1:0, 1:1, 1:1
1/3
2/3

Orli ztratili svoji neporazitelnost proti lídrovi tabulky z Lince

<em>Znojmo</em> - První den v novém roce Orli odcestovali na horký led lídra EBEL, Lince, a doufali, že naváží na své předchozí úspěchy s tímto soupeřem. V polovině zápasu se však Jihomoravané potýkali již s dvou gólovou ztrátou poté, co za Kacetlovými zády skončily přesilovkové střely Ouelletteho a Irmena. Znojmo ovšem také dokázalo využít početní výhodu a do poslední periody šlo zásluhou Jiřího Berouna pouze s jednobrankovým mankem. Před závěrečnou sirénou byly k vidění ještě dvě branky, na každé straně jedna, a i přestože Orli vystrčili růžky a skórovali v oslabení na výhru to tentokrát nestačilo. Znojmo, jako poslední ze všech týmů EBEL, tedy také podlehlo prvnímu celku tabulky a domů se vrací s prázdnou.

Šestatřicáté kolo EBEL přineslo čtvrtý zápas mezi celkem Orlů Znojmo a domácími Černými křídly. První tým tabulky v předchozích duelech s tímto soupeřem vždy odcházel z ledu jako poražený, a tak tentokrát chtěl za každou cenu dobýt poslední tvrz, z které ještě nedostal žádný bod.

Oba týmy pro tento zápas sáhly k výměně brankářů. Zatímco do české klece se po zranění Landsmana, který má problémy s kolenem a utkání by nebyl schopný odchytat, postavil Ondřej Kacetl, lineckou bránu chránil Lorenz Hirn.

Po neplánovaném, desetiminutovém odložení zápasu kvůli rozbitému sklu se začalo velmi svižně a do šancí se dostávaly oba mančafty. Nejdříve si se znojemským brankářem nedokázal poradit Curtis Murphy, následně hrubých chyb v obraně nedokázali využít ani hosté. Linec sázel na prudké a nebezpečné výpady.

Irmen, který se dostal do brejku ještě nedokázal proměnit, ale v přesilové hře, jež se domácím nabídla skvěle zapracoval Pat Leahy, který poslal puk na Mika Ouelletta, a ten v 8. minutě otevřel skóre utkání, 1:0. Češi měli v průběhu první třetiny možnost vyrovnat, ale nedokázali využít výhodu jednoho muže v poli navíc, sami se poté museli bránit dalšímu náporu protihráčů, kteří byli ve stejné situaci velmi nebezpeční.

Druhá dvacetiminutovka se nesla ve stejném duchu jako první. Linec se neustále hnal dopředu a snažil se získat větší náskok, Znojmo naproti tomu bylo stále nebezpečnější, přesto se do lepších pozic dostávali domácí. Velmi aktivní Irmen, Hisey a Oberkofler na Kacetla nevyzráli. Na další branku se čekalo až do dalšího vyloučení znojemských hráčů. Ve 32. minutě navýšil náskok svých barev Danny Irmen, 2:0. Orli se poté nakrátko ocitli pod tlakem Lince, ale nehodlali se vzdát. Ve vlastním oslabení se puku ujal kapitán Jiří Beroun a po souhře s Lattnerem využil nepozornosti lineckého brankáře a snížil necelé dvě minuty před koncem třetiny na rozdíl jedné branky, 2:1.

Že se Češi s prohrou nehodlají smířit bylo zřejmé, bránili se s velkým nasazením, čímž nadělali soupeři značné problémy v defenzivě. Linci se ovšem nedařilo ani vepředu, stále mu stál v cestě český brankář. Až v 53. minutě Franklin MacDonald využil toho, že se k němu na modrou čáru dostal odražený puk Justina Kellera, a přesnou střelou Kacetla překonal potřetí, 3:1. Za okamžik ovšem Znojmo znovu rozvířilo naděje na výhru, když přesilovou hru zužitkoval Lubomír Vosátko, který těžil ze souhry s Hájkem a Dantonem, 3:2. Orli zkusili zabojovat a s výsledkem zápasu ještě něco udělat při hře bez brankáře, ovšem tentokrát jim vítězství nebylo souzeno.