Erste

Junioři dotáhli dvougólové manko, o body ale v závěru přišli

Junioři dotáhli dvougólové manko, o body ale v závěru přišli
15.02.2014 | Petr Frömel, Petra Matůšová

Mladí hokejisté na začátku třetí třetiny sice prohrávali o dva góly, náskok soupeře ale dokázali během chvíle smazat. Další šance ale nevyužili a po chybě v rozehrávce inkasovali dvě minuty před koncem rozhodující gól.

62.kolo, sobota 15. 2. 2014, 14:15
2
Znojmo
Linz
3
Třetiny: 0:0, 0:1, 2:2
Branky a nahrávky: 42. Cerovečki (Hačecký), 43. Nováček (Špaček) – 28. Gaffal S. (Müller), 41. Macierzynski (Krcho), 58. Gaffal S. (Macierzynski). Vyloučení: 4:6, navíc Špaček (ZNO) na 10 min. Bez využití. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
ORLI ZNOJMO: Helešic – Themier, Švanda, Michalica, Koňařík, Cílek, Křípal, Toman – Žemlička, Nováček, Špaček – Hložek, Pelikán, Horák – Cerovečki, Košťál, Hačecký – Holub.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Dechel – Fechtig, Schaurhofer, Müller, Gaffal P., Karntner – Macierzynski, Gaffal S., Krcho – Ober, Pastl, Urströger – Winkler, Placek, Gradl k. – Dreger, Gradl P.

Úvodní třetina přinesla hned zkraje několik vyloučených hráčů. Ani jeden tým však s početní výhodou nedokázal efektivně naložit. Hokejisté na obou stranách si vytvářeli tlak, hosté dokonce měli o něco více střeleckých příležitostí, ale obrany v čele s gólmany dlouho odolávaly. O změnu skóre se nepostaral ani Marek Špaček, který neuspěl při nařízeném trestném střílení.

První pohyb na ukazateli stavu tak přišel až s 28. minutou, kdy se po individuální akci zakončené bekhendovou střelou prosadil Stefan Gaffal. Orli následně zaveleli do útoku, ale Nováčkův pokus o únik ani střela Špačka z bezprostřední blízkosti a dorážka Žemličky úspěch neslavily. Naopak s koncem druhé části hry ještě nastřelil útočník Linze Macierzynski tyčku Helešicovy klece.

Co se jen stěží dařilo v průběhu prvních dvou třetin, přišlo v míře vrchovaté na začátku té třetí. Nejprve zchladil znojemské hokejisty v čase 40:18 Kevin Macierzynski, jenž poslal puk ideálně mezi Helešicovými betony za brankovou čáru. Domácí se však hodně rychle oklepali a zásluhou Roberta Cerovečkiho snížili. Neuplynula ani minuta a bylo vyrovnáno. Po přesném Špačkově pasu usměrnil puk do sítě Lukáš Nováček.

Trochu divokou pasáž poté vystřídaly poklidnější chvíle. Orli měli více ze hry, přesto nedokázali vyzrát na jistého Dechela v rakouské svatyni. Rozuzlení duelu tak přinesla až 58. minuta, v níž nejdříve spálil slibnou příležitost Nováček a z následného brejku namířil kotouč do horního růžku Stefan Gaffal. Znojmu už poté nepomohla ani hra bez brankáře a cesta do play-off tak dostala vážné trhliny.

Ohlasy

Petr Kučírek (Znojmo): Klukům nemůžu nic vyčítat, byla vidět bojovnost, měli jsme i více ze hry. Zápas ale rozhodly tři hrubé chyby, které by neudělali ani mladší žáci. Jestli se chtějí někteří hráči dostat do A-týmu, tak si taková zaváhání nesmějí dovolit. Navíc jsme měli obrovskou smůlu v zakončení. Šance byly, bohužel jsme je nedokázali zužitkovat.