Dornbirn
1/3
2/3

Vydřené vítězství nad Buldoky

<em>Znojmo</em> - Orli sice začali lépe, Peter Pucher proměnil samostatný nájezd a poslal své barvy do vedení. Domácí se ovšem nevyvarovali velkých chyb v obraně a soupeř dvěma přesnými zásahy nepříznivé skóre otočil. Znojmo se ale nevzdalo, Kim Strömberg, který se trefil po devíti zápasech, vrátil vedení na jeho stranu, a konečný výsledek pečetil v závěru utkání Richard Jarůšek.

Znojemští hokejisté vstoupili do utkání aktivně a již na začátku 3. minuty si vynutili přesilovou hru po předchozím nedovoleném zákroku na Šedu, jenž se pokoušel z hranice brankoviště doklepnut kotouč do odkryté klece DesRocherse. Přesilovka se domácím příliš nevydařila, ale necelých třicet vteřin po jejím skončení vybojoval Marek Uram puk ve středním pásmu a poslal do samostatného úniku Petera Puchera, který parádně zakončil svým tradičním blafákem do bekhendu – 1:0.

Následně zvedla diváky ze sedadel nefalšovaná bitka Müllera s Fusseneggerem, za níž inkasovali oba kohouti pětiminutový trest. Orli nadále svého soupeře tlačili do defenzívy. DesRocherse prověřil Fiala a z dorážky i Strömberg, bravurní zákrok předvedl gólman Dornbirnu proti dělovce Lattnera, štěstí při něm stálo při ráně Jarůška, která mířila těsně nad bránu. Hosté poslali na znojemského Landsmana během úvodní dvacetiminutovky jen pět střel, přesto byli jednou úspěšní. Z ojedinělé akce v početní výhodě se z mezikruží prosadil Logan MacMillan - 1:1.

Začátek druhého dějství patřil rakouskému mužstvu. To se také v čase 24:42 dostalo do vedení po druhé přesné trefě Logana MacMillana, jenž tentokrát poslal puk do horního růžku Landsmanovy klece - 1:2. Dornbirn se však z průběžného vedení neradoval příliš dlouho. DesRochers jen vyrazil střelu od modré čáry, puku se zmocnil Kim Strömberg a zametl jej do odkryté brány – 2:2.

Vyrovnávací gól Orly nabudil. Po pěkné kombinaci Komínka a Puchera ještě puk v dornbirnské kleci neskončil, ale následnou akci již završil Kim Strömberg další přesnou dorážkou z prostoru brankoviště - 3:2. V závěru třetiny se ještě vytáhl DesRochers proti bombě Stehlíka od modré čáry, na druhé straně nedovolil Fusseneggerovi skórovat včasným zásahem vyrážečkou Landsman.

Také ve třetí třetině, do které již nenastoupil útočník Ondřej Fiala, byli častěji u puku domácí hráči. Ti podle oficiálních statistik ohrozili gólmana Dornbirnu v závěrečném dějství hned dvaceti střelami. DesRochers tak měl práci zejména při úniku Lattnera s Bartošem nebo při dalším pokusu Urama. Oba týmy si ještě vyzkoušely bez výraznějších šancí přesilovou hru. Čas však zejména pro hosty utíkal neúprosně rychle a Landsman nadále neměl příliš práce. Naopak DesRochers musel být neustále v permanenci. V 57. minutě spálil obrovskou příležitost Komínek, jenž z kruhu minul soupeřovu klec, o pár vteřin později poslal Richard Jarůšek puk neomylně mezi betony gólmana – 4:2. V samotném závěru ještě Pucher napálil tyčku dornbirnské svatyně. Hosté se již na odpor nezmohli, Znojmo tak slaví další důležité dva body v boji o přímý postup do play-off.

Martin Stloukal (Znojmo): Hokej se dnes nikomu líbit nemohl, a my to víme. V této fázi soutěže jde o body a my tomu přizpůsobili styl hry. Snažili jsme se zahrát dobře, ale nebylo to úplně dobré. Nejen díky přesilovkám, ale také díky sestavě. Honza Šeda nemůže pořádně vystřelit, Ondra Fiala se musel převléct kvůli horečce. Výkon nebyl dobrý, ale dva body jsou doma, a to se počítá.