Orli Znojmo Orli Znojmo
12. kolo
EBEL - st 26. 10. 2016
Znojmo
3:2
2:1, 0:1, 1:0
Fehérvár

Tři body zůstávají doma, Fehérvár odjíždí s prázdnou!

Tuhý boj od úvodních minut sledovali diváci ve středeční dohrávce 12. kola. Fehérvár sice dokázal dvakrát dorovnat, na třetí branku Orlů už však odpověď nenalezl a Znojmo tak po brankách Bartoše, Puchera a Čípa získává plný počet bodů.

Orli vlétli do utkání aktivněji a hned při prvním střídání se čerstvá posila uvedla šancí. Ačkoliv Colton Yellow Horn nezamířil přesně, při svém dalším pobytu na ledě už byl u gólu Davida Bartoše, který se dokázal nejlépe zorientovat ve zmatku na brankovišti. Čerti se ale takhle brzy vzdát nehodlali, což dokázal o pár minut později Daniel Koger přesnou střelou z mezikruží.

Domácí pokračovali v aktivní hře a jejich snaha po chvíli přinesla své ovoce. Po kombinaci mezi Šulákem a Lakosem následovala střela, kterou Hetenyi vyrazil přímo před připraveného Petera Puchera, jenž se po dvouzápasové pauze vrátil do sestavy a nedal ležícímu brankáři žádnou šanci. V závěru úvodní dvacetiminutovky ujeli hosté do přečíslení tři na jednoho, avšak Schwarz nezaváhal.

Prostřední pasáž přinesla poměrně vyrovnaný hokej. Znojmo se sice snažilo o navýšení svého vedení, paradoxně se však prosadil soupeř, a to v tu nejméně očekávanou chvíli. Ve vlastním oslabení ujel Fehérvár do rychlého protiútoku, ze kterého udeřil podruhé v zápase Daniel Koger. Ve 37. minutě měl na holi další branku Šeda, když dostal přihrávku před prázdnou bránu, nedokázal ovšem trefit prostor mezi třemi tyčemi.

Závěrečná část duelu začala hodně opatrně. Ani jeden z týmů nechtěl za vyrovnaného stavu udělat chybu, která by mohla přijít hodně draho. Až ve 49. minutě se v rohu zmocnil kotouče Pucher a vymyslel geniální přihrávku na Radka Čípa, pro něhož nebyl problém zavěsit do horního růžku. Chvíli na to však mohlo být znovu srovnáno. Koger v přečíslení přihrával Sarauerovi, ale Schwarz skvěle podržel svůj tým. Maďarský celek v závěru hodně tlačil a snažil se o vyrovnání, Orli ale vedení uhlídali a připisují ubojované vítězství.


Autor: Tomáš Teplý

David Bartoš: Byla to ubojovaná výhra, musíme dávat více branek

Znojemský odchovanec David Bartoš přidal ve středečním utkání svoji třetí trefu v sezóně a dopomohl tak značnou měrou k těsné výhře nad Fehérvárem. V utkání nastoupil v útočné formaci po boku cizinců Da Costy a Yellow Horna.

Jak hodnotíte zápas s Fehérvárem?
Byla to ubojovaná výhra. Stálo nás to hodně sil, ale o to cennější jsou ty tři body. V první půlce zápasu jsme nebruslili, nebylo to ono. Koledovali jsme si o góly. Ve třetí třetině jsme se už trochu rozjezdili a dali gól. To se cení.

Nastoupil jste v útoku s cizinci. Po jedné straně jste měl Francouze Da Costu, po druhé Kanaďana Yellow Horna...
Ta hokejová řeč je všude stejná. Teddy umí i pár věcí polsky, což je podobné češtině, takže se domluvíme. Vždycky si řekneme, co chceme hrát a pak se jen doplňujeme. Není s tím vůbec problém.

Jaký byl návrat Coltona do kabiny?
Zatím nebylo na nic čas (smích). Všichni jsme rádi, že je tu. Je tedy škoda, že mu to v té Plzni nevyšlo. Víme, co tu loni odvedl. Nemůžeme si ale myslet, že když přijde, tak se všechno otočí a dáme pět gólů. Musíme makat zápas od zápasu.

Výsledky v poslední době jsou hodně vyrovnané. Stojí to hodně sil?
Ano, ale když na konci berete tři body, tak se regeneruje lépe. Myslím si, že je to cennější, než jasná výhra 5:1. Musíme v dalších zápasech hrát lépe a dávat více branek, aby byl ten závěr klidnější.

Rozlosování je teď hodně našlapané. Jak je to pro vás osobně náročné?
No, ty dva zápasy hned po sobě jsou těžké. Myslím si ale, že jsme všichni profesionálové a máme na regeneraci dostatek prostoru. Je teprve začátek sezóny, takže to zatím zvládáme dobře. Třikrát jsme teď doma vyhráli a musíme na to ve čtvrtek v Salzburgu navázat.

Hraje se vám takto lépe, než kdybyste měl třeba týden odpočívat?
To ano. Myslím si, že to tak má každý. Člověk je alespoň v zápasovém rytmu. Navíc když se vyhraje, tak je to o to lepší. Mám to raději, než kdybych měl týden trénovat a čekat na zápas.

Ve čtvrtek vás čeká soupeř z opačného konce tabulky. Co od něj očekávat?
Proti Salzburgu už hrajeme několik let. Bude to více méně stejné. Rychle bruslí, navíc hrají doma, takže je ženou lidi. První zápas jsme s nimi prohráli, takže jim máme co vracet. Navíc ještě to loňské finále. Bude to rychlý a svižný hokej. Doufám, že to urveme.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 1 0 1 0 0
Marek Biro 0 0 0 -1 2
Štěpán Csamangó 0 0 0 0 0
Radek Číp 1 0 1 0 0
Teddy Da Costa 0 1 1 0 0
Marek Györi 0 0 0 0 0
Adam Hughesman 0 0 0 -1 0
Patrik Kadeřávek 0 0 0 -1 0
André Lakos 0 1 1 -1 2
Sean McMonagle 0 0 0 1 0
Peter Pucher 1 1 2 0 0
Dalibor Řezníček 0 1 1 1 2
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 -1 0
Marek Špaček 0 0 0 -1 0
Libor Šulák 0 1 1 -1 0
Michal Vodný 0 1 1 1 0
Patryk Wronka 0 0 0 -1 0
Colton Yellow Horn 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Schwarz 60 33 2 31 93,94 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Bylo to utrápené vítězství, ale na to se nás za čtrnáct dní nikdo ptát nebude, důležité je, že tři body zůstaly doma. Fehérvár nám tam párkrát ujel do přečíslení, byly to naše chyby. Hrajeme nyní porci utkání, při tom nám ještě vypadli čtyři hráči ze sestavy a je to cítit, když tam naskočí ti mladí.

Fotogalerie

Související články