Vídeň
1/3
2/3

Vídeň ovládla čtvrtý zápas a nasázela Orlům sedm gólů

<em>Znojmo</em> - Zápas se nezačal pro Orly vyvíjet zrovna nejlépe. Již po třiašedesáti sekundách se Capitals radovali z prvního gólu. Ve zbytku třetiny měli Orli více ze hry, avšak recept na gólmana Zabu hledali jen marně. Od další dvacetiminutovky převzali kontrolu nad hrou hosté a postupně nasázeli za záda znojemských gólmanů Kacetla a Landsmana dalších šest gólů.

Čtvrté utkání čtvrtfinálové série mezi Orly a Vídní doprovázela nejvyšší letošní divácká návštěva na znojemském zimním stadionu. Téměř čtyřtisícový dav fanoušků však již v čase 1:03 zmrazil Marcus Olsson, jenž se po nepřehledné situaci před Kacetlem objevil puku a z prostoru brankoviště jej doklepl do sítě – 0:1.

Domácí hráči se z úvodního gólu rychle oklepali a dostali se do role aktivnějšího týmu. Zaba si musel poradit se střelou Jarůška z jízdy, proti Berounově ráně zase skvěle zasáhl svou mrštnou lapačkou. Hostujícímu mužstvu zatrnulo i při pokusu Bořuty od modré čáry, který pálil jen těsně vedle tyčky. Orli poté promarnili i svou přesilovku, a do kabin tak odcházeli s jednobrankovým mankem.

Druhou třetinu odstartoval obrovskou šancí Jan Lattner, jehož střela, kterou Zaba jen s vypětím všch sil vyrazil, nakonec orazítkovala břevno. Poté si Znojmo opět vyzkoušelo početní výhodu, při níž zahrozil dvakrát Kulmala. Při hře pět na pět se ale po hezké kombinaci dostal ke kotouči Francois Fortier a překonal přesouvajícího se Kacetla – 0:2. Rovněž další přesilovka Orlům vůbec nevyšla, až po ní se před Zabou pokoušel prosadit nadvakrát Bořuta, ale ani on nebyl v souboji s výborně chytajícím gólmanem úspěšný.

Naopak červené světlo se rozsvítilo za klecí v té chvíli bezmocného Kacetla, jehož propálil Philipp Pinter po fatálním zaváhání domácí defenzívy – 0:3. A v závěru prostřední dvacetiminutovky bylo znojemským hokejistům ještě o poznání hůře, po úniku Francoise Fortiera vybuchl početný kotel vídeňských fanoušků počtvrté – 0:4.

V posledním dějství vsadili Orli vše na ofenzívu, ale bezmoc a nervozita postupně ovládly jejich hokejky. Definitivní znojemskou zkázu v nedělním zápase načal pátým gólem Francois Fortier, který našel skulinku mezi betony Kacetla – 0:5. Pro Fortiera to byl již třetí přesný zásah v utkání. V čase 48:03 byl vyloučen domácí Jarůšek a soupeři stačilo pouhých jedenáct vteřin k tomu, aby Justin Keller poslal puk za brankovou čáru – 0:6.

Po šestém inkasovaném gólu přenechal Kacetl své místo Filipu Landsmanovi, ani ten však nedokázal zastavit rozjetou vídeňskou mašinu a po deseti vteřinách svého působení na ledě kapituloval z hole Daniela Wogera - 0:7. Hosté poté polevili a s luxusním náskokem za zády dohráli bez větších problémů zápas, který jim vynesl vedení v sérii 3:1.

Martin Stloukal (Znojmo): Věděli jsme, že je to důležitý zápas. První třetina vypadala z naší strany velmi dobře, byli jsme aktivnější, ale bohužel neproměnili šance. Jejich brankář za celý zápas neudělal jedinou chybu, bohužel u nás tomu tak nebylo. Za stavu 0:4 už to kluci chtěli brát na sebe a dopadlo to, jak to dopadlo.

Je úplně jedno, jestli jsme prohráli 0:1 nebo 0:7. Pokud ve Vídni v úterý zvládneme začátek a budeme držet vyrovnané skóre, věřím, že manšaft bude zpět získávat ztracenou sebedůvěru.

Chtěl jsem postavit do branky Ondru Kacetla a nechat Filipa Landsmana odpočinout, bohužel to Ondrovi zase nevyšlo. Je nervózní, na to od něj za dva roky nejsem zvyklý. Marek Uram je tu kvůli přesilovkám a v nich mu to v posledním zápase vůbec nešlo, proto jsem se rozhodl ke změně.

Tommy Samuelsson (Vídeň): Hráli jsme dnes velice dobře pozičně, přistupovali jsme k soupeři již v jeho vlastní třetině a agresivně napadali. To byl ten nejdůležitější rozdíl ve hře obou týmů. Zejména ve druhém dějství jsme dominovali a Matt Zaba má svým výkonem obrovský podíl na výsledku. Měli jsme zápas pod kontrolou.