Orli Znojmo Orli Znojmo
24. kolo
Tipsport Extraliga - út 18. 11. 2003 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
3:0
1:0, 1:0, 1:0
Karlovy Vary

Znojmo zlepšenou hrou dosáhlo tří gólů i bodů

Z n o j m o - Na střídačce Znojma se objevil mladý obránce Punčochář a také útočník Beroun, ze Vsetína se do sestavy vrátil Mareš. Orli nutně potřebovali na domácím ledě předvést dobrý výkon, což se jim podařilo, i když Karlovy Vary mnohokrát nebezpečně ohrozily znojemskou branku a často měly při zakončení smůlu. Bezchybný výkon potřetí v sezóně podal brankář Duba, o góly se postarali Plášek, Mojžíš a Pucher.
V infarktové první třetině si oba týmy vytvářely šance, podstatně více jich však měli domácí Orli a hra se častěji odehrávala v karlovarské obranné třetině. Prudkou střelu vyslal na Fraňka Pucher, posléze se Znojmu naskytla krátká dvojnásobná přesilovka. V ní spálil snad čtyři šance z pravé strany před bránou hostí Uram, což se divákům příliš nelíbilo. Vary si vytvářely příležitosti jen sporadicky, na druhé straně byl aktivní druhý a čtvrtý útok Znojma. Hru potom narušila další vyloučení, kdy chvíli po sobě rozhodčí poslal na trestnou lavici po dvou hráčích na obou stranách, přičemž hostující Krajíček dostal za hrubost 4 minuty. I v následujících chvílích měli více ze hry Orli, trochu je pak přibrzdila další dvě vyloučení, ale v 19. minutě se konečně dočkali vedoucího gólu z hole Pláška, který dorážel do odkryté branky.

Domácí vtrhli dravě i do následující třetiny, hned v úvodu měla šance mladá znojemská pětka, konkrétně Ludvík s Procházkou. Na druhé straně se do sóla dostal Alinč, ten nadvakrát nepřekonal Dubu. Vzápětí zvýšil skóre Mojžíš, který po Pláškově přihrávce ve 25. minutě propálil Fraňka. Orli tlak ještě stupňovali, ale chvílemi zapomínali na zadní vrátka, takže se i hosté dostali dvakrát do akce dva na jednoho. Toto uspokojení z náskoku postupně vedlo k rozhárané hře a pouze ojedinělým šancím. Vantrobovu dělovku minutu před přestávkou zachytil Duba semaforem.

K náporu se Znojmo vrátilo na začátku poslední třetiny, kdy Erat svou prudkou střelou posunul Fraňka i s klecí. Po drobné potyčce se šli posadit na trestnou lavici Benák s Alinčem, do šance se dostal Plášek, na druhé straně Rodin a Bednařík. V 50. minutě byl krosčekován Uram, za což byl Skuhravý vyloučen na dvě + deset minut. Přestože se soupeř snažil s Orly držet krok, třetí úder domácích přišel v 54. minutě, kdy Pucher původně hledal před brankou svého elitního střelce, ale rozhodl se zakončit sám blafákem mezi betony Fraňka. Vary se potom snažily alespoň o čestný úspěch, ale nikdo z nich už Dubovi jeho třetí nulu v sezóně nevzal. Naopak do poslední velké šance se ještě dostali Pucher s Uramem.


Autor: BaM

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Barus 0 0 0 1 4
Václav Benák 0 0 0 1 2
Roman Erat 0 0 0 0 2
Radek Haman 0 0 0 0 0
David Havíř 0 1 1 1 0
Tomáš Hradecký 0 0 0 2 2
Aleš Křetínský 0 1 1 1 0
David Ludvík 0 0 0 0 0
Jaroslav Mareš 0 1 1 1 2
Pavel Mojžíš 1 0 1 1 0
Roman Němeček 0 0 0 1 0
Ján Pardavý 0 1 1 1 4
Karel Plášek 1 1 2 2 0
Milan Procházka 0 0 0 0 0
Peter Pucher 1 0 1 1 0
Jan Snopek 0 0 0 1 0
Michal Straka 0 0 0 0 0
Marek Uram 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Duba 60 0 0 28 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Pazourek (Znojmo): Utkání bylo velice dobré, hráli jsme velice dobře takticky do stavu 2:0 a pak jsme zbytečně pod dojmem náskoku upustili od poctivé hry a začali jsme vymýšlet takové divné věci, kterých bychom se měli vystříhat a nabídli jsme soupeři šance. Pak už bylo utkání takové „hore dole“ a nehrálo se takticky. Jsem spokojen se hrou opravdu do stavu 2:0. Jsem rád, že jsme konečně dotáhli zápas do vítězného konce po několika ztrátách bodů.

Radim Rulík (Karlovy Vary): Myslím si, že jsme viděli dobré utkání. Nevím jak ze shora, ale ze střídačky se mi to tak zdálo. Bylo to rychlý, bylo to v pohybu, byly šance na obou dvou stranách, byl to kvalitní zápas. My jsme bohužel neproměnili šance, které nám zápas nabídl, nedali jsme branku, a proto jsme prohráli.

Související články

Naši soupeři
po 17. 11. 2003

Orli se pokusí vysát ze soupeře Energii

Aktuální zprávy
út 18. 11. 2003

Góly střílí i obránci