Orli Znojmo Orli Znojmo
18. kolo
EBEL - pá 2. 11. 2012
Znojmo
3:1
1:0, 2:1, 0:0
Fehérvár

Orli poslali Maďary zpět do pekla bez bodu

Znojmo - Orli do zápasu vstoupili velmi dravě. Hned v první dvacetiminutovce otevřel skóre utkání Martin Pláněk. Ve dvacáté osmé minutě se ale hostům podařilo vyrovnat. Nicméně domácí nepolevili a díky střelám Jiřího Berouna a Petera Puchera se vrátili do vedení. Po třech venkovních zápasech, kdy se Znojmu podařilo ukořistit jediný bod, si tak před zraky domácích fanoušků vybojovalo plný počet bodů.

Orli vstoupili do zápasu aktivněji než hosté, naráželi ale na připraveného Munroa v brance Fehérváru. Na kanadském brankáři ztroskotali v dobrých šancích Pucher i Strömberg, do sítě ale propadla tečovaná rána Martina Pláňka, která se vznesla do vzduchu a zapadla k pravé tyči maďarské branky. Šťastné vedení znojemský tým povzbudilo, Marek Uram trefil rychlým švihem z mezikruží pravou tyč, o chvíli později byl zahákován Petr Beránek, nařízené trestné střílení ale neproměnil.

Také vstup do druhé části byl bleskový. Jiří Beroun už po 14 vteřinách trefil tyč a ve 28. minutě se řítil sám na Munroa, trefil ale jen jeho betony. To domácí mohlo mrzet o to víc vzápětí, poté co rychlý protiútok první formace zakončil krásnou ranou pod břevno Kyle Bailey. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho, Znojmo šlo za další brankou, které dosáhlo za necelé tři minuty. Tentokrát už Jiří Beroun zvedal ruce nad hlavu, poté co objel branku hostů a po ledě se trefil k tyči.

Ve 35. minutě navíc Peter Pucher našel volný puk v útočném pásmu a bekhendem zavěsil nechytatelně pod břevno. Dvoubrankové vedení vneslo na domácí hokejky klid, Orli navíc pozorně bránili, a tak Ondřej Kacetl ve třetí třetině musel řešit jen dvě vážnější situace. Nejprve vychytal v úvodu poslední dvacetiminutovky volného Mihályho, osm minut před koncem pak bleskovým přesunem pokryl i stoprocentní šanci Martona Vase. Fehérváru už nepomohla ani jediná přesilovka zápasu po vyloučení Puchera, ani následná hra bez brankáře.


Autor: Marcela Procházková

Jiří Beroun: Přistoupili jsme k zápasu zodpovědně

Znojmo - Rychlý, útočný hokej s dobrými gólovými příležitostmi na obou stranách. Tak by se v krátkosti mohl shrnout páteční zápas na znojemském zimním stadionu. Fanouškům Orlů i početné skupině fehérvárských příznivců se dostalo vrchovaté porce skvělé hokejové zábavy, na jejímž konci stáli vítězně domácí hráči, kteří si spravili chuť po bodově méně úspěšné venkovní sérii. Svou přesnou trefou přispěl k úspěchu Znojma i kapitán Jiří Beroun. „Byl to od nás poctivý výkon,“ věděl zkušený útočník.

Jak byste zhodnotil utkání s Fehérvárem?
Přistoupili jsme k zápasu zodpovědně s tím, že by nám stačil i výsledek 1:0. Změnili jsme trochu zakládání útoku, čímž jsme se dostávali častěji do tlaku. Všichni jsme to odmakali, šli jsme do toho naplno. Ale podobné to bylo i u těch tří předchozích zápasů venku...dali jsme sice venku deset gólů, ale strašně moc jsme jich zase inkasovali. To jsme dnes za žádnou cenu nechtěli.

Když už jsme u předchozí venkovní série, která nevyšla zcela dle představ, jaká po ní panovala v kabině nálada?
Byly to jen tři zápasy, nedělal bych žádnou vědu z toho, že jsme v nich prohráli. V Innsbrucku to byla velká škoda, tam jsme téměř všechny góly dostali v oslabení. Nemyslím si ale, že by to na nás zanechalo nějaké stopy. Dnes jsme si řekli, že budeme více bruslit, že se nesmíme nechat vylučovat, což se nám i povedlo.

V průběhu zápasu byl udělen jen jeden dvouminutový trest, což nebývá obvyklé...
My jsme tak vlastně odehráli i několik úvodních kol s tím, že jsme měli jen minimum vyloučených hráčů, tím pádem se člověk dostane při hře 5 na 5 více do tlaku, přeci jen oslabení stojí dost sil. Do zápasu jsme šli s tím, že budeme hrát bez vyloučení.

