1:1, 0:0, 1:1 - 0:0
1/3
2/3

V souboji Horčičků se raduje Petr, Orli podlehli po nájezdech

<em>Litoměřice</em> - Třetí zápas znojemských hokejistů v řadě skončil výhrou domácích 3:2 po nastavení. Orli nebyli na ledě Litoměřic daleko od prolomení domácí neporazitelnosti, nakonec se ale na daleké zpáteční cestě musí spokojit s bodem. Na brzkou trefu Stadionu odpověděl Vyletelka, na začátku třetí třetiny poslal Znojmo do vedení Hradecký, Severočeši ale vyrovnali a v nájezdech rozhodl utkání svým druhým gólem Petr Horčička.

První třetina začala pro Stadion nezvykle. Jako první totiž skórovali, přičemž v jiných zápasech především dotahovali. Navíc otevřeli gólový účet v 1. minutě zásluhou Petra Horčičky, který z mezikruží prostřelil svého jmenovce Luboše v brance Orlů. Po vstřelené brance byli Litoměřičtí jasně aktivnější a vše jim vycházelo, Znojemští se však stále snažili vyrovnat. Postupem času přibývaly jejich pokusy a jejich snažení přineslo ovoce v 10. minutě. Nepozornosti domácí obrany využil Vyletelka bekhendovým blafákem, kdy zasunul kotouč mezi Volkeho betony. Ve druhé polovině prvního dějství se obě mužstva střídala v šancích, ale domácí měli stále mírnou převahu. Žádný gól však do první sirény nepadl, a tak svítil po dvaceti minutách stav 1:1.

Litoměřičtí na začátku druhé části dohrávali přesilovou hru, ale pohrdli šancí a téměř si nevytvořili žádnou akci. První pořádnou střelu vyslal až Rangl na Volkeho. Domácí brankář však jeho dělovku přikryl na své hrudi. Znojemští poté trochu vystrčili drápky, ale šlo zřejmě jen o záblesk nějakého trvalejšího tlaku. Následné minuty byly ve znamení trápení obou mužstev v koncovce. Ve 33. minutě si Litoměřičtí otevřeli střelnici před brankou Orlů. Ani několik střel od modré a následné dorážky z prostoru před brankovištěm neskončilo gólem. Závěr druhého dějství přinesl ještě další dvě šance, ovšem ani v jednom případě vstřelenou branku. Za domácí z pravého kruhu mířil do horního růžku Tvrzník, Luboš Horčička ale kotouč vyrazil ramenem. Za hosty byl úplně sám před brankou Hrňa, ale zbytečně vymýšlel přihrávku navíc a puk skončil až v rohu. Druhá třetina tedy gól nenabídla a do závěrečné dvacetiminutovky vstupovala obě mužstva za stále vyrovnaného stavu .

Třetí třetina začala nešťastně pro Stadion. Skóre se totiž měnilo v jejich neprospěch zásluhou Hradeckého, který ve 42. minutě prolétl domácí obranou a zavěsil do horního růžku. Následně však měli šance většinou jen Litoměřičtí. Tu největší měl Hašek, který byl po Šináglově přihrávce úplně sám před prázdnou brankou a mohl snadno skórovat, jeden z obránců Znojma jej ale atakoval a šanci překazil. Byla jen otázka času, kdy Litoměřice vyrovnají a odpověď přišla v 53. minutě. V přesilové hře napřáhl Milan Vobořil a jeho rána od modré zapadla přesně k pravé tyči. Zápas následně dospěl až do prodloužení, i když rozhodnutí málem přišlo ještě před třetí sirénou. V nastaveném čase se utkání vítězné branky nedočkalo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich domácí brankář Volke uspěl proti všem znojemským střelcům, na druhé straně prostřelil Luboše Horčičku jeho jmenovec Petr Horčička a rozhodl o výhře Stadionu. Domácí neporazitelnost Litoměřic stále trvá.

Jindřich Setikovský (Litoměřice): Myslím si, že dnes Znojmo nehrálo až tak špatně. Měli jsme štěstí, že jsme šli brzo do vedení. Z dnešního utkání jsme měli trochu obavy, protože už dlouho doma vyhráváme a jednou ta série musí skončit.

Karel Soudek (Znojmo): Dnes jsme nehráli dobře a prohrát jsme si zasloužili. Poslední dobou se nám nedaří.