2/3
49'
57'

Z Klagenfurtu bez bodu. Výborný Groh prohře nezabránil

Znojemští hokejisté odjíždějí z Klagenfurtu s prázdnou. Na ledě třetího týmu EBEL se hned od začátku dostali pod tlak, který nakonec skončil porážkou 0:4. Skvělý výkon přitom v brankovišti předvedl Dominik Groh, který zneškodnil třiatřicet pokusů soupeře.

Úvodní třetina patřila domácímu týmu. Již ve čtvrté minutě se k zajímavé příležitosti dostal Bischofberger, který z mezi kruhů trefil jen výborně postaveného Groha. Následný tlak branku nepřinesl, úspěšný se svou střelou nebyl ani znojemský Bořuta. Necelých pět a půl minut před koncem byly k vidění šance na obou stranách. U Orlů nejdříve vše překombinoval McRae, za Klagenfurt se z úniku neprosadil Ganahl. První část zápasu branku nakonec přinesla. Střehlík v oslabení netrefil puk, čehož využil Thomas Koch.

Rovněž nástup do druhé třetiny patřil Klagenfurtu. Haudum se v dobré pozici k dorážce ještě nedostal, o chvíli později ale Andrew Kozek propálil bezmocného Groha. V šestadvacáté minutě měli domácí příležitost na 3:0, znojemský brankář se však skvěle stihl přesunout a chytit tak Hanssonovi gól na hokejce. Sníženo mohlo být v polovině zápasu, Tomáš Svoboda ovšem v přesilové hře gólmana domácích nepřekonal. Ve zbytku části se ještě vyznamenal Groh, krátce před koncem měl druhou velkou šanci Svoboda, který však znovu neuspěl.

Znojemští si zlepšený výkon přenesli do třetí třetiny. Po rychlé kombinaci se přes Češíka dostal k puku Gago, ten ale recept na Mandlenera nenašel. Klagenfurt zlobil dále. Comrie nastřelil tyč, Manuel Geier v devětačtyřicáté minutě vybojoval kotouč a střelou z bekhendu vstřelil třetí gól Klagenfurtu. Ačkoliv Groh sedm minut před koncem vychytal Hundertpfunda, tak v závěru duelu domácí udeřili počtvrté, když Manuel Ganahl se prezentoval krásnou akcí.