Erste

Po přetahované na ledě Klagenfurtu se Orli radují z bodu

Po přetahované na ledě Klagenfurtu se Orli radují z bodu
13.11.2013 | Petra Matůšová

Znojemští hokejisté se po desetidenní přestávce opět představili na ligovém kluzišti. S mistrovským Klagenfurtem sehráli Orli vyrovnanou partii, svého rivala dokonce mírně přestříleli.

20.kolo, středa 13. 11. 2013, 19:15
4
Klagenfurt
Znojmo
po prodloužení
3
Třetiny: 0:0, 1:2, 2:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 27. Lundmark (Lammers, Schumnig), 45. Siklenka (Schuller, Scofield), 51. Scofield (Fretter, Spurgeon), 64. Lundmark (Siklenka) – 32. Fiala (Havlík, Procházka), 36. Beránek (Beroun, Šeda), 57. Havlík (Fiala, Procházka). Rozhodčí: Falkner, Trilar – Kalb, Hribar. Vyloučení: 3:3, navíc Geier (KLG) a Bořuta (ZNO) 5 minut. Bez využití. Diváci: 3680. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
EC-KAC: Swette – Iberer, Siklenka, Reichel, Schumnig, Isopp, Furey, Berr, Ratz – Lammers, Koch, Lundmark – Geier M., Schuller, Geier S. – Scofield, Spurgeon, Fretter – Pirmann, Schellander, Kreuzer.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Finsterle – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Novák.

Oba týmy se po reprezentační pauze dostávaly do tempa pomaleji a v první třetině jsme se branky nedočkali. Klagenfurt a posléze i Znojmo si vyzkoušely bez většího úspěchu i přesilovou hru, ale gólmani byli prozatím bezchybní.

Poprvé se branková síť rozvlnila až s koncem 27. minuty, kdy se za záda finského maskovaného muže v barvách Jihomoravanů trefil Jamie Lundmark. Domácí se však z vedení netěšili příliš dlouho. Chvíli po polovině utkání se za Swetteho klecí hezky uvolnil Adam Havlík a přesně zavěsil. Znojmo bylo při chuti a o necelé čtyři minuty později napodobil svého kolegu z útoku Petr Beránek. Orli i nadále ostřelovali klagenfurtskou klec, ale na jistě chytajícím gólmanovi postupně ztroskotali Fiala i Lattner.

Klagenfurt se ve třetím dějství chopil iniciativy a Hovi se měl co otáčet. Stálo při něm také štěstí v momentě, kdy Iberer nastřelil tyčku. Tlak domácích však brzy přinesl kýžené ovoce a v čase 44:39 se prosadil Michael Siklenka. Rakušané i nadále těžili ze svého náporu a krátce po vyhraném buly před Hovim vrátil vedení svým barvám Tyler Scofield.

Ani znojemští hokejisté se však nehodlali vysněných bodů vzdát a tři minuty před závěrečnou sirénou srovnal průběžné skóre Adam Havlík. Vyrovnaný zápas tak dospěl až do prodloužení, ve kterém vystřelil bod navíc pro Klagenfurt Jamie Lundmark.

 
Související články
Vzájemné zápasy
4.kolo | KLG - ZNO | 4:2
13.kolo | ZNO - KLG | 1:3
20.kolo | KLG - ZNO | 4:3p
30.kolo | ZNO - KLG | 6:4
Statistiky zápasu
Facebook