Linz
1/3
2/3

Orli zaslouženě berou tři body, Černá křídla odjíždí s prázdnou

Znojmo si v první třetině vybojovalo dvoubrankový náskok, který se ale hostům podařil v části třetí smazat. Nerozhodný stav ale dlouho nevydržel, domácí šli potřetí do vedení a i přes závěrečný velký tlak soupeře jej dokázali uhájit.

Po třech venkovních zápasech se Orli vrátili zpět na domácí led a už od prvních chvil se bylo na co koukat. Herní převahu Znojma přenesl do gólové podoby již v šesté minutě Jan Lattner, jehož teč elegantně zaplula do sítě Linze. Hosté mohli záhy vyrovnat, ale naštěstí pro domácí celek přestřelil zcela nehlídaný Hofer z mezikruží branku.

Zdálo se, že Linz se pomalu nadechuje k odpovědi, šance na jeho straně se nenápadně vršily. Byli to ale opět Orli, kdo udeřil. David Bartoš se skvěle uvolnil před lineckým gólmanem a bekhendovým blafákem zasunul za brankovou čáru. Rakušané se nevzdali ani po druhém zásahu. Sám před Nechvátalem ztroskotal Loik, o minutu později se v podobné pozici zjevil i Hofer, ale skvělý znojemský maskovaný muž byl k nepřekonání.

Do prostředního dějství naskočili aktivněji hosté. A i zásluhou přesilové hry si vytvořili stálý tlak na znojemskou klec. Velmi blízko ke skórování měl D´Aversa, ale proti se mu postavila špička betonu Nechvátala. Domácím začala váznout hra dopředu a tempo duelu znatelně povadlo. Cesta před bránu Ouzase se zdála prakticky nezdolná. A protože ani Linz nepředváděl v útočném pásmu nic světoborného, zdálo se, že se ve druhé třetině gólu nedočkáme. Až necelé čtyři minuty před sirénou se Ryan Potulny dostal k nenápadné střele a následně i dorážce, kterou Nechvátal již nedokázal pokrýt.

O náboj třetí části hry nebyla nouze. A po přestávkách se vrátily na led opět dva aktivní týmy, kterým nebyla cizí útočná hra. Nejdříve měl Linz šanci na vyrovnání, ale za Nechvátalem zazvonila jen branková konstrukce. Následně předvedli skvělé střídání i Orli, avšak ani tentokrát se žádná z dobrých příležitostí neujala. Trochu studená sprcha tak přišla v čase 47:34. Výtečně chytající Nechvátal propustil mezi svými betony kotouč z hole Ryana Potulneho, po jeho zásahu se puk došoural až za brankovou čáru.

Domácí dostali záhy možnost početní výhody, premiérově v utkání. První část přesilovky strávili Orli v útoku a Ouzasovi dokázali zavařit. Druhá část už tak dobrý dojem nezanechala. Na všechnu tu smůlu v zakončení už se nemohl dívat Adam Hughesman a po dobrém přenesení hry před bránu Linze si nabruslil do mezikruží a tvrdě vypálil. Puk skončil až za zády gólmana a přinesl výbuch radosti na tribunách.

Kdo by si ale myslel, že Linz složí zbraně, ten se šeredně mýlí. Závěrečné perné minuty nenechaly snad nikoho v klidu. Pokusy hostů z dálky jen nebezpečně létaly kolem Nechvátalovy klece. Znojmo ale konec duelu zvládlo na výtečnou a soupeři vyrovnat nedovolilo.

Jiří Režnar (Znojmo): Rozhodla zarputilost a bojovnost. V první třetině jsme byli bojovnější, hokejovější, plnili to, co jsme ráno řekli, a soupeře zaskočili. Jenže do druhé části Linz vletěl, navíc přišlo další vyloučení Andrého Lakose, už čtvrté v posledních třech zápasech. To je hrozně moc, musíme si k tomu sednout a něco říct. Třetí část byla vabank, my jsme měli problémy ve středním pásmu, ztráceli kotouče a soupeř chodil do rychlých brejků. Zásluhou Adama jsme ale skórovali rozhodující branku a výsledek už udrželi. Kluci zaslouží pochvalu.

Romana Tomase jsme po první třetině poslali na kolo připravit se na další zápas, hrál po šesti týdnech a bylo to pro něj velmi těžké. Hru jsme pak prakticky stáhli na tři pětky.