2:2, 2:0, 1:1
1/3
2/3

Ze Salzburgu se Orli vrací s prázdnou, druhá třetina se pro ně stala osudnou

<em>Znojmo</em> - Osmnácté kolo zavedlo znojemské dravce na led čtvrtého týmu tabulky Red Bullu Salzburg. Zde v podvečerních hodinách sledovali tamní hokejoví příznivci litý boj. Brankový účet zápasu otevřel už ve třetí minutě Aleš Staněk, soupeř se však velmi brzy stihl nadechnout k odpovědi. Již za několik málo minut bylo vyrovnáno a do konce třetiny oba celky přidaly ještě po jednom gólu. Druhou dvacetiminutovku ovládli domácí, kteří Kacetla překonali opět dvakrát, a odskočili tak na rozdíl dvou branek. V posledním dějství byly k vidění také dvě trefy, na každé straně jedna a konečný výsledek utkání se zastavil na čísle 5:3. Dva góly zaznamenal obránce Lubomír Štach.

Orli se do Salzburgu vydali s jasným cílem, chtěli si zopakovat první vzájemný duel a bodovat. V úterním zápase se trenér Stloukal mohl spolehnout takřka na všechny členy týmu s výjimkou nemocného Podešvy a novice v orlím dresu Hranáče. Kouč soupeře se naproti tomu musel obejít bez obránců Welsera, Reitze a útočníka Regiera. Do brány Salzburgu se v této sezóně poprvé od začátku zápasu postavil Thomas Höneckl, znojemskou svatyni naproti tomu tentokrát hájil Ondřej Kacetl.

Do úvodní dvacetiminutovky vlétli hosté po hlavě a již na začátku třetí minuty se radovali z gólu v Hönecklově kleci, poté, co Haman se Škadrou poslali do samostatného úniku Aleše Staňka, který pohotovou střelou prostřelil gólmana mezi betony, 0:1. Red Bull se však nenechal zastavit na dlouho a o necelé dvě minuty později bylo vyrovnáno. Douglas Lynch dostal krásný pas od Robbieho Earla a z bezprostřední vzdálenosti poprvé překonal znojemského strážce svatyně, 1:1. Po vyrovnávací brance měli domácí více ze hry a často dostávali Orly pod tlak, což jim zanedlouho přineslo užitek.

Přišla sedmnáctá minuta a s ní další gól za zády Kacetla z hole Ramziho Abida, 2:1. Po této trefě Salzburg trochu polevil ve svém snažení a to byla příhodná chvíle pro další znojemský nápor. Za několik málo vteřin bylo opět vyrovnáno, když Lubomír Štach backhandem překvapil Höneckla. Dokonce první třetiny se již nic zajímavého nestalo, a tak odcházely týmy do kabin za stavu 2:2.

Na začátku druhé části mohli domácí využít výhodu jednoho muže v poli navíc, ta ale netrvala dlouho, protože si hosté pomohli nedovoleným zákrokem, a tak se hrálo 4/4. Až do 31. minuty nebyly k vidění žádné vážnější šance, hrálo se převážně ve středním pásmu a bránu vážněji neohrozil žádný z hráčů. Až po souhře Raffla a Trattniga se k puku dostal Ryan Kavanagh a střelou z pravého rohu prostřelil nic nevidícího Kacetla, 3:2. Jen o dvě minuty později předvedl tento dvacetiletý Kanaďan další kousek. Při netradičním počtu hráčů na ledě (4/3) se Ryan Kavanagh z dálky trefil znovu, 4:2. Za dvou brankového vedení se Salzburg nikam nehrnul a měl hru zcela pod kontrolou, i přesto si však Orli dokázali vytvořit několik vážnějších šancí a zahrozit, celou situaci ovšem vždy Höneckl vyřešil.

V posledním dějství upřednostňovali hráči Red Bullu především obrannou hru, což Znojmu zpočátku velmi znesnadňovalo ofenzivní činnost. Jihomoravané si přesto vypracovali několik slibných příležitostí, které však domácí gólman zneškodnil. Ke slovu se naopak znovu dostal Salzburg, který opět zužitkoval přesilovou hru. V 55. minutě těžil ze spolupráce s Rafflem a Kavanaghem Ramzi Abid, který překonal Kacetla popáté, 5:2. Před závěrečným hvizdem sirény stihl ještě podobu skóre upravit Lubomír Štach, který v oslabení se spoluhráči ujel domácí obraně a ustanovil konečný výsledek 5:3.

Pierre Pagé (Red Bull Salzburg): Po neskutečně intenzivní hře před dvěma dny proti lídrovi tabulky z Lince jsme dnes museli najít především duševní sílu a to se hráčům podařilo. V první třetině jsme měli potíže, ty jsme ale ve druhé dvacetiminutovce odstranili. Očekávali jsme, že Znojmo bude silné, hráli jsme proti mužstvu s dobrým forčekinkem a s dobrými bruslaři.

Martin Stloukal (Znojmo): Nedokázali jsme se v našich přesilovkách prosadit, naopak Salzburg ve stejných situacích dal góly. Znovu jsme hráli ve třech, nemůžu k tomu nic víc říct. Musíme na vyloučení dávat pozor, rozhoduje to zápasy v náš neprospěch. Když budeme hrát v pěti, nedovolíme soupeři vyhrát.