Klagenfurt
1/3
2/3

Orli nadělili vicemistrovi bůra

<em>Znojmo</em> - Znojemští fanoušci, kteří na utkání proti Klagenfurtu dorazili, museli odcházet nadmíru spokojeni. Orli se proti loňskému vicemistrovi prosadili hned pětkrát a sami ani jednou neinkasovali. Podstatná část střetnutí se odehrála mezi 15. - 17. minutou, kdy domácí vstřelili tři branky, uklidnili hru a svůj slušný náskok drželi až do poslední periody. V ní přidali ještě dva góly a dali výsledku jeho konečnou podobu. Dva přesné zásahy zaznamenali Šeda s Pucherem a jednou trefou do černého přispěl Bartoš. Výborný výkon podal gólman Kacetl.

Ve svém prvním domácím utkání v sezóně 2012/2013 se znojemští hokejisté utkali s mužstvem loňského vicemistra EBEL Klagenfurtem. Začátek duelu se nesl v duchu vzájemného oťukávání, o něco více práce měl přeci jen Chiodo, který musel čelit nepříjemné Whartonově ráně od modré čáry, Jarůškově střele z kruhu, také Komínkův pokus skončil na betonech gólmana hostů. Na druhé straně se Kacetl blýskl proti Siklenkově ráně, Kochem vystřelený puk pak se štěstím minul odkrytou klec Znojma. S přibývajícím časem se začalo vylučovat, Klagenfurt svou možnost přesilové výhody nevyužil, Orli byli v početní výhodě úspěšnější a Peter Pucher dopravil puk za Chiodova záda – 1:0.

Jihomoravanům stačilo necelých dvacet vteřin a své vedení ještě navýšili. Po kombinaci Jana Lattnera a Jana Šedy se druhý jmenovaný hráč prosadil přesnou střelou z mezikruží – 2:0. Neuběhly ani další dvě minuty a znojemští diváci opět spustili salvy oslav, tentokrát se po Beránkově přesném pasu do rozhozené klagenfurtské obrany prosadil v následné skrumáži před klagenfurtskou klecí David Bartoš - 3:0. V další nabídnuté přesilové hře nedokázali hosté nic vymyslet, a tak šli po první třetině do šaten o mnoho spokojenější hokejisté Znojma, které doprovázel bouřlivý potlesk tribun.

Ve druhém dějství se hosté snažili více tlačit do útoku. Kacetl musel čelit nepříjemným střelám Reichela a Lundmarka, pro klagenfurtské hráče byl však znojemský gólman nepřekonatelnou překážkou. Když už se Kacetla přeci jen podařilo rozhodit, stálo při něm také štěstí. Znojemští si rovněž vyzkoušeli několik přesilovek, tentokrát bez gólového zakončení. Ztrátou se pro Orly stalo odstoupení beka Henryho, jenž odkulhal z kluziště a do konce utkání se již na ledě neukázal.

Třetí třetinu odstartovalo vyloučení na domácí straně, které ovšem Klagenfurt nedokázal využít a s hosty už to začínalo vypadat zle. Kacetlovu pozornost ještě vyzkoušel od modré čáry Siklenka, Reichelův pokus z kruhu znojemský maskovaný muž s vypětím všech sil vyrazil. Zdálo se, že se hosté ještě nadechují k závěrečnému tlaku, ale naději z jejich hokejek vzal svým druhým gólem v utkání Jan Šeda, jenž po ideální přihrávce před bránu skóroval – 4:0. Chvíli poté se nechal vyloučit klagenfurtský Siklenka a Orli početní výhodu opět přetavili v gól, po Štachově střele od modré čáry tečoval puk za brankovou čáru Peter Pucher - 5:0. Další přesný zásah měl na hokejce Uram, střelec Orlů však pro tentokrát ztroskotal na betonech Chioda.

V poslední minutě utkání se ještě strhlo několik menších potyček, po kterých musel rozhodčí sáhnout k trestům, na konečném skóre to však již nic nezměnilo. Znojemští hokejisté tak mohli spolu se svými fanoušky dlouze a hlasitě oslavovat další dva body do tabulky.

Martin Stloukal (Znojmo): Dobře jsme bruslili a odehráli skvěle naše oslabení. Byl to zápas, kde šance přicházely hlavně v přesilovkách. My z nich vstřelili dvě branky, což je pro nás dobře, v minulém utkání jsme právě s přesilovkami měli problémy. Zvítězili jsme nad dvěma silnými týmy, ale není to pro mě překvapení. Jsme také silný tým.

Christian Weber (Klagenfurt): Prohráli jsme dnes s lepším týmem. V první třetině dali domácí během dvou minut tři branky a poté velmi dobře bránili. My za celý zápas nenašli způsob, jak se dostat k brance a vytvářet si šance. Když už jsme nějaké měli, zůstaly nevyužity a vzápětí jsme inkasovali čtvrtý a pátý gól. Nebyli jsme dnes připraveni na zápas tak, jak bychom měli být.