Orli Znojmo Orli Znojmo
18. kolo
EBEL - út 13. 11. 2018
Znojmo
5:4
1:0, 1:1, 3:3
Villach
18'
29'
46'
55'
59'
30'
42'
55'
60'

Orli si připisují třetí vítězství v řadě!

Znojmu se povedlo odskočit soupeři na rozdíl dvou branek, hosté skóre na začátku třetí části srovnali. Domácí se však nezalekli a duel dotáhli do vítězného konce.

Znojemští nastoupili do utkání s deseti útočníky, přesto byli prvním týmem, který si vybudoval svou šanci. Ve třetí minutě se po Hlavově střele puk odrazil nejprve ke Kalusovi a poté k C.J.Stretchovi, ten ale z bezprostřední blízkosti odkrytou branku minul. Znojmo bylo na ledě výraznějším týmem a v osmnácté minutě se dostalo do vedení, když se puku ujal Marek Kalus. Kotouč mu nejdříve poodskočil a už to vypadalo bledě, nakonec si ho ale přeci jen zpracoval a poslal přímo ke vzdálenější tyči za Bakalova záda.

V deváté minutě druhé třetiny se Marek Kalus prosadil podruhé, když se po vyhraném buly zmocnil před brankou puku, jeho první střelu Bakala vyrazil, na dorážku k levé tyči byl ale krátký. O minutu později zůstal Hlava po naražení na mantinel ležet za bránou Villachu. Domácí čekali na zásah rozhodčích, hra ale přerušena nebyla. Hosté toho využili, vyrazili do útoku a Felix Maxa skóroval do protipohybu brankáře. Villach ke konci třetiny ještě vyvíjel svůj tlak, skvělý Lassila ale Orly podržel.

Vstup do třetí periody se vyvedl hostům, kteří po dvou minutách vyrovnali. Nikolas Petrik tečoval kotouč až do znojemské svatyně za Lassilu, který toho moc neviděl. Následovalo vyloučení na straně Villachu a využití domácích. Ti tak dlouho kombinovali v útočné třetině, dokud nedostal Allan McPherson přihrávku k levé tyči, odkud zakončoval do odkryté brány.

Pět minut před koncem se v přesilové hře prosadil Charles C.J. Stretch. Ten po vhazování obkroužil obránce Villachu a najel si na vrchol levého kruhu, odkud přesně zamířil ke vzdálenější tyči. Ve stejné minutě udeřili i hosté. K puku se na modré čáře dostal Jamie Fraser a rychlou střelou k tyči snížil rozdíl. V devětapadesáté minutě se z brejku prosadil Allan McPherson. Villach si vzal ještě oddechový čas a Jamie Fraser propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. Na vyrovnání už ale neměli hosté dostatek času ani prostoru.


Autor: Nikola Katolická

Osmnáct branek ve třech zápasech? Základem úspěchu je jistota v brance, hodnotí Fryčer

Díky úterní výhře nad Villachem vystoupali Orli v tabulce na osmé místo a první šestku mají na dosah. Jak hodnotí vzestupné výkony týmu jeho trenér Miroslav Fryčer?

Třetí výhra v řadě, ale ten výsledek se nerodil jednoduše, že?
Jsme rádi za ty tři body. Slavíme třetí výhru v řadě. Sebevědomí díky tomu roste. Villach jsme podrželi v tabulce pod námi. Kromě pár výpadků jsme byli celý zápas lepším týmem. Ukázalo se, že kluci se nerozklepali, když soupeř neustále dotahoval. To se nám na začátku soutěže nedařilo. Jsem rád, že jdeme nahoru.

Druhou třetinu ovlivnil kontroverzní moment, kdy rozhodčí nezapískali po zákroku na Nicolase Hlavu a Villach mezi tím vstřelil branku. Jak jste viděl situaci ze svého pohledu?
Po zápase s Vídní jsem dostal pokutu a podmínku, když jsem si oficiálně vzal oddechový čas. Nedíval jsem se na výsledek. Dnes jsem se tedy slušně zeptal, co to mělo znamenat, když ten hráč mohl mít zapadlý jazyk. Odpověděl mi, že zapískat prostě nemůže. Že musí hru nechat plynout do doby, než nezískáme puk. Více k tomu neměl co říct.

Villach v závěru provokoval. Bylo těžké udržet hráče?
Byla by to škoda, ale bylo vidět, že C.J. Stretch i Marek Kalus jsou zkušení a měli v hlavách, že kdybychom dostali nějaké dvě minuty navíc, tak bychom si to mohli podrbat. Zachovali se tak, jak bych předpokládal.

Po té vysoké výhře ve Vídni přišla reprezentační pauza. Neměl jste trochu strach, že se hráči uspokojí a nedokážou na tyto výsledky navázat?
Viděl jsem je na tréninku. Cítil jsem z nich takovou tu odhodlanost, že se to zlomilo. Trochu se pročistil vzduch. Jsme tým, který dokáže překvapit publikum i trenéry. Jsme na dobré cestě, ale ta obava tam samozřejmě trochu byla. Mužstvo v té herní pohodě zůstalo, což dnes ukázalo.

V těch třech posledních zápasech jste vstřelili osmnáct branek. Jste tedy spokojen s produktivitou?
Samozřejmě, ale vyplývá to z toho, že máte jistotu v brance. Když vidíte některé ty zákroky Lassily, tak to tým nakopne a dovolí si víc. Hráči mají vzadu jistotu a mohou si dovolit nějakou tu kličku či přihrávku navíc.

Tým opustili během pauzy dva hráči. Chystá se i krok opačným směrem?
Plánujeme to. Zatím to ale není černé na bílém.

Jak hráčům vůbec vyhovuje to tempo? Jednou hrají tři zápasy ve čtyřech dnech, pak zase dlouhé pauzy...
Je to náročné. Snažíme se nevypadnout z toho rytmu. Takový je prostě rozpis. S tím se nedá nic dělat a my se k tomu musíme postavit tak, jak to je.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Bulín 0 0 0 0 0
Nicolas Hlava 0 1 1 0 2
Marek Kalus 2 0 2 0 0
Michal Kruckovyč 0 0 0 0 0
Jan Lattner 0 3 3 1 0
Anthony Luciani 0 1 1 0 0
Radim Matuš 0 0 0 -3 0
Allan McPherson 2 0 2 -2 0
Erik Němec 0 1 1 -1 2
Patrik Novák 0 0 0 0 0
Patrik Parkkonen 0 0 0 -1 0
Adam Sedlák 0 2 2 0 0
C.J. Stretch 1 1 2 1 4
Rostislav Šnajnar 0 0 0 -3 0
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Dominik Tejnor 0 1 1 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 60 35 4 31 88,57 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Panuje spokojenost. Jsme rádi za tři body. Hráčům roste díky těmto výhrám sebevědomí. Kromě pár výpadků jsme byli dnes lepší. Ukázalo se, že kluci dokáží hrát, i když se soupeř vrátil do hry. To se nám na začátku soutěže nedařilo.

Související články