Lublaň
1/3
2/3

Orli proti Lublani vydolovali bod po nájezdech

<em>Znojmo</em> - Po předchozím úspěchu proti druhému celku tabulky Orli nezopakovali vítězství proti Lublani. V první třetině po třech minutách dokonce prohrávali. Na tuto situaci dokázali ještě v průběhu prvního dějství odpovědět Kanko se Šedou, jejichž zásluhou Znojmo vedlo o gól. Ve druhé periodě se ovšem hostům podařilo vyrovnat, přičemž tento stav se udržel až do konce základní hrací doby. Ani prodloužení však o vítězi nerozhodlo, následovaly samostatné nájezdy, kdy jediným úspěšným střelcem byl hostující Hughes. Domácí Orli tedy berou za prohru po nájezdech jeden bod.

Svůj domácí hokejový maraton Orli ukončili v neděli duelem proti Lublani, do kterého nastoupili velmi aktivně. Přesto to byli právě hosté, kdo se jako první radoval z puku v soupeřově síti. Rozhodčí posoudili jeden ze zákroků znojemských hráčů jako nedovolený, a tak šla Lublaň hned v úvodu zápasu do početní výhody. Z té vytěžila maximum. V čase 2:49 se Hughes s Petrem Šachlem pustili napříč kluzištěm a z velice nenápadné akce se po Hughesově přihrávce na Šachla vyklubal první gól, 0:1.

Domácí hráči se ovšem nedali zahanbit a tvrdě šli za vyrovnáním. Hosté se dostali pod tlak a téměř pět minut strávili uzamčeni ve vlastním pásmu. Bořutova, Kankova ani Šedova střela se ale neujaly. K brance pomohla domácím až přesilová hra. Bořutovu střelu z modré čáry tečoval připravený Petr Kanko mimo dosah brankáře, 1:1. Ve druhé polovině periody již mělo Znojmo navrch. Hráči Olimpije se před Kacetla dostávali jen výjimečně. Větší závar před domácí klecí udělali až při další početní výhodě, střely ihned z buly a následně i Hothamův pokus Kacetl pokryl. Naopak Lamoureux byl na znojemské hokejisty krátký. Necelé dvě minuty před koncem první třetiny se puku ujal Havlík, zavezl ho do útočného pásma, nahrál mezi kruhy Hájkovi, jehož vyražená střela se dostala k Janu Šedovi, na jehož dorážku byl gólman Olimpije krátký, 2:1.

Do prostředního dějství nastoupili naopak hosté velmi aktivně. Útočili od první minuty, Šachlovu i Fraserovu střelu Kacetl zkrotil. Rozjezd Lublaně ovšem zastavil další faul. Tentokrát se Znojmu početní výhodu využít nepodařilo, i když Kanko s Šedou k tomu měli velmi blízko. Nedokázali však vyražený kotouč dotlačit za Lamourexova záda. Studená sprcha přišla v čase 27:53, kdy domácí jakoby přestali bránit, čehož využil Ziga Pance. Ten obkroužil znojemskou bránu, vybruslil mezi kruhy a neomylně zavěsil, 2:2. Následně se objevily šance na obou stranách, žádná z nich se skóre zápasu ale nepohla. Hotham pouze orazítkoval tyč Kacetlovy klece stejně jako na druhé straně Stehlík.

Ve třetí periodě byli aktivnějším celkem opět domácí. Vosátko, Podešva ani Jarůšek, který se snažil Lamoureuxe překonat z těsné blízkosti, neuspěli. Stejně tak nebodoval proti Kacetlovi ani Šachl. Oba celky se snažily duel rozhodnout ještě před koncem sirény, ale žádný ze střelců nedokázal puk dostat za brankovou čáru. Jedinou vážnější akcí byl Šachlův únik v oslabení. Do prodloužení šla Lublaň oslabena o McBridea, ten odpykával trest z konce třetí třetiny. První vážnější situace byla k vidění na straně hostů. Fraser, který sám ujížděl na Kacetla, byl neúspěšný. Rozhodující branku měl na holi také Jarůšek, ten ovšem z mezikruží trefil pouze tyč,a proto o vítězi musely rozhodnou až samostatné nájezdy. Při trestných stříleních puk do sítě poslal pouze John Hughes, jenž svojí trefou zajistil pro svůj tým dva body.

Hannu Järvenpää (Lublaň): Na výkon svého týmu jsem pyšný. Každý hráč nechal na ledě srdce a získali jsme nesmírně důležité body. Do Znojma jsme přijeli už včera večer a nachystali se na soupeře. Věděli jsme, že Znojmo bude nahazovat puky do pásma a dostávat nás pod tlak, v obranné třetině jsme ale hráli skvěle a navíc dokázali vstřelit nějaké branky.