Erste

Juniorka se vrátila po třech týdnech na led, prohrála s Olomoucí

Juniorka se vrátila po třech týdnech na led, prohrála s Olomoucí
17.11.2011 | Lukáš Caha

Znojmo - Téměř po třech týdnech se vrátila do zápasového rytmu i juniorská extraliga. Znojemští hokejisté chtěli na domácí půdě přerušit nepříznivou sérii deseti proher v řadě, avšak Olomouc potrestala vyloučení soupeře a již v první periodě odskočila o jednu branku. Orli sice křídla nesklopili, nevyužili osm přesilovek, ale když devět minut před sirénou uklidila puk za brankovou čáru opět Mora, bylo o vítězi rozhodnuto.

17.kolo, čtvrtek 17. 11. 2011, 18:00
0
Znojmo
Olomouc
2
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 16. Číp (Škůrek, Jergl), 51. Lehečka (Schejbal). Rozhodčí: Humpolíček - Skopal, Reich. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:2.
ORLI ZNOJMO: Helešic - Bukáček, Kovář, Rada, Tichý, Latner, Hobza, Pražák, Liška, Kún - Horák, Mikulášek, Janoušek, Nahodil, Špaček, Telesz, Kacetl, Pelikán, Zika, Kastner, Nováček.
HC Olomouc: Lukáš - Škůrek, Schejbal, Brandýs, Šaur, Jergl, Vondra, Dufek - Číp, Hes, Haas, Novotný, Voznica, Brada, Bartoš, Miczek, Lehečka, Machala, Heža, Sedlář.

Začátek prvního dějství mezi celky ze spodní části tabulky juniorské extraligy nabídl vyrovnanou hru. Již ve třetí minutě museli domácí čelit přesilové hře Mory, avšak s pomocí gólmana Helešice se ubránili. Velká šance ke skórování se v jedenácté minutě nabídla Voznicovi, který se dostal do brejku, ovšem jeho pokus o překonání znojemského gólmana mezi betony ztroskotal.

Následně si zahrála Olomouc přesilovku čtyři na tři a po pár sekundách ji zužitkovala. Radek Číp se chopil odraženého puku před znojemskou brankou a bez problémů překonal ležícího Helešice. V závěru třetiny si zahráli výhodu pět na čtyři také Orli, ale kloudněji ohrozit brankáře Lukáše se nepodařilo.

V prostřední periodě se obrázek hry příliš nezměnil. Průběh zápasu neovlivnily ani dvě početní výhody na obou stranách. Gólman Lukáš podržel svůj tým i proti několika tvrdým střelám znojemských obránců. Nejblíže ke změně stavu měla samostatná akce Čípa, jenž se kličkou dostal až před Helešice, ovšem ani domácí brankář se nenechal rozhodil a kotouč zachytil.

Třetí dvacetiminutovku načal sólovou akcí Zika, který unikal na olomouckého gólmana, avšak bekhendový blafák se mu nepovedl dle představ. Následně hrálo Znojmo dvě přesilovky rychle po sobě. Nejvíce střel letělo na branku opět od modré, ale Latner ani Liška Lukáše svými dělovkami nepřekonali, a tak se v jednapadesáté minutě měnilo skóre na druhé straně. Nikým nehlídaný Jakub Lehečka obdržel kotouč před branku a střelou po zemi překonal Helešice podruhé.

Závěrečné minuty se odehrávaly především ve středním pásmu. Ani hra bez brankáře minutu a patnáct vteřin před sirénou další gól nepřinesla. Mora tak své vedení ubránila a domácí si pojedenácté v řadě nepřipisují do tabulky jediný bod.