2:1, 5:0, 0:0
1/3
2/3

Po drtivé porážce se Znojmo vrací s prázdnou

<em>Graz</em> - V dalším kole EBEL Znojmo zavítalo do rakouského Grazu, odkud si po neúspěšném zápase neodváží jediný bod. Rakušané vstoupili do zápasu ve velmi rychlém tempu a hned v první třetině několikrát skórovali. Orli se spíše ocitali ve svém obraném pásmu a skórovat se podařilo pouze Vladimíru Říhovi. Sedm gólů Znojmu zajistilo drtivou porážku. Po dvou nevydařených zápasech se tedy Znojmo vrací zpět domů, kde se v pátek pokusí prolomit smůlu z minulých duelů.

První třetinu začínali Orli s pukem na holi, avšak domácí dokázali rychle otočit hru a několikrát si prověřili připravenost znojemského gólmana Kacetla. Po sedmi minutách se jim podařilo změnit stav utkání na 1:0, kdy po samostatné akci skóroval Zdeněk Blatný. Znojmo v této části hry ztrácelo a čelilo tlaku ze strany domácího týmu. Přesto si Jihomoravští dokázali vybojovat šanci a Vladimír Říha svým gólem vyrovnal stav utkání. Orli usazení v útočném pásmu ostřelovali Weinhandlovu svatyni, nicméně puk se za brankovou čáru nedostal. Před koncem první dvacetiminutovky ještě stihl poslat puk do znojemské branky Oliver Latendresse a tím zajistil pro Graz průběžné vedení.

Po několika minutách druhé třetiny opět domácí ukázali svoji touhu po bodech a v přesilové hře zavěsil puk za Kacetlova záda Matthias Iberer, který tímto gólem poslal svůj klub do dvoubrankového vedení. Graz se nadále držel v obranném pásmu Znojma, které si nedokázalo poradit se smrští střel a opět inkasovalo. Již druhý gól v zápase si připsal Oliver Latendresse a jihomoravský klub s přibývajícími góly vystřídal brankáře. Tato změna příliš neprospěla a puk za brankovou čáru poslal Dustin Van Ballegooie. Znojmo dále ztrácelo a chyby v obraně zajistily, že se Brettu Lysakovi podařilo dostat před Landsmana a tím zvýšit na 6:1. Po necelé minutě potřetí zavěsil puk do znojemské branky Oliver Latendresse a opět navýšil. Tím si zajistil hattrick v dnešním zápase. Na konci druhé třetiny byl stav tedy velmi nevyrovnaný 7:1.

V úvodu třetí třetiny se Znojmo drželo v obranném pásmu Grazu, nicméně domácí tým bránil prostor kolem Weinhandlovy branky a tím nedovolil Orlům úspěšně zakončit. Rakouský klub se poté ještě několikrát dostal do šance, avšak Landsman si pohlídal prostor před bránou a puk vždy bezpečně zastavil před brankovou čárou. Znojmo se přece jen ještě několikrát dostalo do šance, nicméně skórovat se mu už nepodařilo, a tak se stav utkání v poslední třetině nezměnil.