Byli jsme svědky hodně rychlého a útočného hokeje, což týmu sedí více než obranná hra...
Myslím, že minulý rok se v lize hrálo o něco více ofenzivněji, momentálně se spíš více brání. My hrajeme stále útočný hokej, zdálo se mi, že jsme na tom byli bruslařsky lépe než Fehérvár, tím pádem jsme si mohli dovolit zahrát tento styl hokeje. I díky tomu jsme je přebruslili a byli jsme aktivnější. Oni jsou na druhou stranu velice šikovní na puku.

Dal jste druhý gól Znojma, jak se později ukázalo i vítězný, můžete svou trefu popsat?
Já už jsem měl několik šancí předtím, byl jsem trochu naštvaný, že ani jedna nevyšla. Před tímto gólem Ríša Jarůšek vybojoval puk v rohu, nikdo nebyl před bránou, tak jsem si tam najel a viděl jsem, že brankář je víc u levé tyčky, tak jsem zamířil a vyšlo to.

Hrajete už pár zápasů pohromadě v útočné trojici s Janem Šedou a Janem Lattnerem, jak se vám s nimi spolupracuje?
S Honzou Šedou jsem vlastně hrál už minulou sezónu, on hraje výborně dozadu, jsme na sebe zvyklí a obstaráme spíš takovou tu černou práci. Honza Lattner nás výborně doplňuje. Všichni tři jsme dobří bruslaři, když napadáme, tak jsme schopni zavřít soupeře před bránou, vytvořit si tlak. Spolupracuje se mi s nimi výborně. Podporuje nás skvěle z obrany i Luboš Štach, který s námi v posledních pěti, šesti zápasech hraje.

Na trenérské lavičce Fehérváru stojí Jan Neliba, vás tady ve Znojmě v sezóně 2009/2010 také trénoval, byla příležitost si s ním před zápasem popovídat?
Před utkáním jsme se pozdravili, ptal jsem se ho, jestli už se něco naučil maďarsky. Říkal, že pár slovíček už ano. Neměli jsme čas nic moc rozebírat. Říkal, že je to práce jako každá jiná, takže musí absolvovat i tuto štaci. Byl spokojen s kvalitou soutěže. Pan Neliba je zkušený kouč, už toho prošel hodně, takže velmi potěší, když uzná kvalitu ligy.

V neděli hrajete v Linzi, s jakým cílem budete odjíždět?
V minulé sezóně se nám s Linzem dařilo. Oni hrají docela ofenzivní hokej, což by nám mohlo vyhovovat, takže to bude opět zápas nahoru, dolů. Myslím, že to bude pěkný hokej. Ještě bych chtěl dneska poděkovat divákům, protože vytvořili opravdu výbornou atmosféru, velmi nám pomohli.

Po neděli přichází reprezentační pauza, znáte už program, který vás během ní čeká?
Nějaké volno na nás čeká, ale moc toho asi nebude. Spíš myslím, že nám dá trenér pořádně do těla, abychom z toho mohli čerpat dál do zbytku sezóny. Ale za celou kabinu bych chtěl říct, že kdyby bylo více volna, tak bychom se vůbec nezlobili...(úsměv)


Autor: Petra Matůšová

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Petr Beránek 0 0 0 0 0
Jiří Beroun 1 0 1 1 0
Bryan Bickell 0 2 2 2 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 0
Adam Havlík 0 0 0 2 0
Burke Henry 0 0 0 1 0
Richard Jarůšek 0 1 1 0 0
Tomáš Komínek 0 0 0 0 0
Vesa Kulmala 0 1 1 1 0
Jan Lattner 0 0 0 -1 0
Martin Pláněk 1 0 1 0 0
Peter Pucher 1 1 2 3 2
Juraj Rožník 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 1 0
Kim Strömberg 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Lubomír Štach 0 0 0 1 0
Marek Uram 0 0 0 0 0
Kyle Wharton 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 45 1 44 97,78 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Stloukal (Znojmo): Tým hrál dnes více zodpovědněji než v předchozích zápasech. Kluci říkali, že jsou psychicky unaveni. Dnes hráli ale v plném nasazení, všichni dávali pozor na obranu. Také gólman zachytal velmi dobře, několikrát nás podržel. Musím říct, že všichni odvedli to, co bych od nich očekával.

Jan Neliba (Fehérvár): Myslím si, že jsme měli dobrý začátek. Trochu jsme Znojmo zmrazili, ale neproměnili jsme šance. Po pěti minutách už vládl větší část utkání soupeř. Měl lepší pohyb, hrál rychle, tlakově a vycházelo jim to, co chtěli. Ve třetí třetině jsme ještě sebrali nějaké síly a místy jsme měli i na vyrovnání, ale bohužel.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
čt 1. 11. 2012

Orli se vrací domů, vyzvou Fehérvár