Orli Znojmo Orli Znojmo
5. kolo
Noen Extraliga juniorů - čt 17. 2. 2011
Znojmo
3:2p
2:1, 0:1, 0:0
Zlín

Vyrovnané utkání rozhodlo prodloužení, znojemští junioři berou dva body

Znojmo - Po reprezentační pauze naskočili znojemští junioři k dalšímu extraligovému utkání. Na svém ledě přivítali celek Zlína. Hosté se sice ve čtvrté minutě dostali do vedení, avšak domácí ještě v téže třetině díky Piskořovi a Kovalskému utkání otočili. Ve dvaatřicáté minutě udeřil opět Zlín. Zápas tak šel do prodloužení, ve kterém již po půlminutě rozhodl o vítězství Jihomoravanů Novák.

Do prvního dějství vstoupili lépe domácí, když se nastěhovali na tři minuty před Kašíka, přesto otevřel vývoj zápasu soupeř. Na začátku čtvrté minuty usměrnil odražený puk za záda Kuchaře Marek Pospíšil - 0:1. Znojmo se však nenechalo zaskočit a ještě v téže třetině zkorigovalo stav ve svůj prospěch.

V jedenácté minutě se po chybě hostující obrany zmocnil puku Videlka, napřáhl z hranice kruhu, kotouč se sice odrazil od těla gólmana, avšak přímo na hůl dojíždějícího Dominika Piskoře, který neměl s umístěním černé gumy do sítě moc práce – 1:1. O pár okamžiků později se prosadil z dorážky taktéž Lukáš Kovalský – 2:1. Ve zbytku periody měly oba celky možnost přesilové hry, ovšem další branka již nepadla.

Druhá třetina byla poněkud vyrovnanější, přesto strávili Orli v útočném pásmu soupeře více času. Dobrou pozici měl v osmadvacáté minutě Špaček, který obral hostujícího hráče před brankou o puk, avšak dlouho se rozhodoval, zda přihrát, či střílet. Zvolil tu duhou možnost, ale to již byl Kašík připravený a změnu stavu nedovolil. Branka padla na druhé straně, když gólman Kuchař propustil mezi betony lacinou střelu Emila Romova - 2:2.

Závěr dvacetiminutovky byl poněkud laxní. Hru doprovázela značná řada nepřesností. Neprosadilo se ani trio Zika – Piskoř – Novák z dobré kombinace v útočné části kluziště.

Ve třetím dějství příliš útočných akcí mančafty neměly. A když už, tak všechny puky pochytali gólmani. Snad největší šanci spálil Novák, jenž ve vlastním oslabení přelstil Kašíka, v levém kruhu pro vhazování jej obral o puk a z ostrého úhlu vystřelil. Kotouč jen těsně minul prázdnou branku.

To nemuselo znojemského útočníka Patrika Nováka dlouho mrzet, neboť již v první minutě prodloužení našel volný puk v brankovišti a jednoduchou střelou ukončil zápas – 3:2. Hosté ještě reklamovali branku, neboť v kleci byl po nevydařené akci zaklíněný Piskoř, ovšem nebylo to nic platné. Dva body zůstaly na jihu Moravy.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Adam Havlík 0 1 1 1 0
Lukáš Kovalský 1 0 1 0 2
Tomáš Latner 0 0 0 0 0
Filip Mikulášek 0 0 0 0 0
Lukáš Nováček 0 0 0 0 2
Patrik Novák 1 0 1 1 0
Daniel Opalek 0 0 0 1 2
Aleš Pelikán 0 0 0 0 0
Dominik Piskoř 1 1 2 1 2
Jakub Stehlík 0 0 0 -1 0
Jakub Šaur 0 0 0 2 2
Michal Telesz 0 0 0 0 0
Jiří Tichý 0 0 0 0 2
David Videlka 0 1 1 -1 0
Jakub Zika 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Michal Kuchař 61 0 2 36 94,74 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Myslím si, že jsme byli až na pár střídání lepším týmem, což jsem ani moc nečekal. Kluci dnes podali takový výkon, že se mi to líbilo. Ani jsem moc nenadával.