Orli Znojmo Orli Znojmo
13. kolo
EBEL - pá 26. 10. 2018
Znojmo
4:3
1:1, 2:2, 1:0
Fehérvár
8'
31'
39'
52'
16'
25'
35'

Ve velké bitvě plně šancí berou tři body Orli!

Znojmo sehrálo na domácím ledě proti Fehérváru dramatický zápas plný šancí a zvratů. Z stavu 3:3 rozhodla o zisku tří bodů pro domácí přesilovka pět na tři a trefa Camerona Braese osm minut před koncem. Dva góly vstřelil Petr Mrázek, prosadil se i Radim Matuš.

Oba celky vstoupily do utkání aktivně. V sedmé minutě se mohl radovat Glenn, Lassilu ale z mezikruží nepřekonal. O minutu později vypukla radost na druhé straně, kde po Kalusově přihrávce zpoza branky skóroval Petr Mrázek. Ke konci třetiny využili hosté tlaku v útočné třetině, střelou z blízka se prosadil Csanad Erdély.

Vstup do druhé třetiny se vydařil týmu hostů, kteří se v pětadvacáté minutě dostal do přečíslení, to zakončoval Koger, jeho střelu znojemský brankář vychytal, na následnou dorážku Janose Háriho ale odpovědět nedokázal. V polovině třetiny bylo opět vyrovnáno, když Radim Matuš našel volné místo mezi rukou a tělem Carrutha.

V pětatřicáté minutě doputovalo nahození Bence Stipsicze z ostrého úhlu s velkým štěstím až za záda znojemského brankáře. Vzápětí bylo skóre opět nerozhodné, když Petr Mrázek ideálně nasměroval Kalusovu přihrávku rovnou za Carrutha.

Ve třetí třetině nabídli hosté Znojmu téměř dvouminutovou přesilovou hru pět na tři. Luciani v ní z rohu kluziště našel Camerona Braese, který přehodil puk za padajícího brankáře, a připsal tak Znojmu rozhodující gól. Hosté ještě v závěru využili hry bez brankáře, Znojmo si svou výhru ale pohlídalo.


Autor: Lukáš Peroutka

Trávíme více času u videa. Má to hodně do sebe, pochvaluje si Marek Kalus

Pětadvacetiletý útočník Marek Kalus patří k nejproduktivnějším hráčům týmu. Ke svým čtyřem brankám a pěti asistencím přidal v pátek proti Fehérváru další dva body.

Zápas s Fehérvárem jste dokázali strhnout na svoji stranu. Co rozhodlo?
Hrálo se nahoru dolů. Ve všech třetinách to byl vyrovnaný hokej. Fehérvár i my jsme měli spoustu šancí. Díky Bohu jsme ale dali o gól víc. Pomohla nám ta přesilovka pět na tři.

Tým se postupně zvedá. Je to vidět na ledě i na výsledcích. Co se změnilo?
Začali jsme víc rozebírat zápasy na videu a podobně. Má to hodně do sebe. Díky tomu se zlepšuje systém a hra celkově.

Mohlo prospět i to, že jste se v říjnu dostali do zápasového rytmu? Hrajete i tři zápasy ve čtyřech dnech.
Ano, snažím se regenerovat, co to jde. Je to náročné, ale člověk se s tím musí vypořádat.

Jste jedním z nejproduktivnějších hráčů týmu. Sledujete statistiky?
Opravdu (smích)? Ne, samozřejmě se na statistiky dívám, ale důležité je, jak se daří týmu. Ať dává góly kdokoliv, hlavně aby se vyhrávalo.

Do Znojma jste přišel v létě z Havířova. Jak jste spokojený?
Určitě jsem spokojený, jen ty výsledky by mohly být lepší. Věřím ale, že to bude čím dál lepší. EBEL je kvalitní. Není tu žádný lehký zápas. Z mé strany je to jen pozitivní.

Je tu hodně cestování. Nemáte s tím problém?
Nevadí mi to. V Havířově jsme jezdívali až na druhý konec republiky, takže jsem na to zvyklý. Nedělá mi to problém.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 1 0
Cameron Braes 1 0 1 0 0
Jan Bulín 0 0 0 0 0
Tomáš Guman 0 0 0 -1 2
Nicolas Hlava 0 0 0 0 0
Marek Kalus 0 2 2 0 2
Jan Lattner 0 1 1 1 0
Anthony Luciani 0 2 2 1 0
Radim Matuš 1 0 1 0 0
Petr Mrázek 2 0 2 0 0
Erik Němec 0 0 0 -1 0
Patrik Novák 0 0 0 -1 0
Patrik Parkkonen 0 1 1 0 0
Adam Sedlák 0 1 1 1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
C.J. Stretch 0 1 1 -1 0
Rostislav Šnajnar 0 0 0 -1 0
Marek Špaček 0 0 0 1 0
Dominik Tejnor 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 60 28 3 25 89,29 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): V kabině byla po zápase obdobná radost jako na tribunách. Kluci si to dneska zasloužili. Naše hra má od zápasu v Dornbirnu stoupající tendenci, což nás samozřejmě všechny těší. Musíme se ale pořád vyvarovat blbostem, které jsme schopni udělat a zbytečně si jimi zkomplikovat život. Nechci to zakřiknout, ale je vidět, že když máte pevného gólmana za zády, tak si mužstvo daleko více věří. Doufám, že jsme na správné cestě.
Takhle těsné vítězství je pro mužstvo lepší, než když vyhrajete například 7:0. To vám nic moc neukáže. Ale tady tohle vám ukáže, jak se k tomu ti kluci postaví a jak bojují jeden za druhého.

Hannu Järvenpää (Fehérvár): Vytvořili jsme si hodně šancí, ale neproměnili jsme je. Občas přijde takový zápas, kde ani ty nejvyloženější příležitosti neproměníte. Bohužel to bylo zrovna dnes. Ve třetí třetině zápas rozhodlo to, že jsme inkasovali několik zbytečných vyloučení. A to se ukázalo jako rozhodující.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
čt 25. 10. 2018

Orli brousí drápy na maďarský Fehérvár