Znojmo vstřelilo Vídni sedm gólů a vybojovalo pozici v nejlepší čtyřce

02.03.2014 | Petr Frömel, Petra Matůšová

Pro Orly zápas nezačal dobře, i přes počáteční vedení odcházeli po první třetině do kabin s dvougólovou ztrátou. Ve druhé části se ale na soupeře dotáhli a v té třetí stříleli góly už jen hokejisté z jižní Moravy. Celkem jich mužstvu z hlavního města Rakouska nasázeli sedm a díky vítězství skončili v konečné tabulce čtvrtí. Napjatě tak mohou sledovat, kdo na ně ze čtveřice Villach, Linz, Fehérvár a Dornbirn při zítřejším výběru zbude.

N10, neděle 2. 3. 2014, 17:50
Vídeň
Branky a nahrávky: 5. Beech (Schlacher, Fraser), 9. Rotter (Schlacher, Beech), 12. Keller (Fraser, Beech), 39. Keller (Rotter, Beech) – 2. Pucher (Sova, Havlík), 27. Sýkora (Lattner, Procházka), 31. Sýkora (Lattner, Pavlikovský), 37. Lattner (Kolarz, Bořuta), 47. Procházka (Štach, Fiala), 48. Havlík (Podešva, Pucher), 57. Fiala (Procházka). Rozhodčí: Erd, Smetana – Johnston, Smeibidlo. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4650. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1. 3:4, 4:4, 4:7.
UPC Vienna Capitals: Zaba – Fraser, P. Lakos, Veideman, Peter, Klimbacher, Schlacher – Keller, Beech, Sylvester – Fortier, Gratton, Rotter – Ferland, Schiechl, Fischer – Puschnik, Schweda, Hartl.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Štach, Sova, Thomas, Kolarz, Bořuta, Magovac, Müller – Blatný, Sýkora, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Procházka, Bartoš, Novák – Špaček, Fiala, Šeda.

Na vídeňském ledě se jako první radovali hosté ze Znojma, které přijela podpořit i početná skupina fanoušků. Těm dal již v čase 1:24 důvod k výbuchu nadšení Peter Pucher, jenž se dostal k odraženému puku a nad betonem Zaby jej poslal do sítě. Orlům ale nadšení nevydrželo příliš dlouho. O pár minut později vyrovnal z přečíslení Kris Beech.

Domácí gól viditelně nakopl, postupně si získali převahu, a tu korunovali i dvěma přesnými zásahy v rozmezí necelých tří minut. Nejprve z trochu diskutabilní situace, v níž Znojemští neúspěšně reklamovali postavení útočícího hráče v brankovišti, zavěsil puk pod břevno Hoviho klece Rafael Rotter. Z bezprostřední blízkosti pak doťukl Fraserův přesný pas do sítě Justin Keller.

Znojmo se muselo i nadále bránit, zlom přišel až při samostatné akci Adama Havlíka, krátce poté zahrozil i Martin Podešva, jehož pokus skončil na pevných Zabových betonech.

Druhá třetina přinesla větší aktivitu na hokejkách Orlů. Ti nejdříve děkovali “Štěstěně“ po nepřehledné situaci před Hovim, ale vzápětí sami udeřili. Nejnovější akvizice ve znojemském dresu Juraj Sýkora těžil z kombinace s Lattnerem a po přihrávce před bránu prostřelil Zabu. Ten samý hráč se o pár minut později probil do samostatného úniku a po naznačeném bekhendovém blafáku zasunul puk mezi betony gólmana.

Ale to nebylo vše! Útočný hokej pokračoval i nadále. Po dalším brejku jen zahrozil znojemský bek Lubomír Štach, z následné akce už Jan Lattner napálil kotouč nad rameno Zaby. Domácí však našli rychlou odpověď a na 4:4 vyrovnal v přesilové hře střelou z mezikruží k tyči Justin Keller.

Závěrečná část hry už dopředu slibovala dramatickou a zajímavou podívanou. A zajímavé to skutečně bylo. Na časomíře svítilo 46:11 a Milan Procházka navrátil svým barvám vedení. Poprvé se Orli dostali do dvoubrankového trháku zásluhou Adama Havlíka, který z mezikruží překonal Zabu.

Ani Vídeň však nechtěla přenechat body svému soupeři bez boje. Hovi musel řešit hned několik zapeklitých situací, ale poradil si s Ferlandovým gólovým pokusem i Kellerovou střelou zápěstím. Konečný stav 7:4 pro Orly završil ve vlastním oslabení Ondřej Fiala svým rychlým švihem nad rameno bezmocného gólmana.

Jiří Režnar (Znojmo): Zápas jsme získali po tom, co soupeř odpadl ve třetí třetině. První dějství nebylo z naší strany úplně ideální, ale musím klukům poděkovat, že se nesložili a zabojovali dál. Každopádně toto vítězství nám dodá hodně sebevědomí do play-off, na nějž by právě střet s Vídní měl být skvělou prověrkou.