Orli Znojmo Orli Znojmo
16. kolo
EBEL - so 3. 11. 2018
Znojmo
4:1
1:0, 1:0, 2:1
Dornbirn
9'
33'
47'
50'
41'

Znojmo porazilo Dornbirn třígólovým rozdílem

Znojmo si s rakouským celkem poradilo i na domácí půdě. V prvních dvou třetinách mu naložilo po jednom gólu. Krátce po začátku třetí třetiny hosté skórovali, Orli se jich nezalekli, přidali další dvě branky a dovedli zápas do vítězného konce.

Počáteční oťukávání obou týmů vyústilo v první velkou šanci utkání na konci šesté minuty, kdy se po přesném pasu pokoušel z prostoru před brankovištěm zakončovat Stretch. Znojemští hokejisté postupně získávali mírnou převahu, kterou také dokázali gólově korunovat. Radim Matuš zachytil vyražený kotouč a z první překonal Rinneho v kleci Dornbirnu. Hosté dostali vzápětí ideální šanci vyrovnat v početní výhodě, ale slibné zakončení Vallanta trefilo jen dobře postaveného Lassilu, zbytek oslabení zvládli ubránit Orli. Ti také měli v posledních minutách třetiny střelecky navrch, avšak ani prudká rána Gumana už síť za zády Rinneho nerozvlnila.

Prostřední dějství přineslo zprvu opět trochu vlažnější start, postupně ale hra získávala na obrátkách a převaha Znojemských začala být jasně patrná. Nejdříve ještě gólmana Dornbirnu jen protáhl z mezikruží Luciani, o chvíli později už ale bylo ve Znojmě opět veseleji. Petr Mrázek vytěžil maximum z nepřehledné situace před brankovištěm Rakušanů a po odrazu od hráče soupeře navýšil jihomoravský tým své vedení. Domácí ovládli závěr periody, dopomohla k tomu i početní výhoda, která však zůstala nevyužita. Což mohlo Orly brzy zamrzet.

Třetí třetina přinesla velmi rychlé snížení skóre. Joel Broda po rychlém brejku zavěsil kotouč za Lassilova záda. Znojemské hráče ale inkasovaný gól nijak výrazně nepoložil, naopak se vrátili zpět ke své útočné hře a brzy se mohli zase uklidnit. Velkou zásluhu na tom měl Petr Mrázek, jenž si před bránou dokázal poradit s dotírajícím soupeřem a zavěsit nad lapačku gólmana. Orli ale měli v zásobě ještě další potvrzení svého vedení, tentokrát od modré čáry výstavní střelou zakončoval Patrik Parkkonen. Dornbirn navíc Znojmu ulehčoval situaci zbytečnými fauly, takže místo závěrečného náporu se museli hosté vrhnout do dalšího bránění. Vítězství Orlů 4:1 tak už nic nestálo v cestě.


Autor: Nikola Katolická, Petra Matůšová

Osm gólů, žádná nahrávka. Jsem prostě týmový hráč, směje se Petr Mrázek

Dvěma brankami v sobotním duelu proti Dornbirnu zvýšil Petr Mrázek svou letošní gólovou bilanci na osm. Je tak nejlepším střelcem Orlů. V kolonce asistencí přitom u jeho jména svítí velká nula. Netradiční bodové skóre bere s nadhledem. „Kluci si z toho naštěstí zatím srandu nedělají,“ říká.

Dvěma góly jste výrazně pomohl k domácímu vítězství nad Buldoky z Dornbirnu, jaký to pro vás byl zápas?
Hrálo se mi dobře, ale to bylo tím, že jsme my jako celý tým k zápasu přistoupili tak jak máme. Dva góly jsou samozřejmě taková třešnička na dortu, ale není to to nejdůležitější. V tabulce se nacházíme hodně dole a každé tři body jsou pro nás extrémně důležité.

Co bylo v sobotu jinak než v úterý, kdy vám vůbec nevyšel duel proti Grazu?
Těžko se mi to hodnotí, v úterý to byl od nás špatný zápas. Všude jsme byli o krok pozadu, špatně bruslili, kvůli tomu nás Graz přehrával. Alespoň jsme to dnes odčinili, ale ještě nás teď čeká zápas ve Vídni.

Hrajete teď v prvním útoku, máte na ledě dost prostoru, trenér vám věří. Oproti začátku sezóny je to pro vás výrazný posun, souhlasíte?
Určitě se člověk cítí líp, když má na ledě víc prostoru a dostane šanci i v přesilovkách. Navíc musím říct, že jsme si sedli s kluky v lajně (Markem Kalusem a C.J. Stretchem), vyhovíme si a to udělá hodně. Že mi tam teď puky padají, je ale podle mě částečně i dílem štěstí. Řekl bych, že část kluků v týmu má podobným způsobem v poslední době naopak velkou smůlu. To vše se ale může rychle otočit.

Zmínil jste své spoluhráče z útoku, se souhrou s Markem Kalusem a C.J. Stretchem jste tedy spokojen?
Jo, sedli jsme si. Marek Kalus je neuvěřitelný buldok, ten nevypustí žádný puk a spoustu jich vybojuje v osobních soubojích. To dává celé lajně velkou sebedůvěru. Víme, že když je někde v rohu nerozhodný puk, tak jej Kalda vybojuje. Z toho plyne obrovské množství šancí. Celkově se nám teď docela daří.

Aktuálně máte na kontě ve statistikách osm branek, ale žádnou nahrávku. To není zrovna běžné…
Říkal jsem si, že jsem prostě týmový hráč (smích). Kluci si z toho zatím srandu naštěstí moc nedělají…

Po nedělním zápase ve Vídni vás čeká zhruba desetidenní pauza. Pomůže to týmu, nebo je naopak škoda, že ve chvíli, kdy jste zvítězili, je program přerušen?
Nevím, podstatné asi bude, že si trochu odpočineme a budeme mít čas zapracovat na věcech, kde nás tlačí bota. Posledních pár zápasů už to není tak, že by nás soupeř nějak přehrával, ale pořád je tam spousta herních činností, kde se musíme zlepšit.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Cameron Braes 0 1 1 1 0
Tomáš Guman 0 0 0 0 0
Nicolas Hlava 0 0 0 1 2
Marek Kalus 0 2 2 1 0
Michal Kruckovyč 0 0 0 0 0
Jan Lattner 1 0 1 0 0
Anthony Luciani 0 0 0 1 0
Radim Matuš 1 0 1 1 0
Allan McPherson 0 1 1 1 0
Petr Mrázek 2 0 2 1 0
Erik Němec 0 0 0 0 0
Patrik Novák 0 0 0 2 0
Patrik Parkkonen 0 0 0 1 0
Adam Sedlák 0 1 1 0 2
Jakub Stehlík 0 0 0 2 0
C.J. Stretch 0 1 1 1 0
Rostislav Šnajnar 0 0 0 0 0
Marek Špaček 0 1 1 1 0
Dominik Tejnor 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 60 21 1 20 95,24 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Oproti úterý byl dnes výrazně jiný přístup hráčů a nasazení. Kluci k tomu přistoupili jako jeden tým a to je potěšující. Taky nám dnes konečně šly přihrávky, předtím jsme si pomalu nebyli schopni přihrát dvakrát za sebou. Na pár hodin zase máme klid. Jeden zápas nedělá sezónu, díváme se na výkony hráčů dlouhodobě už od začátku sezóny a změny každopádně budou. Kolik a jaké konkrétně, to se rozhodneme v pondělí. Jsme každopádně rádi za tři body a fantastický výkon Lassily, s kterým mužstvo stoupá a padá.

Fotogalerie

Související články