44'
45'
54'

Znojmo z dramatické přestřelky se Záhřebem bere dva body

Domácí podobně jako proti Klagenfurtu začali výborně a po první části vedli o tři góly. Hosté však zbraně nesložili, ve druhé třetině dvěma brankami snížili a v té třetí dokonali obrat. Ale ani Znojmo se nevzdalo, nejprve v závěru srovnalo a v samostatných nájezdech vybojovalo bonusový bod.

První třetinu naprosto ovládli domácí, kteří skóre otevřeli již ve třetí minutě. Po chybě v rozehrávce hostů se vydali do přečíslení tři na jednoho, ve kterém našel Němec před brankou volného Nicolase Hlavu. Následovalo vyloučení na znojemské straně, chvíli po jeho vypršení vyrovnal střelou k pravé tyči Sebastien Sylvestre.

Následující přesilovou hru si zahráli domácí a Anthony Luciani se od modré nemýlil. O půl minuty později přidal z pravého křídla další gól kapitán Orlů Patrik Novák a vyhnal Lisutina na střídačku. Záhřebu ale nepomohla ani výměna brankáře. Po čtyřech minutách Rosandič inkasoval, když Hlava předal puk Radimu Matušovi, ten zakončoval do naprosto odkryté klece.

I vstup do druhé třetiny přinesl hru nahoru dolů a oba týmy si budovaly své šance. Změna skóre přišla až ve třiatřicáté minutě, když domácí v přesilovce chybovali v rozehrávce. Nestihli se vrátit a zabránit protiútoku soupeře. Avianiho ještě Halász zneškodnil, Yannick Sauve ale žádný problém trefit odkrytou klec neměl. V následné přesilovce pět na tři poslal puk za přesouvajícího se Halásze Greg Mauldin. Ztráta hostů tak činila již jen jeden gól.

Ve druhé minutě další části přidal pátý znojemský gól Erik Němec, který se po Hlavově přihrávce nemýlil. Úspěšní byli ale i hosté, kteří ve čtyřiačtyřicáté minutě dvakrát skórovali. Nejprve se v útočné třetině zmocnil puku Tomáš Kudělka a poslal puk za Halásze. Šestadvacet vteřin poté Greg Mauldin vyrovnal a znojemský brankář musel přenechat své místo v bráně Lassilovi.

Po deseti minutách ale inkasoval i druhý znojemský brankář. V přesilovce se trefil David Brine a rázem to byli právě domácí, kteří museli bojovat, aby zvrátili nepříznivý výsledek. Vyrovnat se v osmapadesáté minutě podařilo Mikko Vainonenovi, který poslal Znojemské do prvního letošního domácího prodloužení.

V následujících pěti minutách ale rozhodnutí nepřišlo, a tak vítěze klání určil až svým proměněným samostatným nájezdem C.J. Stretch.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Nejvíc mě dnes štve přístup hráčů za stavu 4:1. Mysleli jsme si, že to půjde samo, a místo pátého nebo šestého gólu dostali Záhřeb stupidními individuálními chybami zpět do hry. Panuje absolutní nespokojenost, jediné pozitivum je to, že jsme nakonec na nájezdy vyhráli. Možná lze tým pochválit za první třetinu, ale to je na šedesátiminutový zápas málo.