Orli Znojmo Orli Znojmo
7. kolo
Noen Extraliga juniorů - pá 1. 10. 2010 - Hostan aréna
Znojmo
2:0
1:0, 0:0, 1:0
Ústí n. L

Juniorka vydolovala vítězství nad Ústím

Znojmo - Dalším kolem pokračovala v pátek večer juniorská extraliga. Do Znojma zavítalo severočeské Ústí nad Labem. Zápas byl velmi vyrovnaný, ovšem nepříliš líbivý pro přítomnou hrstku diváků. Do gólových šancí se obě mužstva dostávala jen zřídka. Skóre otevřel v prvním dějství Piskoř a třicet sekund před závěrečnou sirénou pojistil Orlům tři body Novák.

Další zápas znojemských juniorů na domácí půdě proti Ústí začal velmi pozvolna. Obě mužstva se sice dokázala dostat ke střele, ovšem vše bylo moc viditelné a gólmani neměli se zkrocením puků sebemenší problémy. Jednu z větších šancí měl Podešva, který našel volný puk před Petráskem, ovšem vše ztroskotalo na ústeckém gólmanovi. O pár minut později se domácí dostali do přečíslení. Bartoš dostal kotouč od Videlky přímo před branku, ale jeho bekhendová klička patřičný úspěch nesklidila.

Až v patnácté minutě přišla první změna skóre. Postaral se o to znojemský Dominik Piskoř, jenž našel před brankou odražený puk a bez problémů překonal ležícího gólmana – 1:0. To bylo vše důležité, co mohla hrstka přítomných diváků během prvních dvaceti minut na ledě vidět.

Pokud si někdo myslel, že hra ve druhém dějství přidá na obrátkách, mýlil se. Domácí si sice zahráli několik přesilovek, avšak Lvi si znojemský útok rozebrali a další změnu stavu nedovolili. Dobrou šanci měl střelec prvního gólu Piskoř, ovšem tvrdá střela z kruhu trefila jen beton brankáře. Také Kacetl několikrát zasahoval. S přehledem vychytal samostatný únik Daráše a následně i Břízu, jehož kličku včas vystihl. Za Orly se mohl prosadit Videlka, když se procpal až před Petráska, ale bekhendem trefil jen tyčku hostující klece.

Třetí třetinu se pokusil obohatit o gólovou akci Racek, který prokličkoval před Kacetla. Ten ale všechno viděl a vyrovnání nedovolil. Deset minut před koncem se domácí dostali do přečíslení, když však mělo dojít k přihrávce, přikryl bránící hráč puk svým tělem. Ve vlastním oslabení se dostal do brejku i ústecký Humpolíček. Jeho střela zasáhla jen hůl domácí gólmana.

V sedmapadesáté minutě se nabídla Lvům další přesilovka. Znojemští hráči si ovšem všechny přihrávky pohlídali, a tudíž nedali hostům šanci k vyrovnání. Třicet sekund před závěrečnou sirénou pojistil svému týmu vítězství Patrik Novák, který obdržel kotouč zpoza branky od Videlky a propálil Petráska mezi nohama – 2:0.

Znojmo si tak připisuje další tři body do tabuly a gólman Kacetl čisté konto.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Richard Jarůšek 0 0 0 0 0
Tomáš Komínek 0 0 0 0 0
Lukáš Kovalský 0 0 0 0 0
Tomáš Latner 0 0 0 0 0
Filip Mikulášek 0 0 0 0 0
Patrik Novák 1 0 1 2 4
Daniel Opalek 0 0 0 2 0
Dominik Piskoř 1 0 1 1 2
Jan Podešva 0 0 0 2 0
František Pospíšil 0 0 0 0 0
Fran Srketič 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Jakub Šaur 0 0 0 2 0
Jiří Tichý 0 0 0 0 0
Jan Trojan 0 0 0 0 0
David Videlka 0 1 1 1 0
Jakub Zika 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 0 0 23 100,00 0 0