Orli Znojmo Orli Znojmo
4. kolo
EBEL - ne 22. 9. 2019 - Nevoga aréna
Znojmo
3:1
2:1, 0:0, 1:0
Villach
9'
13'
59'
12'

Tři body! Orli v bojovném duelu vydřeli výhru

Znojmo si připsalo první letošní domácí výhru, když v bojovném utkání plném osobních soubojů a vyloučení zdolalo Villach 3:1. Na úvodní Svobodovu trefu hosté odpověděli v přesilovce, ale vedení Orlům vrátil McRae a těsný náskok domácí udrželi až do závěru, kdy prázdnou branku soupeře trefil Luciani.

Do duelu dvou Orlů vstoupili lépe domácí hráči. Po soustavném tlaku na bránu soupeře se podařilo Tomáši Svobodovi prosadit poté, co tečoval Matušovu ránu od levé strany kluziště. Znojemští však téměř ihned čelili protiútoku svého soka, který si také co nevidět vynutil přesilovou hru. Ve dvanácté minutě se tak Villach radoval z vyrovnání, které zařídil Jerry Pollastrone. To však nezabránilo domácím ve zrychlené odvetě, kterou za necelou minutu hry zařídil Philip McRae kličkou u tyče.

Hned na začátku druhé dvacetiminutovky se mohli hosté opět radovat z gólu, kdyby však nezasáhl rozhodčí, který po přezkumu střely na videu rozhodl v neprospěch černých orlů. Prostřední dějství se hrálo v duchu mnoha šancí, z nichž většina byla zaznamenána na domácí straně, ale žádná z hokejových specialit nebyla naservírována až za záda gólmana Villachu.

I do závěrečné třetiny vstoupili aktivněji hráči z rakouské strany hranice. Velmi brzy ale opět převzali otěže zápasu domácí hráči, kteří nedarovali soupeři ani metr ledu. Pořádné nervy však přineslo až posledních pár minut zápasu. Villach ve vidině vyrovnání poslal na střídačku gólmana Maxwella více než dvě a půl minuty před koncem hrací doby. Hosté Orlům pořádně zatápěli, až se v padesáté deváté minutě povedlo puk posunout do středního pásma na Anthonyho Lucianiho, jenž neměl se zasunutím puku do prázdné klece sebemenší problém. Hosté ještě sice zkoušeli hru v šesti, ale již jim nebyla nic platná.


Autor: Lukáš Peroutka, Vojtěch Pojer

Pokud tady přestanete bruslit, hned jste pod tlakem, všiml si Tomáš Svoboda

Ve dvou předchozích zápasech sbíral pouze asistence, proti Villachu však útočník Tomáš Svoboda proměnil jednu ze svých střel v branku. Jak je ve Znojmě spokojený? A překvapilo ho něco na EBEL?

Proti Villachu jste navázali na páteční výhru v Innsbrucku. Jak zápas hodnotíte?
Velmi pozitivně. Měli jsme těžký víkend. Innsbruck byl také silný soupeř a jeli jsme tam dlouho. Moc jsme toho nenaspali. Jsem rám, že máme šest bodů. Po tom neúspěšném zápasu s Grazem jsem nyní ukázali fanouškům, že umíme hrát i doma. Chtěl bych pochválit všechny v týmu.

Bylo tam dost tvrdých střetů. Vy osobně jste je vyhledával, že?
Vždycky mě to nabije. Hrát o párek je jednoduché. Mělo to grády, soupeř byl velmi kvalitní.

Ve třech zápasech jste nasbíral tři body. Jste spokojený?
Ano i ne. Jsou tam věci, které je potřeba stále zlepšovat. Ta komunikace v lajně ale funguje. Trochu jsme měli problém s tím, že vždycky někdo vypadl vlivem zranění. Teď doufám, že se dáváme do kupy a ta spokojenost bude jen stoupavá.

I týmová bilance vypadá dobře, že? Tři zápasy, dvě výhry...
Je to dobře, ale nesmíme usnout na vavřínech. Máme před sebou dlouhý výjezd, takže musíme dbát na pokyny trenérů.

Máte za sebou tři zápasy v nové soutěži. Jaký z ní máte zatím pocit?
Je to jiné. Člověk si na to stále zvyká. Troufl bych si i říct, že to je o trochu rychlejší. Místy trochu neuhrabané. Ale hodně se lítá, hraje se nahoru dolů. Jsem překvapený, hlavně tedy mile překvapený. Super.

Dá se říct, že vám ten styl vyhovuje více než v extralize?
Těžko říct po třech zápasech, ale myslím si, že ano. Člověk se dostane do hodně šancí. Pokud přestanete bruslit, tak se okamžitě dostanete pod tlak. Tady musíte bruslit celých šedesát minut. Nesmíte ani na chvíli vypustit.

Je něco, co vás překvapilo na EBEL? Dnes jste se dost poohlížel po rozhodčích...
Nerad je hodnotím. Ten metr je tu nastavený trochu jinak. Spíš se blíží k IIHF, extraliga je trochu jiná. Zatím si ale nemyslím, že by nás nějak řezali. Některé věci sporné jsou, ale to se najde všude.

Jak zvládáte cestování? Hned na úvod jste absolvoval dlouhou cestu do Innsbrucku...
I v extralize jsem ty dálky zažil, když jsem hrál například ve Vítkovicích nebo teď v Chomutově. Tady ty silnice jsou jiné, je to i celkem příjemné.

Než jste přišel do Znojma, věděl jste něco o EBEL?
Mám odsud manželku, takže jsme sem jezdili poměrně často. Několikrát jsem byl i na hokeji, když tu hrál Ondra Šedivý.

Čekají vás dva zápasy ve dvou dnech. Co od nich očekáváte?
Musíme se dobře vyspat a připravit se. Máme nějaké volno, pak potrénujeme. Doufám, že přivezeme co nejvíce bodů.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Petr Beránek 0 0 0 0 0
Aaron Berisha 0 1 1 1 0
Antonín Bořuta 0 0 0 1 0
Parker Bowles 0 0 0 0 0
Matěj Češík 0 0 0 0 2
Michal Gago 0 1 1 1 2
Adam Jonáš 0 0 0 0 0
Martin Kosnar 0 0 0 0 0
Anthony Luciani 1 1 2 2 0
Radim Matuš 0 2 2 2 0
Philip McRae 1 0 1 1 0
Ondřej Mikliš 0 0 0 1 0
Patrik Novák 0 0 0 0 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Adam Sedlák 0 1 1 1 0
Aleš Sova 0 0 0 1 0
Jakub Stehlík 0 0 0 1 0
Tomáš Svoboda 1 0 1 2 2
Kevin Tansey 0 0 0 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 60 21 1 20 95,24 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Myslím si, že to byl z naší strany vynikající výkon. Věděli jsme, že Villach už není to, co loni. Mají tam hráče, kteří mají něco za sebou. Hrají kompletně jiný styl. Naši kluci si drželi maximálně své pozice, chtěli vyhrát. Šancí bylo dost na obou stranách, podržel nás Lassila. Jsme velmi rádi, že jsme potvrdili výsledek z Innsbrucku a drželi fanoušky na nohou.

Fotogalerie

Související články