Orli Znojmo Orli Znojmo
27. kolo
EBEL - ne 9. 12. 2018
Znojmo
7:6sn
4:1, 0:2, 2:3 - 0:0
Záhřeb
3'
9'
10'
14'
42'
58'
65'
6'
33'
35'
44'
45'
54'

Znojmo z dramatické přestřelky se Záhřebem bere dva body

Domácí podobně jako proti Klagenfurtu začali výborně a po první části vedli o tři góly. Hosté však zbraně nesložili, ve druhé třetině dvěma brankami snížili a v té třetí dokonali obrat. Ale ani Znojmo se nevzdalo, nejprve v závěru srovnalo a v samostatných nájezdech vybojovalo bonusový bod.

První třetinu naprosto ovládli domácí, kteří skóre otevřeli již ve třetí minutě. Po chybě v rozehrávce hostů se vydali do přečíslení tři na jednoho, ve kterém našel Němec před brankou volného Nicolase Hlavu. Následovalo vyloučení na znojemské straně, chvíli po jeho vypršení vyrovnal střelou k pravé tyči Sebastien Sylvestre.

Následující přesilovou hru si zahráli domácí a Anthony Luciani se od modré nemýlil. O půl minuty později přidal z pravého křídla další gól kapitán Orlů Patrik Novák a vyhnal Lisutina na střídačku. Záhřebu ale nepomohla ani výměna brankáře. Po čtyřech minutách Rosandič inkasoval, když Hlava předal puk Radimu Matušovi, ten zakončoval do naprosto odkryté klece.

I vstup do druhé třetiny přinesl hru nahoru dolů a oba týmy si budovaly své šance. Změna skóre přišla až ve třiatřicáté minutě, když domácí v přesilovce chybovali v rozehrávce. Nestihli se vrátit a zabránit protiútoku soupeře. Avianiho ještě Halász zneškodnil, Yannick Sauve ale žádný problém trefit odkrytou klec neměl. V následné přesilovce pět na tři poslal puk za přesouvajícího se Halásze Greg Mauldin. Ztráta hostů tak činila již jen jeden gól.

Ve druhé minutě další části přidal pátý znojemský gól Erik Němec, který se po Hlavově přihrávce nemýlil. Úspěšní byli ale i hosté, kteří ve čtyřiačtyřicáté minutě dvakrát skórovali. Nejprve se v útočné třetině zmocnil puku Tomáš Kudělka a poslal puk za Halásze. Šestadvacet vteřin poté Greg Mauldin vyrovnal a znojemský brankář musel přenechat své místo v bráně Lassilovi.

Po deseti minutách ale inkasoval i druhý znojemský brankář. V přesilovce se trefil David Brine a rázem to byli právě domácí, kteří museli bojovat, aby zvrátili nepříznivý výsledek. Vyrovnat se v osmapadesáté minutě podařilo Mikko Vainonenovi, který poslal Znojemské do prvního letošního domácího prodloužení.

V následujících pěti minutách ale rozhodnutí nepřišlo, a tak vítěze klání určil až svým proměněným samostatným nájezdem C.J. Stretch.


Autor: Petr Frömel, Nikola Katolická

Nicolas Hlava: Nastoupili jsme jako mistři světa a oni nám nafackovali

Vítězný duel se Záhřebem přinesl na konto Orlů další dva body, po utkání ale ve vzduchu visela pachuť ztraceného bodu. Znojmo pustilo z moci třígólové vedení, nakonec muselo bojovat o dva body do samotného závěru. „Asi jsme si mysleli, že jim dáme dvacet,“ konstatoval sarkasticky útočník Nicolas Hlava.

Berete vítězství na nájezdy proti Záhřebu jako dva získané, nebo jeden ztracený bod?
Řekl bych to jednoduše, jsme banda idiotů. To, co jsme na ledě předvedli, bylo strašné. Hokej je týmová hra, kolektivní. To znamená, že ji nehrají jednotlivci, ale celý tým. Musíme se vrátit k tomu, co jsme hráli do téhle chvíle během úspěšného listopadu, navázat na ty zápasy, které nám vycházely dobře, a vrátit se k našemu stylu hokeje.

Vedli jste 4:1 po první třetině, neuspokojil se tým tak vysokým náskokem?
Asi jsme si mysleli, že jim dáme dvacet… Nastoupili jsme tam jako mistři světa, oni nám nafackovali a všichni viděli, jak to dopadlo. Zaplať pánbůh alespoň za ty dva body. Kdybychom prohráli, byl by to vrchol všeho. Takhle jsme naštěstí vybojovali prodloužení s nájezdy a ty pak zvládli.

V úvodu jste v obraně soupeře měli opravdu hodně místa, vy jste z toho vytěžil gól. Bylo znát rozdíl oproti jiným utkáním?
Je to tak. Nevím úplně, v jakém jsou oni rozpoložení, a my jsme nastoupili do zápasu docela dobře. Jenže pak si každý chtěl dát gól a takhle to prostě nejde.

Nakonec jste šel i na jeden ze samostatných nájezdů. Patříte mezi určené střelce nebo to vyplynulo ze situace?
Tak nějak to vyplynulo. Chtěl jsem udělat svůj blafák, ale bohužel před brankářem mi proběhlo v hlavě, že budu střílet mezi betony. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Ještě že C. J. (Stretch) dal ve čtvrté sérii gól a my bereme druhý bod.

Když se podíváme na celou sezónu, tak poslední měsíc se vám velmi vydařil. Co se změnilo oproti září a říjnu, kdy dobré výsledky nepřicházely?
Myslím si, že jsme si na začátku sezóny nevěřili. Nedařily se nám jednoduché věci, zmatkovali jsme, u nás ve třetině měli bordel. Řekli jsme si k tomu určité věci, začali věřit jeden druhému, věřit, že systém funguje, a přineslo to ovoce. Samozřejmě řekl bych, že nám chybělo i štěstí, které teď naopak docela máme, a doufám, že zůstane na naší straně. Hlavně to ale bylo o týmové práci. Makali jsme jeden za druhého a jedině tak jsme se zvedli.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Bulín 0 0 0 0 0
Nicolas Hlava 1 2 3 2 0
Marek Kalus 0 0 0 -2 0
Michal Kruckovyč 0 0 0 0 0
Ryan Kujawinski 0 1 1 0 0
Jan Lattner 0 0 0 2 0
Anthony Luciani 1 1 2 0 0
Radim Matuš 1 0 1 1 2
Allan McPherson 0 1 1 0 0
Erik Němec 1 1 2 0 0
Patrik Novák 1 0 1 1 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Patrik Parkkonen 0 2 2 -2 0
Adam Sedlák 0 1 1 0 2
Jakub Stehlík 0 1 1 2 0
C.J. Stretch 1 0 1 1 4
Marek Špaček 0 0 0 0 2
Dominik Tejnor 0 0 0 -1 0
Mikko Vainonen 1 0 1 2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Halász 44 19 5 14 73,68 0 0
Teemu Lassila 21 6 1 5 83,33 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Nejvíc mě dnes štve přístup hráčů za stavu 4:1. Mysleli jsme si, že to půjde samo, a místo pátého nebo šestého gólu dostali Záhřeb stupidními individuálními chybami zpět do hry. Panuje absolutní nespokojenost, jediné pozitivum je to, že jsme nakonec na nájezdy vyhráli. Možná lze tým pochválit za první třetinu, ale to je na šedesátiminutový zápas málo.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
so 8. 12. 2018

Do Znojma míří trápící se Záhřeb