Orli Znojmo Orli Znojmo
17. kolo
EBYSL - so 18. 10. 2014 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
3:4
1:0, 1:2, 1:2
MAC Budapešť

VIDEO: Juniorští Orli si se svým soupeřem neporadili

Znojmo sice v utkání skórovalo jako první, dále už se ale hra odvíjela v režii hostující Budapeště. I přes veškeré snahy domácích se Orlům nepodařilo nakonec dotáhnout jednobrankovou ztrátu, a body tak poputují na soupeřovo konto.

Ze začátku první třetiny se spíše prosazoval domácí celek. Zajíc se dostal do pěkné šance, ale z vrcholu kruhu rozezvonil pouze tyčku hostující klece. V deváté minutě se na Orly konečně usmálo štěstí a Tomáš Račický využil přesilovou hru a z těsné blízkosti Dobose překonal. Sudí poté nařídili trestné střílení, když jeden z domácích hráčů fauloval Jaszaje. Jeho rána se ale neuchytila. Po první dvacetiminutovce to tedy byli domácí, kteří odcházeli do kabin s gólovým náskokem.

Prostřední dějství začali lépe hosté a Kristof Schmal srovnal skóre bekhendovou střelou. O necelé tři minuty později se hosté připomněli znovu a Philipp Felfoldy zajistil svému týmu gólový náskok. Znojemským juniorům se tento stav ale nezamlouval a o nerozhodné skóre se postaral Tomáš Račický, jehož střela šla nad rameno hostujícího brankáře. Oběma celkům poté dělalo problém přejít přes modrou čáru, a tak se o vítězi muselo rozhodnout až v závěrečné periodě.

Vyloučení na znojemské straně potrestal v čtyřicáté třetí minutě Daniel Papp a Budapešť se znovu ujala vedení v utkání. Hosté se dále drželi v obranném pásmu domácích a deset minut před koncem třetí třetiny Us podlehl po čtvrté. Ištván Terbocs zmátl domácího brankáře a pálil prakticky do prázdné sítě. Orlům se následně vyplatila hra bez brankáře a Tomáš Hačecký poslal kotouč do brány střelou pod horní tyčku. Necelé dvě minuty už ale Orlům na srovnání nestačili, a Budapešť si tak odvezla ze znojemského stadionu plný počet bodů.


Autor: Marcela Procházková

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Forman 0 0 0 0 0
Tomáš Hačecký 1 1 2 0 0
Zbyněk Horák 0 1 1 0 0
Josef Krcho 0 0 0 0 0
Milan Křípal 0 0 0 1 0
Jiří Lander 0 0 0 0 0
Michal Mandát 0 0 0 -1 0
Karel Nahodil 0 0 0 0 0
Michal Pospíšil 0 1 1 1 4
Tomáš Račický 2 0 2 -2 0
Daniel Salát 0 0 0 -1 0
Jiří Svatuška 0 0 0 0 0
Jakub Švanda 0 0 0 -3 2
Jan Toman 0 0 0 -1 0
Marc Zajíc 0 2 2 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Maxmilián Bača 0 0 0 0 0,00 0 0

Ohlasy k utkání

Leoš Zajíc (Znojmo): Hráli jsme dobře, srazily nás individuální chyby, po kterých jsme dostali tři góly. Týmový výkon ale odvedli kluci dobrý. Přesto si nemohou dovolit dělat takové kiksy. Jednou chtějí být všichni profesionální hokejisté, to jim nikdo v jejich kariéře tolerovat nebude.

Szabolcs Fodor (Budapešť): Můžeme být rádi za výhru, protože jsme vůbec nezačali dobře. Od druhé třetiny se ale náš výkon stabilně zlepšoval, i když jsme se v závěru ještě o výsledek strachovali. Navíc máme pár klíčových hráčů mimo, včetně prvních dvou gólmanů. Naše trojka Dobos ale dnes tým podržel.