Po drtivé porážce se Znojmo vrací s prázdnou

25.09.2011 | Marcela Procházková

Graz - V dalším kole EBEL Znojmo zavítalo do rakouského Grazu, odkud si po neúspěšném zápase neodváží jediný bod. Rakušané vstoupili do zápasu ve velmi rychlém tempu a hned v první třetině několikrát skórovali. Orli se spíše ocitali ve svém obraném pásmu a skórovat se podařilo pouze Vladimíru Říhovi. Sedm gólů Znojmu zajistilo drtivou porážku. Po dvou nevydařených zápasech se tedy Znojmo vrací zpět domů, kde se v pátek pokusí prolomit smůlu z minulých duelů.

6.kolo, neděle 25. 9. 2011, 17:30
Graz
Branky a nahrávky: 8. Blatný, 19. Latendresse (Klimbacher, Woger), 24. Iberer (Blatný, Dahlman), 32. Latendresse (Woger, Lembacher), 34. Van Ballegooie (Blatný, Dahlman), 38. Lysak (Maier, Blatný), 39. Latendresse (Harand, Woger) - 13. Říha (Šeda). Rozhodčí: Trilar (SLO), Veit (AUT) - Hribar (SLO), Wallner (AUT). Vyloučení: 10:6, navíc Lysak (GRA) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 950. Střely na branku: 35:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.
Moser Medical Graz99ers: Weinhandl - Klimbacher, Jarrett, Lembacher, Van Ballegooie, Reinthaler, Biaillon, Peicha - Lysak, Dahlman, Blatný - Harand, Woger, Latendresse - Iberer, Lange, Moderer - Maier, Wilfan, Ganahl.
ORLI ZNOJMO: Kacetl (32. Landsman) - Štach, Hájek, Bořuta, Pláněk, Platil, Vosátko, Škadra, Stehlík - Trojan, Pucher, Haman - Lattner, Kanko, Podešva - Havlík, Říha, Šeda - Komínek, Jarůšek, Bartoš.

První třetinu začínali Orli s pukem na holi, avšak domácí dokázali rychle otočit hru a několikrát si prověřili připravenost znojemského gólmana Kacetla. Po sedmi minutách se jim podařilo změnit stav utkání na 1:0, kdy po samostatné akci skóroval Zdeněk Blatný. Znojmo v této části hry ztrácelo a čelilo tlaku ze strany domácího týmu. Přesto si Jihomoravští dokázali vybojovat šanci a Vladimír Říha svým gólem vyrovnal stav utkání. Orli usazení v útočném pásmu ostřelovali Weinhandlovu svatyni, nicméně puk se za brankovou čáru nedostal. Před koncem první dvacetiminutovky ještě stihl poslat puk do znojemské branky Oliver Latendresse a tím zajistil pro Graz průběžné vedení.

Po několika minutách druhé třetiny opět domácí ukázali svoji touhu po bodech a v přesilové hře zavěsil puk za Kacetlova záda Matthias Iberer, který tímto gólem poslal svůj klub do dvoubrankového vedení. Graz se nadále držel v obranném pásmu Znojma, které si nedokázalo poradit se smrští střel a opět inkasovalo. Již druhý gól v zápase si připsal Oliver Latendresse a jihomoravský klub s přibývajícími góly vystřídal brankáře. Tato změna příliš neprospěla a puk za brankovou čáru poslal Dustin Van Ballegooie. Znojmo dále ztrácelo a chyby v obraně zajistily, že se Brettu Lysakovi podařilo dostat před Landsmana a tím zvýšit na 6:1. Po necelé minutě potřetí zavěsil puk do znojemské branky Oliver Latendresse a opět navýšil. Tím si zajistil hattrick v dnešním zápase. Na konci druhé třetiny byl stav tedy velmi nevyrovnaný 7:1.

V úvodu třetí třetiny se Znojmo drželo v obranném pásmu Grazu, nicméně domácí tým bránil prostor kolem Weinhandlovy branky a tím nedovolil Orlům úspěšně zakončit. Rakouský klub se poté ještě několikrát dostal do šance, avšak Landsman si pohlídal prostor před bránou a puk vždy bezpečně zastavil před brankovou čárou. Znojmo se přece jen ještě několikrát dostalo do šance, nicméně skórovat se mu už nepodařilo, a tak se stav utkání v poslední třetině nezměnil.