Český zástupce EBE ligy nestačil tomu chorvatskému, těsně prohrál

12.10.2012 | Lukáš Caha

Záhřeb - Orlům chybělo v Záhřebu šest klíčových hráčů. Bylo to znát již od prvních minut, domácí na ledě dominovali, ovšem na Kacetla našli recept až na začátku druhé dvacetiminutovky. Své vedení o dvě a půl minuty později ještě navýšili. Znojmo bylo nebezpečné až v poslední desetiminutovce. Tlak vyústil v gól Jana Lattnera minutu a půl před sirénou. To však bylo vše, co se v Chorvatsku událo, Jihomoravané odjíždějí bez bodu.

11.kolo, pátek 12. 10. 2012, 19:15
Záhřeb
Branky a nahrávky: 25. Sertich (Naglich), 25. Greentree (Jeffrey, Božič) - 59. Lattner (Bartoš, Komínek). Rozhodčí: Kamsek, Trilar - Hofstätter, Trattnig. Vyloučení: 4:4, navíc Huculak (ZAG) 2x 5 minut + DKU - Henry a Wharton (oba ZNO) 5 minut. Využití: 1:0. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
KHL Medveščak Zagreb: Ouzas - Sertich, Martinovič, Letang, Waugh, Macaulay, Božič, Trstenjak, Vedlin - Greentree, Jeffrey, Naglich - Zanoški, Brine, Fraser - Buck, Miller, Perkovič - Huculak, Yelovich, Kostovič.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pláněk, Wharton, Henry, Stehlík, Štach, Bořuta, Škadra - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Uram, Šeda, Beroun - Komínek, Bartoš, Lattner - Telesz, Müller.

Již v úvodní minutě se museli Orli bránit početní výhodě soupeře. Záhřeb v ní však nebyl nebezpečný, nedostal se ani k lepší střele. První velkou šanci si vytvořil až v sedmé minutě Zanoški, který zahrozil z brejku, ovšem Kacetl byl na střelu z kruhu připravený. Neuspěl ani Vedlin, jenž z bezprostřední blízkosti směroval kotouč mezi betony.

V osmnácté minutě se do sebe pustili Burke Henry a Liam Huculak. Znojemský hráč byl sice pasivnější a na led upadl jako první, pětiminutový trest jej však neminul. Záhřeb byl lepším celkem i nadále. Jeho tlak vyústil během přesilové hry v pětadvacáté minutě, kdy tečoval střelu od modré za záda brankáře Andy Sertich – 1:0. Orli se ještě nestihli oklepat z první branky a Kacetl už tahal z klece další kotouč. Zpoza branky vybruslil Jeffrey, našel najíždějícího Kyla Greentreea, který střelou z první navýšil vedení Chorvatů – 2:0.

Snížit mohl osamocený Strömberg, když vyslal tvrdou střelu z mezikruží, avšak Ouzas byl opět připraven. Hosté nevyužili ani následující přesilovku, a tak odcházeli do kabin po druhé siréně za nelichotivého stavu.

Na začátku třetí dvacetiminutovky se nejprve dostal do dobré šance Kostovič, když ujel znojemské obraně, ale Kacetl puk včas zachytil. Na druhé straně se neprosadili Jarůšek od modré ani Uram z kruhu. V pětačtyřicáté minutě se chtěl Liam Haculak znovu prát, tentokrát si vyhlédl Kyla Whartona. Orli si díky tomu zahráli přesilovku, ale Medveščak opět dobře bránil a svého soka k ničemu nepustil.

Deset minut před sirénou uzavřeli hosté soupeře v pásmu a dostali se k několika slibným střelám. Uram, Šeda ani Beroun však na Ouzase recept nenašli. Znojemští nadále svůj herní projev zlepšovali, chorvatské obraně několikrát přitopili a kýžené branky se dočkali až v devětapadesáté minutě, kdy obdržel křižnou přihrávku před branku Jan Lattner, jenž sebral brankáři Medveščaku čisté konto – 2:1. Do závěrečného náporu se již Jihomoravané nedostali, neboť třetinu dohrávali ve čtyřech.

Martin Stloukal (Znojmo): Nehráli jsme špatně, ale bohužel nevyužili naše gólové šance. Byl jsem překvapený, že Záhřeb dlouhé minuty hrál spíše pasivněji a čekal v obraně. Menší zkušenosti a výpadky v koncentraci nás nakonec pravděpodobně stály lepší výsledek.