Orli Znojmo Orli Znojmo
N10
EBEL - ne 2. 3. 2014
Vídeň
4:7
3:1, 1:3, 0:3
Znojmo

Znojmo vstřelilo Vídni sedm gólů a vybojovalo pozici v nejlepší čtyřce

Pro Orly zápas nezačal dobře, i přes počáteční vedení odcházeli po první třetině do kabin s dvougólovou ztrátou. Ve druhé části se ale na soupeře dotáhli a v té třetí stříleli góly už jen hokejisté z jižní Moravy. Celkem jich mužstvu z hlavního města Rakouska nasázeli sedm a díky vítězství skončili v konečné tabulce čtvrtí. Napjatě tak mohou sledovat, kdo na ně ze čtveřice Villach, Linz, Fehérvár a Dornbirn při zítřejším výběru zbude.

Na vídeňském ledě se jako první radovali hosté ze Znojma, které přijela podpořit i početná skupina fanoušků. Těm dal již v čase 1:24 důvod k výbuchu nadšení Peter Pucher, jenž se dostal k odraženému puku a nad betonem Zaby jej poslal do sítě. Orlům ale nadšení nevydrželo příliš dlouho. O pár minut později vyrovnal z přečíslení Kris Beech.

Domácí gól viditelně nakopl, postupně si získali převahu, a tu korunovali i dvěma přesnými zásahy v rozmezí necelých tří minut. Nejprve z trochu diskutabilní situace, v níž Znojemští neúspěšně reklamovali postavení útočícího hráče v brankovišti, zavěsil puk pod břevno Hoviho klece Rafael Rotter. Z bezprostřední blízkosti pak doťukl Fraserův přesný pas do sítě Justin Keller.

Znojmo se muselo i nadále bránit, zlom přišel až při samostatné akci Adama Havlíka, krátce poté zahrozil i Martin Podešva, jehož pokus skončil na pevných Zabových betonech.

Druhá třetina přinesla větší aktivitu na hokejkách Orlů. Ti nejdříve děkovali “Štěstěně“ po nepřehledné situaci před Hovim, ale vzápětí sami udeřili. Nejnovější akvizice ve znojemském dresu Juraj Sýkora těžil z kombinace s Lattnerem a po přihrávce před bránu prostřelil Zabu. Ten samý hráč se o pár minut později probil do samostatného úniku a po naznačeném bekhendovém blafáku zasunul puk mezi betony gólmana.

Ale to nebylo vše! Útočný hokej pokračoval i nadále. Po dalším brejku jen zahrozil znojemský bek Lubomír Štach, z následné akce už Jan Lattner napálil kotouč nad rameno Zaby. Domácí však našli rychlou odpověď a na 4:4 vyrovnal v přesilové hře střelou z mezikruží k tyči Justin Keller.

Závěrečná část hry už dopředu slibovala dramatickou a zajímavou podívanou. A zajímavé to skutečně bylo. Na časomíře svítilo 46:11 a Milan Procházka navrátil svým barvám vedení. Poprvé se Orli dostali do dvoubrankového trháku zásluhou Adama Havlíka, který z mezikruží překonal Zabu.

Ani Vídeň však nechtěla přenechat body svému soupeři bez boje. Hovi musel řešit hned několik zapeklitých situací, ale poradil si s Ferlandovým gólovým pokusem i Kellerovou střelou zápěstím. Konečný stav 7:4 pro Orly završil ve vlastním oslabení Ondřej Fiala svým rychlým švihem nad rameno bezmocného gólmana.


Autor: Petr Frömel, Petra Matůšová

Rychlý hokej, šikovní spoluhráči. Juraj Sýkora si Znojmo pochvaluje

Ve chvíli, kdy to s Orly na ledě Vídně vypadalo zle nedobře, nejprve zblízka proměnil Lattnerovu přihrávku, o chvíli později pak také samostatný únik. Ze stavu 1:3 bylo najednou vyrovnáno a Znojmo tento moment nakopl ke konečnému vítězství. „To, že jsme tady vyhráli, je skvělý pocit,“ usmíval se po zápase Juraj Sýkora, nedávná posila orlí letky.

