Orli Znojmo Orli Znojmo
16. kolo
EBYSL - so 29. 10. 2016 - Nevoga aréna
Znojmo
4:5sn
0:1, 2:1, 2:2 - 0:0
MAC Budapešť

Znojemská juniorka padla až v samostatných nájezdech

První přesné střely ze strany domácího celku jsme se dočkali až ve duhé třetině. Do té doby se z vedení radovali hosté. Přestože se pak ale Orlům podařilo získat v zápase gólovou převahu, tří bodů se nedočkali. Hosté díky hře bez brankáře posunuli hru do prodloužení, které ale rovněž o vítězi nerozhodlo. Následovaly tedy samostatné nájezdy, které se lépe vydařily Budapešti, jenž si do tabulky připsala důležitý bod navíc.

Už první minuta první třetiny přinesla vzrušení. Rozhodčí po faulu na domácího hráče nařídili trestné střílení. Jan Bulín ale první velkou příležitost pro Znojmo neproměnil. O dvě minuty později pak hostující Budapešť potrestala domácí v přesilové hře, když Barnabas Majoross ihned po vhazování zastihl Geržu nepřipraveného. Následně mohli snížit Jeřábek s Kruckovyčem, s jejich střelami si ale maďarský brankář s klidem poradil. Znojmo v první třetině trápila nepřesná zakončení, na kýženou vyrovnávací branku jsme si tak museli počkat.

Druhé dějství už začalo radostí domácího celku. Nejprve se snažil z prostoru mezi kruhy prosadit Bronislav Fruhwirt, jeho střelu Györi vyrazil těsně před sebe, kde už stál připravený Vladimír Oščádal, který zasunul kotouč do hostující klece kolem špičky levého betonu. Budapešť ale měla pro svého soka připravenou velmi rychlou odpověď. Podobně jako u předchozího gólu Znojma, vyrazil Gerža první Korchmův pokus před sebe. Barnabas Majoross byl velmi pohotový a urychleně poslal kotouč přes bezmocně ležícího Geržu do sítě.

Budapešť pak na nějakou dobu uzamkla Orly v jejich obranném pásmu. Ti se však mohli spolehnout na Geržu, jenž si s poklidem poradil jak s Jaszaiho pokusem od modré, tak s Löcziho střelou z pravého kruhu. Třicátá třetí minuta se pak nesla ve znamení dalšího gólu. Jan Jambor s přehledem přehodil kotouč přes beton hostujícího brankáře, jenž se nestihl včas přesunout. Pak se opět k puku dostali hosté, Majorossův pokus ovšem skončil vyražen betonem mimo domácí klec.

Podobně jako předchozí třetina, i ta třetí začala brankou ze strany znojemských hokejistů. Radek Niederhafner poslal svůj tým do vedení, když z prostoru mezi kruhy nádherně vymetl pravý horní roh Györiho branky. Budapešti se ale stav, jenž svítil na světelné tabuli, nelíbil. Poté, co domácí nevyužili přesilku, a hostům do hry naskočil pátý hráč, na ledě se opět bylo na co koukat. Hattrickem se blýskl Barnabas Majoross, když z těsné blízkosti tečoval kotouč přímo za brankovou čáru – 3:3.

Pak ale opět udeřili domácí. S Oščádalovým pokusem od pravého mantinelu si hostující brankář poradil lapačkou, následný pokus Jana Bulína už ale brankáře řádně překvapil. Když už to vypadalo, že je o vítězi utkání rozhodnuto, znovu zaúřadovali hosté. Gergely Toth prudkou střelou od modré čáry vyrovnal a poslal tak utkání do prodloužení.

V něm mohl nejprve rozhodnout Jan Bulín. Ani na dva pokusy však na Györiho nevyzrál. Puku se pak ujali hosté a vydali se okamžitě na druhou stranu ledové plochy. Svoje štěstí zkusil Korchma, z blízka Geržu nepřekvapil. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých byli zásluhou Bence Korchmy úspěšnější hosté.


Autor: Marcela Procházková

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Zdeněk Brabec 0 1 1 -1 0
Jan Bulín 1 1 2 1 0
Patrik Bulín 0 0 0 0 0
Bronislav Fruhwirt 0 1 1 0 0
Michal Fruvirt 0 0 0 0 0
Vojtěch Hrubý 0 0 0 0 2
Jan Jambor 1 0 1 0 0
Filip Jeřábek 0 1 1 0 0
Vojtěch Konečný 0 1 1 3 0
Michal Kruckovyč 0 0 0 0 0
Jiří Kuntoš 0 0 0 0 14
Radek Niederhafner 1 0 1 0 0
Vladimír Oščádal 1 0 1 0 0
Jonáš Růžička 0 0 0 0 0
Jiří Svatuška 0 1 1 2 0
Dominik Šlegl 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Dominik Gerža 65 49 5 44 89,80 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Vybíral (Znojmo): Dneska jsme soupeři odevzdali dva body, které můžou rozhodnout o naší účasti v play off. Takový zápas musíme zvládnout, teď se nám to ale nepodařilo. Jsem moc rád, že jsme utkání otočili a vedli 4:3. Musíme to ale dotáhnout do konce. V první třetině jsme měli patnáct stoprocentních šancí, měli jsme trestné střílení a v dalším průběhu zápasu i čtyři samostatné nájezdy. My jsme proměnili jen asi pět procent šancí. Takhle nemůžeme hrát. Musíme svoji převahu zúročit, vyvarovat se chyb v defenzivě a zbytečných faulů. Ty nás potom oslabují. V reprezentační pauze na tom musíme zapracovat, dát se do kupy, nabrat síly, potrénovat a samozřejmě zase začít vyhrávat.