Znojmo první zápas nadstavbové části nezvládlo

22.01.2013 | Petr Frömel

Znojmo - Orli se v zápase hodně trápili, přes beton soupeře nedokázali dlouho najít cestu ke skórování. Těžká chvíle nastala ve druhé části, kdy se Žraloci dostali do vedení. Bartoš sice vyrovnal, ale situace se opakovala i ve třetí třetině. Domácí ještě stačili díky Fialovi srovnat, avšak aspoň bod ztratili v samém závěru, kdy po další velké chybě obrany Innsbruck vstřelil rozhodující gól.

Q1, úterý 22. 1. 2013, 19:15
Innsbruck
Branky a nahrávky: 37. Bartoš (Henry, Havlík), 53. Fiala (Beránek, Kulmala) - 27. Bartlett (Höller, Fox), 44. Schennach (Höller, Insana), 60. Insana (Schennach). Rozhodčí: Dremelj, Trilar - Kovacs, Nagy. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 1643. Střely na branku: 39:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
ORLI ZNOJMO: Landsman - Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Sova, Kulmala, Tichý, Stehlík - Strömberg, Fiala, Jarůšek - Rožník, Bartoš, Beránek - Müller, Šeda, Havlík - Komínek, Pucher, Uram.
HC TWK Innsbruck: Machreich - Pittl, Insana, Switzer, Manavian, Pedevilla, Stern, Lindner - Schennach, Bartlett, Höller - Echtler, Lemieux, Mössmer - Hörtnagl, Fox, McGregor - Steiner, Steinacher.

Zhruba 48 hodin poté, co se oba celky utkaly v nedělním posledním kole základní části, vyjely na led znovu, tentokrát v souboji o body do nadstavby. Hosté toužili po lepším začátku než minule, kdy během tří minut dvakrát inkasovali.

Tento cíl se jim povedlo splnit víc než dobře, nepouštěli domácí do větších šancí, a tak jedna z mála akcí, která v úvodní dvacetiminutovce stála za zmínku, byla střela Adama Havlíka bez přípravy, která trefila brankáře Machreicha do masky.

Hosté těžili z brejků a okének, která jim v nich znojemská defenziva nabízela. Jedno takové využil v 27. minutě po zmatcích před Landsmanem přesnou ranou po ledě Mike Bartlett. Znojmo poté přece jen zlepšilo hru a toužilo po vyrovnání. Šeda ještě svou velkou šanci spálil, když trefil jen ležícího brankáře, o chvíli později už ale měl ruce nad hlavou David Bartoš, který zblízka doklepl puk za brankovou čáru.

Vstup do třetí třetiny ale znovu patřil Innsbrucku. Dorážku Mössmera ještě pro kopnutí bruslí rozhodčí po konzultaci s videem neuznali, zakončení Benedikta Schennacha po rychlém brejku o minutu později už ale pravidlům vyhovovalo a hosté vedli.

Z útočné snahy plné nepřesností ještě dokázal vykřesat vyrovnání střelou po buly Ondřej Fiala, jeden z nejhorších výkonů Orlů v letošní sezóně ale nakonec měl hořký konec. Jonathan Insana 49 vteřin před koncem třetí části využil dalšího zaváhání v defenzivě a švihem z mezikruží rozhodl o překvapivém vítězství Innsbrucku.

Martin Stloukal (Znojmo): Byl to jednoznačně nejhorší zápas celé sezony, asi jsme si ho moc vzali. Těžko k tomu něco říct, prostě jsme hráli špatně. Nyní to musíme hodit za hlavu, ve čtvrtek jedeme do Dornbirnu. Jiná šance není, než říct, že to byl náš nejhorší zápas.

Daniel Naud (Innsbruck): Vstřelili jsme první gól, což nám velmi pomohlo. Znojmo navíc nehrálo moc agresivně, v kombinaci s naší dobrou obranou se z toho vyklubalo vítězství. Naším snem je play-off.