Orli Znojmo Orli Znojmo
14. kolo
EBEL - so 2. 11. 2019
Znojmo
2:4
0:1, 0:1, 2:2
Bolzano
53'
54'
18'
40'
41'
50'

Rozjeté Lišky vystavily Znojmu další stopku

Orli se podruhé v tomto ročníku představili proti ve výtečné formě hrajícímu Bolzanu. A rozhodně mu měli co oplácet! Plány však narušily dva inkasované góly ze závěru první i druhé třetiny, k nimž Lišky ve třetím dějství přidaly ještě další dvě trefy. Znojemský budíček v posledních minutách už k otočce ve skóre nestačil.

Diváci v Nevoga aréně byli svědky svižného hokeje úvodních minut. Orli dostali velmi brzy šanci skórovat při přesilové hře pět na tři, v největší gólovce však Matuš z prostoru u tyče kotouč za brankovou čáru nepropasíroval. Již při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se probojoval do úniku Luciani, ještě před zakončením byl ale oloupen o puk. Ani následná početní výhoda Lišek nedopadla o moc lépe, i když hosté před Lassilou roztočili svůj přihrávkový kolotoč, výsledné střely si znojemský gólman pohlídal. Tempo začalo rychle opadat a hlavně Orli se na ledě spíše hledali. Obrovská smůla stála při Lassilovi při přečíslení Bolzana, finskému brankáři vypadl kotouč z lapačky a Sebastien Sylvestre jej poté zpoza brány zametl do sítě. Gól pro Znojmo o to nešťastnější, že přišel až v závěru třetiny.

Do prostředního dějství nastoupilo Znojmo bez zraněného kapitána Matuše a hned zkraje si opět neúspěšně vyzkoušelo přesilovku. O mnoho větší šance vyrovnat přišla o chvíli později po nepřesné italské rozehrávce, po níž to zkoušel na jistě chytajícího Fazia domácí útočník Tomáš Svoboda. V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu, větší gólové příležitosti však přicházely jen poskrovnu. Příjemným osvěžením tak bylo přečíslení Lišek a zakončení aktivně hrajícího Sylvestreho, které si Lassila nenechal proklouznout. Před bránou Bolzana se na znojemské hokejky lepila smůla, nepřesnosti se kupily, kotouče odskakovaly a přicházela nervozita. Navíc přišel druhý gól do šatny. V početní výhodě tentokrát Lišky zahrály výborně a Sebastien Sylvestre vystřelil svým barvám dvougólové vedení.

Jak Bolzano skončilo druhou třetinu, tak stejným způsobem načalo i tu závěrečnou. Na bekhendovou střelu Antona Bernarda z mezikruží mohl Lassila jen velmi těžko reagovat. Znojmo se dostalo do dalšího útlumu, z něhož týmu alespoň na chvíli pomohl samostatný únik Nováka v oslabení, gólman Fazio i tentokrát svůj tým podržel. Lišky však brzy převzaly otěže zápasu zpět a přišla pojistka v podobě čtvrtého gólu z hole Daniela Franka. Malá jiskřička naděje se ještě zjevila na začátku 53. minuty, kdy ránou z vrcholu kruhu Aaron Berisha vymazal nelichotivou nulu na straně Orlů. Tu ještě přiživil další dělovkou Antonín Bořuta. Znojmo doslova povstalo z popela, fanoušci neúnavně povzbuzovali, zlepšený projev přinesl i slibnou přesilovku, síly však Jihomoravanům na další drama nestačily.


Autor: Petra Matůšová

Pauza přichází vhod, uznal Mikliš. Co řekl o bitce s Lattnerem?

Obránce Ondřej Mikliš přišel do Znojma z prvoligového Prostějově, ale v EBEL se cítí jako doma. Je stálým členem druhé formace a trenéři jej posílají pravidelně i na přesilovky. Za sebou má již dva pěstní souboje.

