Orli Znojmo Orli Znojmo
19. kolo
EBEL - pá 4. 11. 2011
Znojmo
6:2
2:0, 2:2, 2:0
Jesenice

Pucherova formace vystřelila Orlům vítězství

Znojmo - Znojemští hokejisté v důležitém utkání se slovinskou Jesenicí nezaváhali a zvítězili rozdílem čtyř gólů. O šestibrankovém přídělu rozhodla Pucherova formace, která zaznamenala všechny branky. Po dvou gólech vsítili Adam Havlík a Richard Jarůšek, jednu branku si do statistik připsali Peter Pucher s Martinem Škadrou.

Orli vstoupili do utkání s elánem a už po 72 vteřinách zvedali ruce nad hlavu, poté co Adam Havlík z pravého křídla v rychlosti mířil přesně ke vzdálenější tyči. Velké přesuny v útočných formacích Znojma, které po sérii porážek provedli trenéři, přežila ve stejném složení jen ta první, a právě ona připravila další šanci, Lattnera ale v samostatném úniku zastavilo rameno brankáře Fikrta. Český gólman se měl v brance co otáčet, v 16. minutě se ale nestačil přesunout a Richard Jarůšek zpoza klece propasíroval puk za čáru.

Fikrta po přestávce nahradil za nepříznivého stavu mezi tyčemi náhradník Krošelj, také on ale záhy kapituloval po přesném švihu Petera Puchera. Druhou třetinu ovlivnilo množství vyloučených hráčů, při jedné z přesilovek podruhé zužitkoval svůj důraz v brankovišti Richard Jarůšek, jenž dorazil poskakující kotouč po Štachově střele do branky. Poté se ke slovu dostali také hosté. Finský forvard Antti Pusa snížil po rychlém brejku, Henrik Karl Petre následně zužitkoval se štěstím po tečované střele přesilovku a bylo to znovu jen o dvě branky.

Adam Havlík ale může zařadit Jesenici mezi své oblíbené soupeře, hned v úvodu třetí části zužitkoval dlouhou pětiminutovou přesilovku po sekeře Hvily v pátou trefu Orlů a přinesl na znojemské hole klid. Pucherův útok s Jarůškem a Havlíkem na křídlech hrál skvělé utkání, v němž byl u všech gólů Znojma, v 52. minutě jejich výkon navíc podpořil také obránce Martin Škadra, jenž od modré napálil puk přímo pod břevno a dal výsledku konečnou podobu.


Autor: Lukáš Caha

Celý zápas jsme měli pod kontrolou, je si jistý Adam Havlík

Znojmo - Zápas proti Jesenici měla Orlí letka celý ve své moci. Obzvláště působivý byl útok ve složení Jarůšek - Pucher - Havlík. Obě křídla si připsala po dvou gólech, Pucher také jednou skóroval. Právě třetí zmiňovaný, Adam Havlík, po zápase o kvalitě slovinského soupeře řekl: "Čekal jsem od nich trochu víc."

Jak bys zhodnotil zápas?
Myslím si, že jsme ho měli celý pod kontrolou. Nebýt jejich přesilovek a nějakých našich zbytečných vyloučení, tak by byl zápas ještě mnohem klidnější. Zároveň si ale myslím, že jsme je zbytečně nechali nadechnout jejich dvěma góly, ale tím, že jsme hned na začátku třetí třetiny skórovali na 5:2, tak bylo prakticky po zápase, vše ostatní jsme si již pohlídali.

Co říkáš na soupeře z Jesenice?
Abych pravdu řekl, čekal jsem od nich trochu víc. Když jsme hráli v Jesenici, kde jsme vyhráli 1:0, tak hráli mnohem agresivněji a dnes si mi zdálo, že působili unaveně. Doma působili mnohem důrazněji před bránou, i beci, když jeli napadat do našeho obranného pásma, tak dnes docela propadali. Rozhodně nebyli tak důrazní, jako před domácími fanoušky.

