Rozhodl excelentní výkon Orlů ve druhé třetině

07.12.2003 | BaM

Z n o j m o - K šestému zápasu v řadě postavili trenéři Slavie do branky mladého gólmana Hronka, který však svůj tým podržel pouze v první třetině, kterou hosté vyhráli 2:0. V té druhé totiž Znojemští orli roztáhli svá křídla a nasázeli do soupeřovy branky pět gólů, z nichž dva vstřelil Pardavý, po jednom přidali Beroun, Uram, který se trefil posté v extralize, a Křetínský. Hronek vystřídal po čtvrté brance, jeho nástupce Málek však ještě jednou inkasoval. V poslední části už Orli Pražanům nepovolili výsledek upravit a sami také další branku nepřidali.

31.kolo, neděle 7. 12. 2003, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Slavia
Branky: 23. Beroun (Snopek), 24. Pardavý (Pucher), 34. Uram (Křetínský, Pardavý), 36. Křetínský (Uram, Pardavý), 40. Pardavý (Havíř, Pucher) - 8. Kropáč (Martinec, Antoš), 19. D. Hruška (Beránek). Rozhodčí: Bolina - Rozlílek, Vitík. Vyloučení: 3:6. Využití: 4:1. Vývoj skóre: 0:2, 5:2. Střely na branku: 35:37 Diváci: 4516.

Hráčské statistiky

ORLI ZNOJMO: Duba - Křetínský, Havíř, Snopek, Toman, Benák, Mojžíš, Němeček - Pardavý, Pucher, Uram - R. Erat, Ludvík, Hradecký - Mareš, M. Straka, Haman - Plášek, Barus, Beroun
HC Slavia Praha: Hronek (36. Málek) - Kolařík, D. Pojkar, Kuntoš, Graňák, Novák, O. Staněk, Braniš - D. Hruška, Beránek, Sup - Kropáč, P. Martinec, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - Klepiš (41. Kvapil), Vondrka, Tomica

Orli vstoupili do zápasu s větší vervou než hosté, když hned v samém úvodu zahrozila Pucherova formace. Při vyloučení Kuntoše poslal puk mezi betony Hronka Uram, než se ale kotouč stačil došourat za čáru, odpálil ho obránce Novák. Na druhé straně neproměnil sólo Sup. Slavia však udeřila při vyloučení Tomana v 8. minutě, kdy Dubu překonal Kropáč. Domácí potom nevyužili spoustu šancí, zejména při pokusech první znojemské pětky a dále Křetínského, Hradeckého, Benáka nebo Berouna se Hronek překonával a svůj tým podržel. Podle pravidla „nedáš – dostaneš“ přišel v 19. minutě gól do šatny z hole Hrušky.

Do druhé třetiny nastoupili Orli jako vyměnění, hned od začátku si vytvořili obrovský tlak a dokázali srovnat. Nejprve se Plášek trefil pouze do boční sítě, vzápětí už do branky tečoval Snopkovu střelu od modré ve 23. minutě Beroun. O 42 vteřin později překonal Hronka Pardavý, který již druhý zápas po sobě nastoupil v první lajně s Uramem a Pucherem. Šance hostí byly velmi sporadické, zato znojemský Hradecký svou stoprocentní promarnil. Duba překonal horkou chvilku při vyloučení Snopka, o chvíli později pykali Slávisté za hru v šesti a vedoucí gól vstřelil ve 34. minutě ze své obvyklé pozice Uram, který se trefil po osmi zápasech, a dosáhl své jubilejní 100. branky v české extralize. Další přesilovkový gól přišel po nápřahu Křetínského od modré o dvě minuty později a Hronek se nechal vystřídat Málkem. Gólový účet završilo Znojmo ve 40. minutě taktéž v početní výhodě, kdy Pardavý svým druhým gólem v zápase doklepl za gólmanova záda střelu Havíře.

V posledním dějství se hosté snažili tlačit, Znojmo však pozorně a s ledovým klidem bránilo a Slávisty téměř k ničemu nepouštělo. Naopak sami Orli ještě měli několik dobrých příležitostí, hlavně při šancích Mareše a Straky jim chybělo více štěstí. Na znojemském stadiónu panovala skvělá nálada a po delší době kolovaly mexické vlny. Znojemský brankář Duba si poradil s pokusy Tomici, Kopeckého a Beránka a dovedl svůj tým k cennému vítězství nad loňským mistrem extraligy.

Pavel Pazourek (Znojmo): Začali jsme velice dobře, i když jsme prohrávali dva nula po dvou, dá se říct, nešťastných brankách. Ve druhé třetině jsme se dokázali zvednout a ten dobrý výkon dotáhli až do vítězného konce. Musím dneska hráčům poděkovat za přístup a za to, že se se Slavií ze stavu dva nula dokázali takhle vzepnout. Jen doufám, že budeme takhle pokračovat alespoň do vánoční přestávky.

Jiří Kalous (Slavia): Ode mě to bude stručné. Musíme sportovně uznat, že domácí tým byl dnes lepší. I když jsme po první třetině vedli dva nula, pak jsme ve druhé třetině selhali předevšim v oslabení, kdy jsme inkasovali čtyři branky. Uznávám a blahopřeji znojemskému týmu k zaslouženému vítězství.