však nechtěli odejít před svými fanoušky jako poražený tým. Díky brankám útočníka Říhy, jenž nejprve vyrovnal a poté při samostatných nájezdech znovu mířil do černého, rozhodli o své výhře.

Do zápasu vstoupili lépe domácí. Hned v první minutě utkání zahrozilo Znojmo poté, co Orsava vyškrábl puk zpod ležícího Landsmana, ovšem z bezprostřední blízkosti těsně minul. První branka přišla v čase 3:24, znojemský Tomáš Rachůnek předvedl spanilou jízdu napříč středním pásmem a přesnou střelou pod ruku Landsmana poslal Orly do vedení.

Do další velké šance se dostali opět Znojemští. Vyletelka se probojoval až před chrudimského brankáře, ale nedokázal zakončit. Rána Klimeše přišla vzápětí, ani tentokrát se však domácí z gólového přírůstku neradovali. Hosté se dostali ke slovu až v závěru úvodní dvacetiminutovky. Nejprve zkoušel své štěstí bekhendovým pokusem Radil, vzápětí pak Král, který trefil pouze Horčičkův beton. Před hvizdem sirény se k puku dostal ještě Rákos, jeho nahozený puk se za brankovou čáru nedostal.

Prostřední dějství góly nepřineslo. Ve 26. minutě se sice hosté snažili o vyrovnávací branku, to se jim však nepovedlo. Šeda pálil mimo tyče a Blažkův pokus překonat Horčičku z bezprostřední blízkosti nevyšel. Další šance byla opět na hokejkách Znojemských hráčů. Vyletelka zavezl puk do útočného pásma, ale nenašel žádného volného spoluhráče, a tak vzal situaci do vlastních rukou, svoji střelou nadělal Landsmanovi velké starosti, ten nakonec vše vyřešil a puk schoval do lapačky. Na druhé straně se Horčičku pokoušel z otočky překvapit Král, touš šel ale mimo brankové obruče. I nadále znojemští zatápěli chrudimské obraně, brankové ovace to však nepřineslo.

Třetí třetina přála hostujícímu týmu. Už ve 42. minutě tečovanou střelou od modré, která se otřela o horní tyč, vyrovnal Lukáš Radil. O necelé tři minuty později hosté otočili stav utkání ve svůj prospěch, k čemuž jim pomohla signalizovaná výhoda. Jiří Goiš nahodil na Horčičkovu svatyni a kotouč skončil za jeho zády. Orli se však nevzdali a v čase 50:14 srovnali. Vladimír Říha propálil vše, co mu stálo v cestě, 2:2. Další branka do konce poslední dvacetiminutovky nepadla, a tak se ve znojemské Hostan aréně prodlužovalo.

V nastaveném čase byli aktivnější opět domácí. Ihned po buly ujel Orsava a střelou od mantinelu se pokoušel Landsmana marně nachytat. Na druhé straně musel zasahovat i Horčička proti ráně Rákose, ani tentokrát puk za brankovou čáru neprošel. Chrudim se nikam nehnala a následné pokusy znojemských hráčů končily jen na Landsmanově výstroji. Proto musely o vítězi dnešního utkání rozhodovat až samostatné nájezdy. Z trestného střílení se trefili pouze znojemští Havlík a Říha, za hostující pak Fořt. Vladimír Říha tak dnes Znojmu zajistil bod navíc.

Milan Kastner (Znojmo): Chrudim je podceňovaný tým, má dobré výsledky, což dokázala s Ústím a Chomutovem. Za dva body dnes musíme být šťastní, protože za stavu 2:1 měli hosté dvě velké šance a kdyby je proměnili, nemáme ani bod. Trochu nám chyběl pohyb, možná to bylo i tím, že jsme po dlouhé době hráli na tři útoky. Po prvním inkasovaném gólu na nás padla velká deka, ale je dobře, že jsme se z toho dostali.

Pavel Rohlík (Chrudim): Kdyby nám někdo řekl, že do Znojma jedeme pro bod, byl bych spokojený. Máme zraněné hráče, nejstaršímu obránci je 24 let, ale všichni hráli dobře a udělali minimum chyb. Znojmo je kvalitní tým, který dobře bruslí, ale my jsme byli rovnocenným soupeřem. Z pohledu ze střídačky si dovolím tvrdit, že jsme byli aktivnější a možná i lepší tým. Naše mužstvo není špatné, dnes to znovu dokázalo a v tabulce nepatří tam, kde je.