Orli Znojmo Orli Znojmo
EBYSL - st 11. 9. 2013
Linz

VIDEO: Juniorka nedala Linzi šanci a vyhrála rozdílem třídy

Také třetí zápas znojemských juniorů v letošní EBYSL se nesl ve znamení brankového festivalu. Domácí mladíci porazili rakouský Linz sedmi góly.

Vlažný začátek zápasu zpestřilo až v šesté minutě přečíslení dva na jednoho. Hostující Winkler střílel z bezprostřední blízkosti, avšak trefil jen boční konstrukci. Následně se Orli dostali pod tlak. Stefan Gaffal se osamostatnil v mezikruží a rychlou střelu poslal za záda Novotného – 0:1. Netrvalo to dlouho a Marek Špaček po zmatku v brankovišti Rakušanů vyrovnal – 1:1.

O 64 sekund později se znojemská střídačka radovala znovu. Tentokrát zakončil nad rameno Simaira Aleš Pelikán – 2:1. V dalších minutách si Linz zahrál pět proti třem, avšak Jihomoravané jej do větších šancí nepustili a sami těsně před sirénou přidali další branku. Lukáš Nováček vymetl pavučiny v horním růžku brány hostů – 3:1.

Také do druhého dějství vkročila domácí juniorka gólem. Z dorážky navýšil Tomáš Hačecký – 4:1. V prostřední dvacetiminutovce se hodně vylučovalo. Orli nezužitkovali minutovou výhodu pět na tři, avšak v klasické přesilovce se z mezikruží trefil přímo za brankovou čáru Marek Špaček – 5:1. Šestý gól Znojma z hole Matyáše Hložka ve dvaatřicáté minutě se již stal pro rakouského gólmana Saimara osudným a jeho místo zaujal Janny.

V závěrečné třetině bylo hodně vidět hostujícího Stefana Gaffala. Hned v úvodu prověřil z trestného střílení domácího brankáře a vzápětí neskóroval ani z mezikruží do odkryté klece, a tak se chopili příležitosti znovu Orli. Konkrétně Marek Špaček, který tvrdou střelou stanovil stav na 7:1. V pětapadesáté minutě dostal další šanci Stefan Gaffal, jenž se postavil k exekuci druhého trestného střílení, ale ani tentokrát na Novotného nevyzrál a domácí si tak připsali zasloužené body do tabulky.

Autor: Lukáš Caha

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Novotný 60 35 1 34 97,14 0 0

Ohlasy k utkání

Petr Kučírek (Znojmo): Z utkání jsem měl trochu obavy, zvláště po předchozím duelu v Maďarsku, který se nám nepovedl. Bylo ale vidět, že se kluci dali dohromady. Ani po první inkasované brance jsme se nenechali rozhodit a hráli jsme svůj hokej. S výsledkem můžu být spokojený.

Na můj vkus máme stále až moc vyloučených hráčů. Jestli toto nezlepšíme, tak se nemůžeme posunout dál.

Linz nastoupil jen se čtrnácti hráči v poli. Ale mluvil jsem s trenérem, který říkal, že víc hokejistů prostě momentálně nemají.