Orli Znojmo Orli Znojmo
12. kolo
Noen Extraliga juniorů - so 16. 10. 2010
Znojmo
6:1
3:1, 2:0, 1:0
Č. Budějovice

Juniorka nasázela Budějovicím šest gólů

Znojmo - Junioři Orlů si připsali na konto další tři body, když v sobotu po poledni na domácím ledě jasně porazili České Budějovice. Hosté drželi naději na body jen do začátku druhé třetiny, v níž zcela propadli, inkasovali dvě rychlé branky a jen zásluhou dobrého výkonu brankáře Bláhy se jejich porážka neproměnila v debakl. Znojmo naopak sehrálo dobrý zápas a vytvořilo si množství šancí, které také dokázalo proměnit.

České Budějovice po páteční prohře v Brně čelily o den později těžkému úkolu v podobě odpočatého mužstva Orlů, které také od úvodních minut na soupeře vlétlo a okamžitě si začalo vytvářet šance. Během prvních šesti minut čelil Ondřej Bláha v hostující brance třem samostatným nájezdům, dokázal postupně zlikvidovat pokusy Jarůška, Bartoše i Ziky a stal se hrdinou této desetiminutovky.

Jeho kouzlo odčarovali domácí až ve 12. minutě, a hned rovnou dvakrát. Nejprve Dominik Piskoř vrátil do odkryté branky vyraženou Šaurovu střelu od modré, o pár vteřin později předvedli ukázkové přečíslení dva na jednoho Bartoš a zakončující Tomáš Komínek – 2:0. Následovalo navíc dvojí vyloučení Mountfieldu a dvouminutová přesilovka pět na tři pro domácí, ve skrumáži a zmatcích v brankovišti hostů si ale svůj výhled znovu spolehlivě našel Ondřej Bláha a několika skvělými zákroky držel svůj tým ve hře.

Jak se využívají početní výhody předvedli hosté v 19. minutě, kdy trest Videlky zkrátil tečovanou střelou od modré Tomáš Rousek, a najednou to bylo znovu jen o gól. Jenže do první sirény se skóre měnilo ještě jednou, pět vteřin před koncem napálil rovněž v přesilovce přesnou Podešvovu přihrávku k bližší tyči Patrik Novák.

Stín třetí inkasované branky jakoby zůstal viset nad hostujícími juniory i po přestávce, v prvních pěti minutách druhé třetiny si totiž Znojmo dělalo doslova, co chtělo. Brankář Bláha byl v jednom ohni střel, přečíslení a gólových šancí a takový nápor nemohl ustát bez úhony. Úlohu střelce na sebe vzal David Videlka, jenž nejprve dvě minuty po pauze využil dobré práce Kovalského na brankovišti a zavěsil zblízka pod břevno, o čtyři minuty později individuálně projel mezi třemi protihráči a elegantním blafákem zakončil – 5:1.

Vysoké tempo nasazené domácími hráči poté přeci jen opadlo, na čemž měla zásluhu také častá vyloučení. Zápas se postupně stával stále více nervózním a v závěru druhé třetiny shodili rukavice Stehlík a Seidl, jejichž krátká pěstní vložka dopadla nerozhodně. Ani to hostům v cestě zpět do zápasu nepomohlo, v úvodu třetí třetiny ujel po skvělé Pospíšilově přihrávce do samostatného úniku David Bartoš, položil si brankáře a mezi jeho betony zvýšil už na 6:1.

Utkání už se poté jen dohrávalo, několik tvrdých soubojů a pošťuchování po odpískání další změnu skóre nezapříčinilo. Orli tak vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů, naopak Mountfield si připsal třetí prohru v řadě.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 1 1 2 2 0
Tomáš Hejl 0 0 0 1 2
Richard Jarůšek 0 1 1 2 0
Tomáš Komínek 1 0 1 2 0
Lukáš Kovalský 0 2 2 2 0
Tomáš Latner 0 0 0 2 0
Filip Mikulášek 0 0 0 0 0
Patrik Novák 1 0 1 1 0
Daniel Opalek 0 1 1 1 0
Dominik Piskoř 1 0 1 1 2
Jan Podešva 0 2 2 1 4
František Pospíšil 0 1 1 2 4
Fran Srketič 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 1 27
Jakub Šaur 0 1 1 1 2
Michal Telesz 0 0 0 0 0
Jiří Tichý 0 0 0 2 0
Jan Trojan 0 0 0 2 0
David Videlka 2 0 2 2 2
Jakub Zika 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 0 1 0 0,00 0 0