45'
59'
60'

Z třígólového manka se Orli vydrápali k bodu

Orli v Grazu prožili hororový začátek a po třech minutách prohrávali 0:3. Postupně ale v gólové přestřelce náskok svého soupeře stahovali, až v 59. minutě dvěma slepenými brankami vyrovnali na 6:6! Prodloužení pro sebe pak hned v úvodu rozhodli domácí a berou druhý bonusový bod.

Na Znojmo čekal po dvoukolové absenci první zápas po deseti dnech volna a začátek hostující celek zaspal. Už v první minutě využil zaváhání v rozehrávce Tyler Loney a přesnou střelou z mezikruží překonal Nechvátala. Ve třetí minutě na něj navázal zcela volný Robin Weihager ranou z předbrankového prostoru, a když v čase 2:58 po otočce zpoza branky trefil přesně horní růžek Dominik Grafenthin, postavil se do orlího brankoviště Tomáš Halász. Z úvodní sprchy se pak český tým dokázal postupně oklepat a v 17. minutě se poprvé prosadil po hezkém zakončení Anthonyho Lucianiho. Také on zůstal před brankou soupeře nehlídán.

Domácí ale nadále drželi dvoubrankový náskok a ještě před polovinou duelu jej navýšili zásluhou přesilovkové trefy Kena Ograjenšeka. Slovinský útočník si sjel do palebné pozice v mezikruží a prudkým švihem propálil Halásze. O minutu později ale vrátil Orly na dvougólové manko C. J. Stretch tvrdou a přesnou ranou otřenou o břevno. Ve 34. minutě se navíc Tomáš Guman dostal do úniku, naznačil zakončení, čímž zmátl brankáře, a zakončil do odkryté části branky. Rázem se hrál otevřený zápas. Se závěrečnou sirénou zvedal ruce nad hlavu ještě ex-znojemský Yellow Horn, jeho pokus ale skončil v síti až po závěrečné siréně.

Radost Grazu tak propukla až po přestávce, když Tyler Loney opět z mezikruží a opět v přesilovce překonal Halásze přesnou ranou. Za tři minuty bylo Znojmo opět na dostřel, když nechytatelnou pumelici vyslal od modré Jakub Stehlík a gólové dostihy pokračovaly. Pět minut před třetí sirénou se příklepem prosadil už zmiňovaný Colton Yellow Horn a se znojemskými akciemi to vypadalo bledě. Jenže předposlední minuta přinesla obrovské vzepětí Orlů a hned dva góly. Nejprve si z pravého křídla až před branku nabruslil Allan McPherson a skóroval pokusem přesně k tyči, o 25 vteřin později vyrovnal v samostatném úniku Marek Kalus a na časomíře rázem svítilo ještě před chvílí neuvěřitelných 6:6!

O vítězi duelu pak v prodloužení záhy rozhodl Graz, když Setzingerův milimetrový pas do jízdy proměnil v rozhodnutí Ken Ograjenšek, Orly ale může těšit velký comeback a druhý bod na kontě z druhého venkovního duelu.