V zápase proti Bolzanu jste dlouho čekali na první branku. Ta nakonec přišla, ale stav 0:4 se už těžko dohání, že?
Těžce se mi to hodnotí. Z šesti zápasů je to pátá prohra. Do utkání jsme nevstoupili dobře, všude jsme byli o krok později. Pak jsme dostali gól po mojí chybě, udělal jsem hloupost, měl jsem to podržet.

Vypadalo to ale, že vstřelený gól ve třetí třetině vás nakopl...
To jo, snažili jsme se to stáhnout. Ale 0:4? S tím se těžko něco dělá, navíc v poslední třetině.

Nedávno jste v Bolzanu prohráli 0:9, nyní to dlouho bylo 0:4. Vypovídá to o tom, že vám tento soupeř nesedí?
To si nemyslím. Je to zápas jako každý jiný. Jen ty výsledky padly na Bolzano.

Tým byl na začátku soutěže rozjetý, pohyboval se v předních příčkách. Teď se to ale změnilo a propadáte se tabulkou. Co je jinak?
Nevím, co na to říct. V Klagenfurtu jsme dostali gól chvíli před koncem. Se Salzburgem doma jsme hráli dobře, ale přesto jsme to nedotáhli. Je to škoda.

Ta reprezentační pauza přichází vhod, že?
Jo, něco si k tomu řekneme. Musíme zapracovat na té naší hře a věřím, že se zase zvedneme. Chceme vstoupit do té další části sezóny v lepším světle.

Máte za sebou patnáct zápasů v EBEL. Jak jste spokojený se soutěží?
Nadšený. Byl to pro mě velký skok dopředu, protože je to rychlá a tvrdá soutěž. Jsem opravdu šťastný za to.

Dostáváte dost prostoru, chodíte i na přesilovky. To vám vyhovuje, že?
Rozhodně. Ne vždy jsem pro tým v té přesilovce oporou, občas mi to ujede nebo něco. Je to pro mě ale super, hodně se toho naučím a budu se posouvat.

Absolvoval jste už dokonce dvě bitky s Kozekem a Lattnerem. Vyhledáváte tyto souboje?
Nevyhledávám, ale nebojím se toho (úsměv).

Když se vrátíme k tomu pěstnímu souboji s Lattnerem, věděl jste, do koho jdete?
Věděl. A co jako? (smích) Je to stejný člověk jako já. Česky jsme se vyhecovali, ale po zápase bych si s ním podal ruku. Bylo to v zápalu boje, on byl asi trochu frustrovaný z toho výsledku. Co jsem se bavil s kluky v kabině, tak ten zápas z jeho strany nebyl ideální. Co se stalo, to se stalo, ale mimo led se můžeme normálně pobavit.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Petr Beránek 0 0 0 -1 0
Aaron Berisha 1 0 1 0 0
Antonín Bořuta 1 0 1 1 0
Parker Bowles 0 0 0 0 0
Matěj Češík 0 1 1 1 0
Michal Gago 0 0 0 0 2
Adam Jonáš 0 0 0 0 0
Anthony Luciani 0 0 0 -1 0
Radim Matuš 0 0 0 0 0
Ondřej Mikliš 0 0 0 -1 0
Petr Mrázek 0 0 0 -1 0
Patrik Novák 0 0 0 -1 0
Vladimír Oščádal 0 0 0 0 0
Adam Sedlák 0 1 1 0 0
Aleš Sova 0 0 0 -2 2
Jakub Stehlík 0 1 1 0 0
Tomáš Svoboda 0 0 0 0 0
Kevin Tansey 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Teemu Lassila 60 28 4 24 85,71 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Fryčer (Znojmo): Nedalo se na to dívat a můžeme za to poděkovat jen sami sobě. Za celou tu dobu nás nikdo nepřehrál, ale my jsme to soupeřům ulehčili. Dostali jsme se tam, kde jsme nyní. Nejsme schopni si ani přihrát na metr. Na tréninku to vypadá jinak, ale pak přijde zápas a my začneme vymýšlet kraviny. Hrajeme si na profesory a na to my nemáme. Musíme hrát jako tým, ale pokud si někdo začne myslet, že může sám, je to cesta do pekel.

Fotogalerie

Související články