Orli Znojmo Orli Znojmo
EBYSL - so 1. 12. 2012 - Zimní stadion Znojmo
Záhřeb

Junioři pošesté za sebou vyhráli

Znojmo - Juniorští Orli na domácím ledě před třítýdenní pauzou zvítězili nad chorvatským Medveščakem. První třetinu naprosto ovládli, když se jim podařilo vsítit tři branky. Do prostřední periody nastoupili hosté s úmyslem vyrovnat. Dvakrát skórovali, nicméně Znojmo také vstřelilo jeden gól. Poslední dějství již bylo bezgólové, Orli si výsledek uhlídali.

První třetina se odehrála jasně v režii domácích hráčů. Nejen, že se Orli ubránili dvojnásobné přesilovce, ale podařilo se jim i třikrát skórovat. První vlaštovkou byl Jiří Tichý, který otevřel gólový účet zápasu. Následovaly trefy Marka Špačka a Michala Kacetla, kteří zajistili Znojmu klid do kabin. Záhřeb se až do hvizdu oznamujícího konec třetiny snažil bušit na Novotného klec, leč bez úspěchu.

Druhou periodu započali aktivněji hosté. Za každou cenu se chtěli prosadit před Novotným. Nakonec se to povedlo Ivanu Jankovičovi, který navrátil Medvědům naději. Tu ale rychle zhasl domácí Aleš Pelikán, který využil přesilovku Znojma nádhernou ranou mezi betony hostujícího brankáře. Chvíli vše naznačovalo stagnaci úsilí na obou stranách, Záhřeb se ale ještě nechtěl vzdát. Ivon Kaleb vykřesal jiskřičku naděje v chorvatských očích.

Jenže Orli se svého vedení rozhodně vzdát nechtěli. Předvedli výtečný výkon v defenzivě, který jim nakonec zajistil tři body. Marně se snažili dobrými střelami Boric i Brencun. Znojmo však jen nebránilo, ale ani ono si nenašlo recept na Tomljenoviče. Třetí třetina tak již nepřinesla žádný gól, Orli nad Medvědy zaslouženě vyhráli čtyři dva.

Autor: Vojta Pojer

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Novotný 60 41 2 39 95,12 0 0

Ohlasy k utkání

Radek Haman: Je skvělé, že jsme vyhráli. Nejtěžší na dnešním zápase bylo domotivovat hráče, aby odehráli celých šedesát minut naplno. Jsme si vědomi přestávky, kterou nyní budeme mít. Záhřeb nás svou hrou nepřekvapil, má vysoké hráče šikovné na puku. Utkání rozhodně nebylo lehké, psychicky i fyzicky nás stálo hodně sil.