Vaše první dva góly v dresu Znojma výrazně pomohly k vítězství, jak hodnotíte výkon na ledě Vídně?
Samá spokojenost. Pro mě je super pocit, že jsme vyhráli. Navíc jsem rád za dva góly, díky kterým jsme se ze stavu 1:3 vrátili do zápasu.

Juraj Sýkora svými góly v 27. a 31. minutě nastartoval znojemský obrat na ledě Vídně

V čem byla druhá třetina odlišná od té první, kdy měli Capitals hodně navrch?
Myslím, že to byly právě ty dva rychlé góly, co jsme vstřelili. Oni dali v první třetině branky z přesilovek, což nás poslalo hodně dolů. Ale kluci tady ve Znojmě jsou velmi šikovní a věřil jsem, že nějaké góly dáme. Snažili jsme se hlavně vyvarovat dalších vyloučení a možných přesilovek, což jsme si taky říkali v kabině.

Jak těžké je proti Vídni nefaulovat?
Je to těžké. Někdy to vyplyne ze hry a ten faul zkrátka musíte udělat. Oni toho navíc dobře dokázali využít.

Jaké máte po třech odehraných zápasech dojmy z EBEL?
Mně se to velmi líbí. Hokej je rychlý a spoluhráči velmi šikovní. S pukem dokážeme dobře kombinovat, přihrávat si v rychlosti. Opravdu se mi to líbí a je to pro mě v této sezóně taková třešnička na závěr.

Jak se vůbec zrodil váš přesun do Znojma?
Bylo to velmi rychlé. Volal mi agent a já jsem vůbec neváhal. Hned jsem se sbalil a vydal na cestu.

Měl jste před příchodem nějaké informace o lize nebo týmu?
Věděl jsem, že tu chytá Sasu Hovi, s kterým jsem hrál dva roky ve Slovanu Bratislava. Měl jsem tedy informace o tom, že liga je dobrá, Znojmo hraje dobře. Neměl jsem nad čím váhat.

Co od vás trenér Režnar na ledě očekává?
Hlavně tvrdou práci. Musím poctivě makat.

Řešíte v kabině, koho byste si přáli pro play-off?
Samozřejmě se o tom bavíme. Teď ale byla priorita uhrát čtvrté místo, aby si nás nemohly vybrat týmy ze špičky tabulky. Uvidíme, co přinese volba.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Zdeněk Blatný 0 0 0 2 0
Antonín Bořuta 0 1 1 2 0
Ondřej Fiala 1 1 2 1 0
Adam Havlík 1 1 2 2 0
Michael Kolarz 0 1 1 2 0
Jan Lattner 1 2 3 3 0
Aleksandar Magovac 0 0 0 0 0
Jan Müller 0 0 0 0 0
Patrik Novák 0 0 0 0 0
Richard Pavlikovský 0 1 1 2 2
Martin Podešva 0 1 1 2 0
Milan Procházka 1 2 3 2 0
Peter Pucher 1 1 2 2 0
Aleš Sova 0 1 1 2 4
Juraj Sýkora 2 0 2 3 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Lubomír Štach 0 1 1 2 0
Andrew Thomas 0 0 0 2 4

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Sasu Hovi 60 35 4 31 88,57 0 2

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Zápas jsme získali po tom, co soupeř odpadl ve třetí třetině. První dějství nebylo z naší strany úplně ideální, ale musím klukům poděkovat, že se nesložili a zabojovali dál. Každopádně toto vítězství nám dodá hodně sebevědomí do play-off, na nějž by právě střet s Vídní měl být skvělou prověrkou.

Fotogalerie

Související články