57'
1'
8'

Skvělí Orli! Otočili zápas s Dornbirnem a vyhoupli se na třetí místo

Znojemští hokejisté zvládli druhý zápas během čtyřiadvaceti hodin. Po pátečním skalpu Klagenfurtu v sobotu zvrátili nepříjemný stav proti Dornbirnu a po výhře 5:2 se minimálně do neděle probojovali na třetí příčku EBEL.

Znojemští hokejisté zaspali úvod utkání a již v první minutě byli potrestáni. William Rapuzzi těžil z chybné rozehrávky za Lassilovou bránou a z dorážky otevřel skóre. Orli se snažili najít rychlou odpověď z hole Svobody, šikovný útočník ale ani nadvakrát kotouč za záda dornbirnského maskovaného muže neprocpal. V sedmé minutě šli domácí do čtyř a rakouský tým opět udeřil zásluhou Keatona Frasera Ellerbyho z mezikruží. Znojmo se ještě snažilo reklamovat ofsajd, jenž předcházel gólu, u rozhodčích však již neuspělo. Přesto se tribuny mohly začít velmi brzy radovat. Philip McRae si najel před gólmana, po kličce rozvlnil síť a umazal z náskoku soupeře. Znojemští byli v dalších minutách častěji na puku, snažili se vytvořit tlak před bránou, ale hře přeci jen něco chybělo.

Na startu druhé třetiny Orli bez velkých potíží ustáli oslabení, aby mohli následně zavelet do útoku. A šancí začalo pomalu přibývat. Přečíslení zakončované Stehlíkem ještě ke gólu nevedlo, ale o chvíli později zavezl kotouč do útočného pásma Mrázek, jehož střelu Järvenpää jen vyrazil na hůl připraveného Kevina Tanseyho. Ani Dornbirn však nezapomněl kousat a po Bau Hansenově teči musel vytěsnit kotouč mimo své tyče Lassila. Znojemští se s přibývajícími minutami dostávali do tempa a gradující nápor proměnil v čase 32:00 v třetí trefu Rob Flick, jenž sklepl přihrávku zpoza brány až do sítě. Hru obou týmů však nadále poznamenávalo mnoho chyb, domácí se dokázali na delší dobu udržet v útočné třetině, hosté zase zlobili převážně z rychlých brejků. K další změně skóre už ale nedošlo.

Závěrečné dějství nabídlo krátký tlak Dornbirnu, na který Znojemští odpověděli hodně rázně. V přesilovce trefil z ostrého úhlu odkrytou bránu Petr Mrázek. Stejnou výhodu o pár minut později obdrželi i Buldoci, ale přestože jejich početní výhoda hlavně v úvodu nevypadala vůbec zle, překonat Lassilu se jim nepodařilo. Když pak finský gólman ve službách českého týmu zneškodnil i samostatný únik Macierzynského a dorážku Bau Hansena, začínalo být o výsledku jasno. Hosté sice ještě dokázali dostat Orly pod tlak, z rychlého brejku ale zasadil pátý direkt veškerým rakouským nadějím Anthony Luciani. Šestou trefu mohl přidat z trestného střílení Parker Bowles, ale přestože minul klec, o třech předvánočních bodech pro Znojmo bylo již rozhodnuto.

Jiří Beroun (Znojmo): Věděli jsme, že to nebude jednoduché, že jim tam nenasypeme hned na začátku deset gólů. Mají dobrou obranu a kvalitní forčeking. Dívali jsme se ze záznamu na jejich včerejší zápas ve Vídni a předvedli dobrý hokej. Byli jsme na to připraveni a věřili jsme, že to utkání zvládneme. Soutěž je strašně vyrovnaná. Je jedno, jestli hrajete s prvním nebo s posledním. Pořád se musíte soustředit na vaši hru.