Vídeň
1/3
2/3

Jediná branka na vítězství nestačila

<em>Znojmo</em> - Podobně jako Znojmo v prvním zápase se i Vídeň dostala na ledě soupeře rychle do vedení. Znojmo odpovědělo brankou Jana Lattnera v přesilové hře, avšak byla to jediná gólová radost domácího mužstva. Ve druhé části hry hosté přidali další dvě branky a svůj náskok udrželi až do zaznění závěrečné sirény.

První dějství střelecky ovládla Vídeň. Filip Ladsman inkasoval již po čtyřech minutách od úvodního vhazování, které měl na starosti starosta města Znojma Ing. Vlastimil Gabrhel a malý Patrik Šnédar. Francois Fortier zavezl kotouč do útočného pásma, našel mezi kruhy nehlídaného Tonyho Romana a ten usměrnil kotouč za brankovou čáru – 0:1.

Domácí se s běžícím časem začali čím dál více osmělovat. Tlak z osmé minuty však ještě gól nepřinesl. Havlíkovu dělovku od modré Zaba jen vyrazil před sebe, ale ani dotírající Pláněk nedokázal skórovat. Až ve třinácté minutě během výhody čtyři na tři se podařilo najít na rakouského brankáře recept. Po vyhraném buly se od modré čáry napřáhl Jan Lattner a kotouč prosvištěl vším, co mu stálo v cestě – 1:1. V dalších minutách třetiny si zahráli Capitals dvě přesilovky. Největší šanci spálil Fortier, jenž se z dobré pozice netrefil do puku.

Na začátku druhé třetiny byli aktivnější Orli. Tlak v útočném pásmu vyústil v šanci Puchera, jenž dostal křižnou přihrávku do Jarůška, ale také on na poslední chvíli promáchl. Soupeř reagoval oddechovým časem. Třicátá minuta přinesla poněkud kuriózní situaci. Havlík byl atakován v rozporu s pravidly před Zabou, avšak rozhodčí na tuto situaci nijak nereagovali, a tak se Videman s Rafaelem Rotterem dostali do přečíslení a druhý jmenovaný vrátil svým barvám vedení – 1:2.

Za následné protesty si Kulmala a Lattner vysloužili desetiminutové osobní tresty. Pískot znojemských fanoušků na adresu sudích ustal po nebezpečné kombinaci Jarůška s Fialou a Strömbergem. Střela však byla na poslední chvíli zablokována. Dvacetiminutovku dohrávaly oba celky ve čtyřech, což svědčilo více hostům. Jamie Fraser unikl do brejku a po učebnicové kličce navýšil bekhendovou střelou vedení Capitals – 1:3.

Ve třetí třetině se soupeř soustředil především na obranu, což Orlům stěžovalo práci a do dobrých šancí se dostávali jen zřídka. Bartoš trefil z dorážky pouze Zabu. Svěřencům trenéra Martina Stloukala nepomohla ani krátká výhoda pět na tři. Vídeň sice byla pod tlakem, ale výborně chytající Zaba si věděl se všemi puky rady.

Domácím postupně docházely síly. Chyběla především přesnost v přihrávkách. V devětapadesáté minutě bylo za faul Whartona nařízeno trestné střílení. K exekuci se postavil Olsson, ale na Landsmana nevyzrál. Přesto si Rakušané odvezli z jihu Moravy druhé vítězství.

Martin Stloukal (Znojmo): Víme, čím můžeme proti Vídni uspět. Je to bruslení a vysoké tempo, na které máme natrénováno. Ve druhé třetině si taky kvůli tomu vzali time out a začali pozorněji bránit. Bohužel, potřebovali bychom hrát déle pět na pět a ne, aby do zápasu tolik vstupovali rozhodčí. Dnes jsme hráli převážně proti nim. Každou třetinu pískají jinak a stejné zákroky na obou stranách posuzují rozdílně.

Tommy Samuelsson (Vídeň): Byl to pohledný zápas. Oba manšafty hrály dobře, ale náš tým měl štětí ve druhé třetině, kdy vstřelil dva góly, což rozhodlo o našem vítězství.