Jak bys okomentoval váš útočný styl hry, který Slovince zaskočil?
Víceméně hrají to co my, snaží se hodně napadat, hrát agresivně, ale řekl bych, že jsme oproti nim mnohem hokejovější, a když je dokážeme přehrát, jejich forčekink, tak potom tam vznikají šance. Taky z přesilovek jsme proti nim dokázali dát góly a to v zápase rozhodlo.

Dal jsi dva góly, co na to říkáš?
Pokaždé to byla práce celé pětky. Ten první gól byla dlouhá nahrávka na modrou, tam mi to PePe krásně tečoval, a já jel víceméně sám na bránu. Druhý gól byl z přesilovky, motali jsme je tam téměř minutu a půl, jeseničtí hráči už evidentně nemohli. Pak se puk odrazil ke mně a já jej jen zvedl přes gólmana.

foto
⇒  Adam Havlík si při domácím zápase s Jesenicí připsal dva góly.

Zmínil jsi Petera Puchera, jaká je s ním spolupráce v útoku?
Mně se s PePem hraje výborně, jde na něm vidět, že už má něco odehráno, jeho přehled ve hře je fascinující. Já jsem spíše ten rychlostní typ do brejku, a on mi kotouč dokáže výborně posunout za bránící beky celkově hra s ním je vynikající.

Máte jako útok nějaké speciální pokyny od trenéra?
Pan Stloukal nám před zápasem vždy řekne, co od nás čeká, a my se to snažíme plnit. Snažíme se dávat góly, lajnu máme postavenou velice ofenzivně, my ty góly dávat musíme. Konečně jsme také měli zápas, ve kterém jsme se mohli prosadit víckrát za celé utkání, a to je pro nás nesmírně cenné.

Můžeš o Jesenici říct, že je to tvůj oblíbený soupeř? V Jesenici jsi dal vítězný gól, doma rovnou dva.
Asi to tak vypadá, většinou to je ale shoda okolností, co zrovna rozhodne o tom, jestli dám nebo nedám gól. Ale je jedno, jestli ho dám já, nebo někdo jiný. Asi spíš uvidíme příští zápas v Jesenici.


Autor: Vojtěch Pojer

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 0
David Hájek 0 1 1 2 0
Radek Haman 0 0 0 0 0
Adam Havlík 2 1 3 2 4
Jan Hranáč 0 0 0 1 0
Richard Jarůšek 2 0 2 2 0
Petr Kanko 0 1 1 1 0
Tomáš Komínek 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 0 0 0 0
Martin Pláněk 0 0 0 0 0
Martin Podešva 0 0 0 0 2
Peter Pucher 1 2 3 3 0
Vladimír Říha 0 0 0 0 0
Aleš Staněk 0 0 0 0 2
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 2
Martin Škadra 1 0 1 1 2
Lubomír Štach 0 5 5 2 0
Lubomír Vosátko 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Landsman 60 27 2 0 0,00 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Pro nás byl dnešní zápas velmi důležitý, prohráli jsme předtím třikrát za sebou. Jesenice hrála stejným systémem jako my, což nám situaci trochu ulehčilo, na druhou stranu nám dnes zafungovaly přesilovky, což je dobře. V neděli musíme tento výkon i výsledek zopakovat.

Heikki Mälkiä (Jesenice): Posledních pět nebo šest utkání jsme odehráli velmi dobře, sice jsme nevyhrávali, ale aspoň získávali body a hráli výborně v obraně. Dnes to ale nebylo ono, nebyli jsme připravení. Jestli to bylo dlouhou cestou, nevím... Brankáři nezachytali tak, jak jsou zvyklí, ale ani nikdo další nepodal dobrý výkon.

Související články

Aktuální zprávy
so 5. 11. 2011

Martin Stloukal: Změny v sestavě nemám moc rád